banner615

banner614

banner701

"ERKEN TEŞHİSTE İYİLEŞME OLASILIĞI ÇOK YÜKSEK"

banner619

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde lösemiye dikkat çekmek için yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe katılan Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Numan Çabuk, "Lösemili çocuklar toplum tarafından dışlandığını hissediyor. Onlara destek olmak için maskelerimizle yürüyüşü düzenledik." diye konuştu.

Gündem 12.11.2019, 11:02 12.11.2019, 14:32
557
banner682
Çuhallı Çarşısı'nda toplanan Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi ve Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları ile öğrenci ve vatandaşlardan oluşan grup, maske taktı, pankartlarla Fedai Karabıyık Parkı'na kadar yürüdü.

Akçakoca Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Numan Çabuk, burada yaptığı konuşmada, lösemiye dikkat çekmek için yürüdüklerini söyledi.Löseminin genellikle çocuklarda görüldüğünü belirten Çabuk, "Çocuklarda 3'te bir oranda 4 yaş altı çocuklarda görülür. Erken teşhiste iyileşme olasılığı çok yüksektir. Biz de maskelerimizle yürüyüş düzenledik. Bundaki amaç tedavi esnasında çocuklar enfeksiyon kapmasınlar diye maske takmak zorunda kalıyorlar. Toplum tarafından dışlandığını hissediyorlar. Onlara destek olmak için maskelerimizle yürüyüşü düzenledik." diye konuştu.Çabuk, "Milli Eğitim Müdürlüğü, Akçakoca Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yaşlı ve Hasta Bakım Bölümü öğrencileri destek verdiler. Teşekkür ediyoruz. İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak sosyal sorumluluk projelerini yapmaya devam edeceğiz." ifadesini kullandı.

Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi. (AA)

 
Yorumlar (1)
Şovmenlik Bu 10 ay önce
Sahil gezintisi ile farkındalık mı olurmuş.Mahalle mahalle kahve kahve gezmeniz gerekiyor .Fotoğraf çektimekle bitmiyor bu iş.Kaç lösemili kaydı var elinizde onlar için ne yaptınız ?
30°
açık