banner615

banner614

banner746

DÜZCE’DE HAMSİ FESTİVALİ DÜZENLENİYOR

banner751

Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi düzenledikleri basın toplantısında, 17-19 Ocak tarihleri arasında Anıtpark Meydanı’nda düzenlenecek olan Hamsi Festivali’ne tüm vatandaşları davet etti. Karadeniz rüzgarının eseceği festivalde, iki buçuk ton hamsi dağıtılması hedefleniyor.

Gündem 08.01.2020, 13:15 08.01.2020, 16:11
4287
banner747

Düzce’de 5 ay önce kurulan Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği, ilk büyük etkinliğine imza atıyor. 17-18-19 Ocak tarihlerinde Anıtpark Meydanı’nda Hamsi Festivali düzenlemeye hazırlanan dernek yönetimi, bugün bir restaurantta düzenledikleri kahvaltılı basın toplantısında tüm Düzceliler’i festivale katılmaya davet etti.
Trabzonsporlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Bilgin ile derneğin kurucu üyeleri Serkan Durnaoğlu, Ertuğrul Adalı, Erdoğan Yılmaz, Cengiz Demir ve Azem Sarı kameraların karşısına geçerek, yapacakları festival hakkında bilgiler verdi.


Dernek üyeleri adına açıklamalarda bulunan Mustafa Bilgin şu ifadelere yer verdi: “Kısa bir süre önce kurulmamıza rağmen Düzce için bir ilki gerçekleştirmek için çalışmalarımıza başladık. Festivalde iki buçuk ton hamsi dağıtmayı düşünüyoruz. Festivalde horon ve kültürümüzü seslendirecek sanatçılarda olacak. 17-18-19 Ocak tarihlerinde 1.’sini düzenleyeceğimiz festivali, Düzce Anıtpark kent meydanında tüm vatandaşlarımıza açık olarak yapacağız. Etkinliğimizin içerisinde yöresel sanatçılarımız, halk oyunlarımız ve gün boyu Karadeniz’in vazgeçilmezi kemençemiz çalacak. Yöresel gıda ve eşyalarımızın sergileneceği bir etkinlik olacak. Dernek olarak bu festivalin altından kalkacağımıza inanıyoruz. Hamsimiz var, sahne alacak olan sanatçılarımız var, oturup kafa dinleyebileceğimiz yöresel içeceklerimiz var. Yiyeceklerimiz var. Muhtemelen öğleden sonra olacak saatlerimizi ilerleyen günlerde belirleyeceğimiz. Yakın illerdeki dernek başkanlarımız ve üyelerimizde davetlidir. Duyan, işiten herkes gelebilir. Birincisi olarak başladık bundan sonraki yıllarda da devamlılığını sağlamak amacımız. Bizim için hava fırtınalı olursa Karadeniz’e yakışan bir şekilde olur.”

Yorumlar (4)
Büyük Huni Partisi 7 ay önce
Helal size Sayın Bikgin gerçekten helal zira belediye böyle şeyleri Düzce'yi şenlendirmeyi tasarruf sayar beceremezken trabzon göbüllüleri düşünmüş.Bhp olarak orada olacağuz nasip olrsa.
M. Müşvr : CEMAL ÜÇÜNCÜ 7 ay önce
DEĞERLİ DOSTLAR, BU ETKİNLİĞİ DÜŞÜNMEK BİLE; YÜKSEK KAREKTER DİR, ATATÜRK GİBİ DÜŞÜNMEK TİR- KARADENİZ DEMEK TİR.

BEN ARAŞTIRMACI BASIN OLARAK, öncelikle İlk olarak düşünen ÜYENİZİ içtenlikle KUTLUYORUM. atam DÜŞÜNMEK İŞİN YARISI DIR sözü Mükemmel.

Bizler hiç bir kurum-kuruluş, yer-bölge den aşağı değiliz, bütün etkenlerimiz herkesten fazla ve Zaten de, EN BÜYÜK SANATÇILARIMIZ DA, bizi çağırsınlar diye Genel merkez Der. Federasyonlarımızda ...
Muzaffer 7 ay önce
2,5 ton hamsi kime yetecek.Ababnt ta bile 1 ton hamsi tüketildi.Duzce de enaz 5 ton.hamsi gider
2,5 tonla gelenler ac gider
DÜZCEYE YETMEZZZ 7 ay önce
VALLAHİ ÇOK İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ DE O 2,5 TON YETMEZ BEN SÖYLEYEYİM, SİZ ONU 5 TONA ÇIKARTIN, ARTARSA VERİN EVLERDE PİŞİRİRLER AMA YETMEZSE OLMAZ.
29°
açık