banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DE DE HALKI MAĞDUR EDİYORLAR!

Düzce’de maske, kolonya ve dezenfektan başta olmak üzere birçok kalemde fiyatları fahiş oranda yükselten fırsatçılar, halkı mağdur ederken, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan beklenen hamle geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Kovid-19’a yönelik ürünlere hızlıca destek vereceğiz. Bu süreçte fırsatçılık yaptığı tespit edilen firmalar, bundan sonra hiçbir şekilde Bakanlığımızın desteklerinden yararlanamayacak" dedi.

Gündem 26.03.2020, 10:44 26.03.2020, 11:10
5698
DÜZCE’DE DE HALKI MAĞDUR EDİYORLAR!
banner682

Tüm dünya gibi Türkiye’nin de koronavirüs nedeniyle kritik bir süreçten geçtiği şu günlerde bu durumu fırsata çevirmeye kalkanlar gıda ve temizlik gibi ürünlerde fiyat yükseltiyor. Ülke genelinde olduğu gibi Düzceliler’i de mağdur eden fahiş fiyatlara göz açtırmamakta kararlı olan  ilgili bakanlıklar harekete geçti.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, katıldığı bir programda bu konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Varank'ın konuşmasının satır başları şöyle:

"Yatırım teşviklerinden faydalananlar, bu döneme ilişkin banka ödemelerini ötelediğinde faiz veya kar payı desteğinden aynen faydalanabilecek. TÜBİTAK ile girişimcilerin ve bilim insanlarımızın projelerinin hemen hayata geçmesini sağlayacak özel ve hızlı bir program hazırladık. (TÜBİTAK programı) Bugün itibarıyla çıkacağımız çağrı 2 Nisan’a kadar açık olacak, bunlar maksimum bir hafta içinde sonuçlandırılacak. Kovid-19’un teşhis, tedavisinde kullanılacak ürünlere ve koruyucu ürünlere hızlıca destek vereceğiz. Yeni bir uygulama olarak geliştirdiğimiz TÜBİTAK COVID-19 PORTALI'nı da bugün itibariyle devreye aldık. TÜBİTAK'a verilmesi gereken tüm proje raporlarının teslim tarihlerini 3 aya kadar erteledik, çağrılara başvuru sürelerini de uzattık. Bu süreçte fırsatçılık yaptığı tespit edilen firmalar, bundan sonra hiçbir şekilde Bakanlığımızın desteklerinden yararlanamayacak."

banner710
Yorumlar (3)
Yorumcu 4 ay önce
Zenginin carki bozulmasin diye insanlari hala calismaya gonderiyorlar sonra da evinde kal diyorlar.Ozrl okukkar calismadigi hakde icret almaya devam edecek ama ogretmeller maas alamiycak. Elktrik dogal gaz faturalrini erteletmedioer bile halki keriz
Haydar yildirim 4 ay önce
Halkmarda patatese ve soğana %100 zama yapılmış
İzzet 4 ay önce
Şu başlığı okumadan yazmayın az işinize özen gösterin
32°
açık