banner615

banner614

banner701

ESNEK ÇALIŞMA MODELİNE GEÇİLDİ

banner619

Koronavirüsün Düzce’ye sıçramasının ardından kamu kurumları da kendi içerisinde yeni tedbirler aldı. Bu kapsamda Düzce Belediyesi esnek çalışma modeline geçtiğini duyurdu.

Gündem 27.03.2020, 11:37
6431
ESNEK ÇALIŞMA MODELİNE GEÇİLDİ
banner682

Düzce Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma ve esnek çalışma modeline geçti. Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanlığın 22 Mart 2020 tarihli 2020/4 sayılı genelgesine istinaden Covid -19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla çalıştırılma biçimine bakılmaksızın uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma ve esnek çalışma yöntemleri uygulanacaktır.

Bu kapsamda;

Birim müdürleri tarafından kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personel bulundurulması kaydıyla, dönüşümlü çalışma sisteminin uygulanması, dönüşümlü çalışacak personelin çalışma çizelgesinin haftalık olacak şekilde düzenlenerek İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne gönderilecektir.

Daha önce Covid-19 kapsamında idari izinli sayılanlar, yeni bir karar verilinceye kadar idari izinli sayılamaya devam edilecektir.

İdari izinliler, uzaktan veya dönüşümlü çalışanlar amirlerinin izni dışında görev mahallerinden ayrılamazlar ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevine dönmek zorundadır.

Bu genelge kapsamında dönüşümlü çalışma, esnek çalışma ve idari izinli sayılanlar bu sürede istihdamlarına esas görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacaktır.”

banner710
Yorumlar (5)
Hayri asan 1 ay önce
Bu devlet büyük bir devlet, ölünceye kadar arkasındayız
Biri 2 ay önce
Tabi birtek kamuda böyle özel sektörde çalışanı düşünen yok
VATANDAŞ 2 ay önce
Ekmeksiz parasız işsiz hastanesiz doktorsuz ilaçsız aşısız yasarız ama Kanal İstanbul olmadan asla yasayamayız. Hükümetin bu hassasiyetinden dolayı tesekkur ederiz
Vedat akçair 2 ay önce
Eeee özelde çalışanlar için devletini önlem almıcakmı onlar ölsünmü
Akif 2 ay önce
Acele etmeseydiniz daha birkaç bin olsaydı.yaptığınız esnek modelde adamına göre esnek model.torpilli işe girenler zaten idari izin aldı rapor aldı tüydü
14°
kapalı