banner615

banner614

banner701

EDS 1 ARALIK'TA DEVREYE GİRİYOR

banner619

Düzce'de elektronik Denetleme Sistemi (EDS) 1 Aralık'ta resmen devreye giriyor. Açıklama emniyetten afişle geldi. Şehrin muhtelif noktalarına afiş asan emniyet sürücüleri uyardı. 3 yıldır faaliyete girmesi ertelenen EDS, kentin 21 noktasında hız ve park ihlali, 6 noktasında da kırmızı ışık ihlali denetimi yapacak.

Gündem 20.11.2019, 09:40 20.11.2019, 15:04
4365
banner682

Düzce Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında gerekli kurulum çalışmalarını uzun süre önce tamamladığı Elektronik Denetim Sistemi (EDS)'ni 1 Aralık 2019 tarihinde devreye sokmaya hazırlanıyor. Daha önce açıklandığı gibi duyuru afişle yapıldı.

2015 yılında Düzce Belediye Meclisi'nde alınan kararla 2016'da Düzce’nin 27 noktasına konuşlandırılan Elektronik Denetim Sistemi (EDS) "Devreye girdi, girecek" derken üzerinden 3 yıl geçti. Uzun süredir devreye girmesi için hazırlık yapılan EDS için yüklenici firma ile yaşanan sıkıntının aşıldığı ve gerekli resmi prosedürlerin tamamlandığı öğrenildi.

1 Aralık'ta Elektronik Denetim Sistemi'nin devreye sokulacağı Kalıcı Konutlar Bağlantı yolu ve çarşı merkezi başta olmak üzere bir çok yol üzerine asılan büyük afişlerle ve bilboardlarla duyuruldu. Duyuruda, ayrıca İstanbul Caddesi'nde park yasağının başladığı da anımsatıldı.

27 noktaya kamera kuruldu

Düzce Belediyesi'nin şehir içi trafiğini denetlemek amacıyla Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırladığı EDS Projesi kapsamında Düzce merkezde 27 noktaya kamera kuruldu. Sistem sayesinde şehir içinde trafik kurallarına uymayan araçların sürücülerine elektronik cezai yaptırım uygulanacak. Belirlenen hız sınırlarını aşan, park ihlali yapan ya da kırmızı ışıkta geçen araçları fotoğraflayan sistem, verileri cezai işlem için emniyete iletecek. Tespitler doğrultusunda kesilen trafik cezaları sürücülerin adresine gönderilecek.


Sistemin yönetilmesi amacıyla Düzce Emniyet Müdürlüğü binasında özel bir merkez kuruldu.Şehir içinde 27 noktaya kurulan EDS uygulamasından 6’sı kırmızı ışık ihlalini geriye kalan 21'i ise radar ve park ihlalini denetleyecek.

banner710
Yorumlar (47)
Kazazede 8 ay önce
Önce evet yeşil ışığın uyarı vermeden kırmızıya geçmesine çağre bulun. Sırf bu yüzden önümdeki aracın kararsız kalmasından dolayı kaza yaptım. Kim buna sebep olduysa hakkımı helal etmiyorum. amaç zaten vatandaşın canını düşünmek değil. Kafalarına göre kanun çıkarıyorlar. Yazılar olsun.
sanayici 8 ay önce
BUmillet bunu hak ediyor biraz daha gecirin
VATANDAŞ 8 ay önce
kurallara uyana ceza yok korkmayın.
Duzceli 8 ay önce
E d s devreye giriyor
Osman 8 ay önce
"Hizmete giriyor" şaka mısınız arkadaş ne hizmeti. Böyle hizmet istemiyorum ben. Önce herkes adam gibi vergi versin. İş adamlarının borçlarını silip vatandaşa eds yi dayatmanın neresi hizmet?
t. 8 ay önce
8 senedir arac suruyorum ne kaza yaptim nede ceza yedim hep sagdan en fazla 70 le gidiyorum tas catlasin otobanda 100zaten anlamsiz buyuk motorlu 2.0 araclar almak durum ortada 70 100 u gecemezsin
kazazede 8 ay önce
Kusura bakmayın dediğinize katılmıyorum. Sadece hız yapan mı? yapıyor kazayı. Size nasip olmamış olmasın da zaten.
Düzceli 8 ay önce
Vatandaşın yediği içtiği gezdiği herşeye zam yapın sizlerde bizim paramızla gezin eğlenin haram olsun benim rızkımı yiyenlere.
Düzceli 8 ay önce
Düzcedeki trafik ışıkları kontrol edilsin ikaz vermeden yeşil direk sönüyor.Fotoğraf çekenlerin bazıları yeşilde geçsende çekiyor kontrol edilsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
az bulutlu