banner615

banner614

banner701

FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR

banner619

Komşu ülkelere kadar ulaşan koronavirüs salgınına önlem olarak düşünülen maskelerde artan fiyatlar tepki çekerken, Düzce'de de maskelerin fahiş fiyatla satıldığı yönünde gelen haberler üzerine harekete geçildi. Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri eczaneler, medikaller ve diğer satış mağazalarında maske ürünlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Gündem 06.03.2020, 16:59 06.03.2020, 17:03
3172
FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRILMIYOR
banner682

Çin'de başlayarak dünyanın birçok ülkesine yayılan yeni tip Koronavirüs nedeniyle başta maske olmak üzere çeşitli tıbbi ürünlerde ortaya çıkan fahiş fiyatların önüne geçmek için Ticaret Bakanlığı denetimlerini arttırdı.

Çin’de başlayarak dünyanın birçok ülkesine yayılan yeni tip Koronavirüs nedeniyle başta maske olmak üzere çeşitli tıbbi ürünlerde ortaya çıkan fahiş fiyatlar yetkilileri harekete geçirdi.

Ticaret Bakanlığı tarafından illerde Ticaret İl Müdürlükleri vasıtasıyla denetimlerin yapılması kararlaştırıldı. Düzce Valiliği’nden yapılan açıklamada bu konu ile ilgili olarak bir çok iş yerinde denetim gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanlığı talimatları doğrultusunda, Düzce Valiliği koordinesinde Düzce Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri eczaneler, medikaller ve diğer satış mağazalarında Cerrahi Maske ve 3M Maske ürünlerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.

Valilik’ten yapılan açıklamada “Haksız ticari uygulamaların önüne geçmek maksadıyla Düzce’de denetimler aralıksız olarak devam edecektir” denildi.

Yorumlar (8)
Denetim 7 ay önce
Kaça veriyormus ne cıktı denetimden 1 liralık maske kaç paracolmus
Vatandaş 7 ay önce
Hafta içi devlet hastanesi acil karşısında ki eczanede 2 tane maske aldım ve 10 TL para verdim
Zeki 7 ay önce
Eczane ve medikal ler herzaman fahiş fiyatlar la ürün satıyor
Ssbahattin 7 ay önce
Tanesini üç liradan satiyorlar
Tuketici 7 ay önce
Duzcede marketleri manavlarıda denetlesinler fiyatlar ucurum
Aa 7 ay önce
Fırsatı bulunca çak kazığı. Sorsam hepsi müslüman. Kusurlu olan İslâm değil, insanlardır.
Sonuç? 7 ay önce
Anlasmalar tamamlandigi zaman açiklanacak. Bi hesap kitap yapsinlar önce di mi?
esnaf 7 ay önce
sadece eczane deyil otoboya nalburları bize 3 veya 5 tl aldığımız maskeleri şimdi tanesini 15 tl satıyorlar isimlerinide verebilirim