banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DE 20 BİN KİŞİYE YENİ İSTİHDAM KAPISI

banner619

Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği toplantısı geniş katılımla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ise yakın zamanda yerel dinamiklerle hazırlanan proje ile Düzce’de 20 bin kişiye istihdam sağlanacağını vurguladı.

Gündem 18.02.2020, 11:28 20.02.2020, 17:19
3817
banner682

Düzce’de 1969 yılında eğitim-öğretime başlayan ve aradan geçen 45 yılda çeşitli mesleki alanlarda 12 binin üzerinde mezun veren Düzce Endüstri Meslek Lisesi’nin mezunları Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen etkinlikte bir araya geldi.Gerçekleşen toplantıya, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Balcı, Düzce Endüstri Meslek Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Orhan Acar ve derneğin yönetim kurulu üyeleri, Düzce MÜSİAD Başkanı Vefa Pehlivan, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Kutlu, TSO üyeleri ve okulun mezunları ile davetliler katıldı.
“Düzce’nin en büyük mesleki eğitim yuvası”
Toplantıda konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin; “Burada, Endüstri Meslek Lisesi Mezunları Derneği toplantısı için bir araya geldik. Düzce’nin en büyük mesleki eğitim yuvası olan Endüstri Meslek Lisesi, uzun yıllardır mezunlar veriyor ve bu mezunlar gerek Düzce’de gerekse başka illerde önemli mevkilerde görevler alıyor. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da söylediği gibi Meslek Lisesi, Memleket Meselesidir. Biz oda olarak bunun bilinciyle Meslek Lisesi ile birlikte çok büyük bir proje geliştirdik. Bizim oda olarak yapabileceklerimiz mevzuatlarla sınırlı. Bazı şeyleri derneğimizin üzerinden de yapabiliriz. Avrupa’dan bir meslek lisesi ile kardeş okul protokolü imzalanabilir. Bu sayede oradaki gelişmiş uygulamaları ilimize ve okulumuza kazandırabiliriz. Sizlerden ricam çocuklarınızı meslek liselerine yönlendirin. Düzce bu konuda çok şanslı. Özel Meslek Lisesi bile var. Devlet desteği de var. Bu okula da çocuklarınızı yönlendirebilirsiniz.“Bakanımızın müjdeli açıklamasını bekliyoruz” 

Meslek liselerinin yanı sıra Düzce Üniversitesi ile de ortak birçok çalışmaları olduklarını açıklayan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Meslek Yüksek Okulumuzun CNC Atölyesini proje kapsamında oluşturduk ve burada 600 kişiye eğitimler verdik. Eğitimlerimiz ilerleyen süreçlerde devam edecek. Üniversitemiz ile yapmış olduğumuz ortak çalışmalardan biri de 100 sanayiciye 100 akademik danışman projesi. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın önemli katkılarıyla 100 üyemize ücretsiz bir şekilde 100 akademik danışman tahsis ettik. TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşvikleriyle Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’na üye olduk. Türkiye’den çok az sayıda üyesi var ve bunlardan biri Düzce Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Yine kısa zaman içerisinde hazırlanan proje ile 20 bin insanımıza istihdam sağlayacağız.”Toplantı, derneğin olağan gündem maddelerinin konuşulmasıyla sona erdi.

banner710
Yorumlar (9)
Hamdi 5 ay önce
Bizim duzceli troller.keyfi giciri yerinde olupda gobegi akp sayesinde sisen sonrada chp ile kafa kafaya veripde ortaligi bulandiran olumsuz yorum yapan ipsiz sapsizlar yine elestirie baslamislar..
önder 5 ay önce
büyük yalan.... inanmayın... Düzceye ve Düzceliye bu insanlardan yarar gelmez...
CAN.D 5 ay önce
KONUMUZ DÜZCEMIZIN KÖTÜ PIS HAVASI NASIL KULTULURUZ RECETE DÜZCEMIZE PIS KÖMÜRLERI GETIRMIYECEKLER SIKI KOTROLER SATANA CEZA FABRIKALARA SIKI DENETIM AVRUPADA KÖMÜR ISI 25 SENE OLDU BITDI HAVA TERTEMIZ
Harun aksu 5 ay önce
Allah yolunuzu daim etsin gençlerin biyerlerde meslek sahibi olması dileğiyle düzce
Mezun 5 ay önce
Neden yemek ile ilgili duyuru yapılmadı.? Neden sadece zenginleri davet ettiler.? Biz de o okuldan mezun olduk mühendis olduk. Hava attılar bağara bağara ne değişti? Davet için mesaj atılıyordu neden şimdi yok ?
AKP 5 ay önce
CIKARI OLMADIĞI İŞİN MÜJDESİNİ VERMEZ HALK BİDTİ TÜKEN Dİ HDS CEZALARINDAN
Vtandaş 5 ay önce
Yiyin efendiler yiyin..
Umut fakirin ekmeği.. 5 ay önce
Yurdumun hemen her köşesinde çaresizlikten, ümitsizlikten, intihar vakaları var. Tırt kanalları vermiyor diye bunları yokmu sanıyorsunuz? Lütfen çok konuşma değil, çok icraat bekliyoruz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı