banner615

banner614

banner701

EN YETKİLİ AĞIZDAN AÇIKLAMA

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Düzce’de pazarların kapatılıp kapatılmayacağı merak konusu olurken, İçişleri Bakanı Soylu, yeni tip koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklamasında "Semt pazarlarını yasaklamayacağız ama tedbirleri artıracağız, giriş çıkışları kontrol altına almaya çalışacağız." dedi.

Gündem 26.03.2020, 16:02
4193
EN YETKİLİ AĞIZDAN AÇIKLAMA
banner682

Düzceliler yeni bir karar alınana kadar semt pazalarında alışveriş yapmaya devam edebilecek. Koronavirüs salgını nedeniyle pazarların risk olabileceği görüşü gündeme gelirken, konuya ilişkin açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Semt pazarlarını yasaklamayacağız ama tedbirleri artıracağız, giriş çıkışları kontrol altına almaya çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Soylu ayrıca "2551 provokatif hesap tespit edildi, 449'una işlem yapıldı, diğerlerine işlem yapılıyor. Yüzde 70'i FETÖ/PDY, PKK, DHKP-C bağlantılı." dedi.

TOKİ ve Emlak Konut'ta taksitlere 2 ay erteleme

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşların nisan ve mayıs konut taksitlerini ertelediklerini bildirdi.

Kurum, Twitter hesabından yaptığı yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti:

"Koronavirüs tedbirleri kapsamında TOKİ ve Emlak Konut'tan ev alan vatandaşlarımızın bu süreçte mağdur olmamaları için nisan ve mayıs ayı konut taksitlerini erteliyoruz."

Yorumlar (1)
S.D. 2 hafta önce
Düzce de valilik gıda haricinde giyim e ilgili pazarcıların pazara çıkmalarını yasakladı. Sebze-meyve satılan pazar tezgahları insanların temasları daha çok. Giyim tezgahlarında alıcı ile satıcıların arasındaki. mesafe daha çok. Borcu bulunan pazarcı esnafı perişan durumda.faturalarini ödeyemeyecek durumda.Eger pazarlar kapatilacaksa toptan kapatılmalı.carsidaki dükkanlar neden açık.biran önce bir haftalık dışarı çıkma yasağı getirilmeli.Yarim yamalak tedbirler yerine kesin tedbirler alınmalı.
az bulutlu