banner615

banner614

banner701

GÜLER GÜNEŞ, MECLİS TOPLANTISINA KATILMADI

Düzce Belediye meclisinin Ağustos ayı ikinci toplantısı gerçekleşti. Ağırlık olarak imar konularının oylandığı toplantıya, ilk toplantıda İYİ Partililer tarafından hakkında sunulan iddialara bugün yanıt vermesi beklenen AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş’in katılmaması dikkat çekti.

Gündem 08.08.2019, 23:55 09.08.2019, 12:08
4006
GÜLER GÜNEŞ, MECLİS TOPLANTISINA KATILMADI
banner682

Ağustos ayı ilk toplantısında İYİ Partili meclis üyeleri tarafından soru önergesi olarak sunulan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş’in makamını aşarak Kadınlar Lokali’ndeki kadın çalışanlara “‘Size sorulduğunda ‘Gönüllü çalışıyoruz’ deyin, ben sizi belediye şirketlerine alacağım.” dediği iddia edilmişti. İddialar üzerine bir sonraki toplantıda savunmasını yapacağını söyleyen Güler Güneş, toplantıya katılmadı.
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, partinin meclis üyeleri toplantının sonuna kadar Güler Güneş’i merakla beklediği gözlemlenirken, Güneş’in toplantıya katılmama nedeni ise merak konusu oldu.
Düzce Belediye meclisi Ağustos ayı ilk toplantısı 5 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşmiş ve İYİ Partili meclis üyeleri tarafında Güler Güneşe yönelik bir takım iddialar soru önergesi  olarak sunulmuştu. Bunun üzerine Güneş, ikinci toplantıda sözlü ve yazılı bir açıklama yapacağını belirtmişti.
 
Toplantıda, AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi olan Güler Güneş’in yakın arkadaşı olan ve kadın kollarında da beraber çalıştığı Emine Alkan’ı Düzce Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nde müdür yardımcılığı görevine getirilmesinde rol oynadığı, İYİ Partili üyeler tarafından önergede belediye Kültür Müdürlüğü’nde yapılan bu keyfi uygulamaların doğru olup olmadığı hakkında kamuoyunun aydınlatılması talep edilmişti.
 
AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş hakkında yapılan soru önergesinde şu ifadeler yer almıştı:
1-Güler Güneş’in Düzce Belediyesi’ne ait Kadınlar Lokali’ne farklı günlerde giden kadınların “AK Parti Kadınlar Lokali burası mı?” sorusuna “evet burası” diyerek cevap verdiği doğru mu?
2- Bu lokalin genel giderleri ve içeride sunulan ürünlerin bedeli kim tarafından ödenmektedir?
3- Bu lokalde çalışan kadınlara Güler Güneş’in “Size sorulduğunda gönüllü çalışıyoruz deyin. Ben sizi birkaç aya kadar belediye şirketlerine aldıracağım” dediği doğru mu?
4- Güler Güneş’in bu lokalde Ramazan ayında “Fazla mesailerinizi ben ayarlayacağım” dediği ve sonra “Ben cebimden mi ödeyeceğim” dediği doğru mu?
5- Güler Güneş’in emriyle erkeklerin Kadınlar Lokali’ne girmesinin yasak olduğunu bildiğimiz bu lokale Suriyeli, Iraklı ve Afgan erkeklerin girdiği doğru mu?
6- Kadınlar Lokali’nin belediye tarafından denetlenip denetlenmediği öğrenmek istiyoruz.
7- Güler Güneş’in kadın kollarından arkadaşı olan Emine Alkan isimli kadını belediye şirketlerinden birinde işe aldırıp İl Kültür Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı yaptırdığı doğru mu? Kültür Müdürlüğü’nde yapılan bu keyfi uygulamalar doğru mu?


HABER: M.KADAŞ

banner710
Yorumlar (25)
Duzce 12 ay önce
Hep sıkıntı hep sorun neolcak böyle 2023 bu şekilmi hiçmi oy kayıplarına ders alınmıyor bitsin torpil yeter ve tespit edilen alınan cıkarılsın ki güven kazanın
Mehpare 12 ay önce
Yakın markaja alın bu kadınıAllah rızası için dalavere ne ararsan onda yakın takibe alınca anlayacaksınız.
Sevım Basarsan 12 ay önce
Allah aşkına bi aciklayinda bizde bilelim ama öyle kulaktan dolma bilgilerle değil gerçek belgeleri ile söyleyin
?? 12 ay önce
Bayram öncesi neden işçi maaşlarını yatırmıyorlar önce onun savunmasını versin belediye.
Xxx 12 ay önce
Neden katılsın ki Ne cevap verecek
Murat 12 ay önce
Ak partinin yöneticileri,bu tür rivayetler partinize kan kaybettiriyor,araştırmanızı yapın ve gerçek payı varsa alın görevden olsun bitsin,ne oluyor size yönetim zafiyetiniz mı var,
Uzman 12 ay önce
Ne açıklama yapacakmış halkın/kamunun vicdanına sığacak bir açıklama bekliyoruz.
Dzc 12 ay önce
İnsanları teşkilat soguttu kimse kör akilsiz dgl yapılanlar bilinmiyor sanmayın olan reise oluyor bıktık torpille alım ve kadro verilmesinden belediyede sicili bozuk hakkında şikayet olan suc dosyası kabarık şöförleri bir arastırın
FİLİZ 12 ay önce
NE DİYECEKTI GELİPTE YAPMADIMMI HERSEY YILLARDIR ORTADA BUNLAR KUL HAKKIYLA YASIYOR TABI KAÇACAK HARAM OLSUN ZERE KADAR HAKIM VARSA
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık