banner615

banner614

banner701

DÜZCE’DEKİ HUZUREVLERİ İÇİN YENİ TALİMAT

banner619

Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda, Covid-19 salgını nedeniyle Düzce’deki huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceği bildirilirken, ayrıca çiçek veya hediye de gönderilmemesi istendi.

Gündem 09.05.2020, 10:50 08.05.2020, 20:26
1312
DÜZCE’DEKİ HUZUREVLERİ İÇİN YENİ TALİMAT
banner682

10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü’nde ve Ramazan Bayramı’nda Düzce’deki huzurevlerinde kalan yaşlıları da mutlu etmek isteyenlere önemli bir uyarı geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Düzce’ye ulaşan talimatta, yaşlıların sağlığı için çiçek ve hediye göndermemesi istendi.

Talimatta şunlar kaydedildi: “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, Covid-19 salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığının korumak için sıkı önlemler uygulamaktayız. Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir.  Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir. 

Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.

• Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…”

banner710
Yorumlar (0)
18°
hafif yağmur