banner615

banner614

banner701

EN ÖZEL ZİYARET

banner619

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği, Vali Ali İhsan Su ve Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i ziyaret etti.

Gündem 03.12.2014, 12:26
228
EN ÖZEL ZİYARET
banner682

Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde valilik ve belediyeye ziyaret gerçekleştirdi.

 

 

 

Vali Su’ya engelli öğrencilerin kendi elleri ile yaptıkları davetiler takdim edildi. Davetiyeleri çok beğenen Vali Su, engelli vatandaşların eğitimle hayata bağlanacağını ifade etti. bu konuda toplumsal bilinci geliştirmeye çalıştıklarını dile getiren Vali Su, engellilerin istihdamı için iş adamları ile görüşmeler yaptıklarını belirtti. Beyaz Ay Derneği Düzce Şube Başkanı ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği başkanı da Vali Su’ya desteklerinden ötürü teşekkür etti.

BELEDİYEYE ZİYARET

Derneklerin ikinci adresi Düzce Belediyesi oldu. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Beyaz Ay Derneği Düzce Şubesi ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği ile birlikte özel eğitimcileri ve engelli çocukları makamında ağırladı. Engelli çocuklarla birebir ilgilenen Başkan Keleş, "Engelli vatandaşlarımıza destek olmak en başta insani görevimiz." dedi.Başkan Keleş, "Biz, şehirlerde engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak üzere hizmetler yapmak için gayret gösteriyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Çocuklarımız için elimizden geleni yapacağız. Onları hayata kazandırmak adına çalışacağız." ifadelerine yer verdi.
Beyaz Ay Derneği Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi ise "Sizin desteğinizi her zaman yanımızda hissediyoruz." sözleriyle Başkan Keleş'e teşekkür etti.

SINIF SÖZÜ


Ardından Düzce Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Dilek Kar, geçtiğimiz günlerde Düzce Valisi Ali İhsan Su, Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in katılımıyla gerçekleşen kahvaltılı toplantıda dile getirdikleri anaokulu talebinin cevap bulduğunu kaydetti.
Kar, Avni Akyol Okulu'nun bahçesine inşa edilen sekiz sınıflı anaokulunun engellilere yönelik olarak tahsil edildiğini bildirirken, okulda yer alacak bir sınıfın eksiklerinin Düzce Belediyesi tarafından karşılanmasını istedi.

Başkan Keleş ise, "Üç sınıfın eksiklerini Düzce Belediyesi olarak biz karşılayacağız." sözleriyle cevap verdi. Ziyaretin sonunda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, engelli öğrencilere çeşitli hediyeler verdi ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

haber; S.KAŞKIR

Yorumlar (0)
17°
parçalı az bulutlu