banner615

banner614

banner746

GÜNAL’DAN ÖNCÜ HABERE ÖZEL AÇIKLAMA…

banner751

Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, bugün uzun bir aranın ardından toplanan İl Genel Meclisi Toplantısı’nın ardından yaptıkları çalışmalarla ilgili Öncü Haber’e bilgi verdi. Günal, yaşanan İSKİ sorununun çözülmesinin ardından, Düzce genelindeki tüm köylerin altyapı sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Gündem 08.06.2020, 16:30 08.06.2020, 15:02
2665
GÜNAL’DAN ÖNCÜ HABERE ÖZEL AÇIKLAMA…
banner747

AK Partili Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, salgın nedeniyle verilen aranın ardından bugün yeniden başlayan il genel meclis toplantısı sonrası Öncü Haber’e özel değerlendirmelerde bulundu.İl Özel İdaresi’nin pandemi döneminde de çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini söyleyen Günal, şunları kaydetti: “Hizmetlerimizde hiçbir aksama olmadı” diyen Günal, “İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeye göre koronavirüs tedbirleri kapsamında İl Genel Meclisi toplantılarına ara vermiştik. Ama diğer işlerimiz ile ilgili yoğun çalışma süreci yaşadık. İl Özel İdaresinin çalışmalarında bu süreçte her hangi bir aksama olmadı. Süreç normalleşmeye döndü bizlerde, normalleşme süreci ile birlikte, Meclis toplantılarına başladık.”  .

“Köy ziyaretleri verimli geçiyor”

Düzce merkeze bağlı köyler başta olmak üzere, il genelindeki köylere yaptıkları ziyaretleri de değerlendiren Günal, köy ziyaretlerinin verimli geçtiğini söyledi. Ziyaretler kapsamında köylerdeki sorunları yerinde inceleme fırsatı bulduklarını dile getiren Günal, şöyle konuştu:

“Biz zaten köy ziyaretlerimizi yapıyorduk. Hani insanlar bize şunu diyemez; “seçimden seçime geliyorsunuz.” Biz merkez başta olmak üzere tüm köylerimiz ile iç içeyiz. İhtiyaçları ve sıkıntıları oluyor, bizde bire bir yerinde görmek istiyoruz bu ihtiyaçları. Muhtarlarında desteği ile gidiyoruz, görüyoruz ve sorunları çözüyoruz. Ziyaretler güzel geçiyor. Hem köylü vatandaşlarımız ile görüşüyoruz. Bizim köylerde karşılaştığımız en büyük sorun, doğalgaz istiyorlar ama onunla ilgili çalışmalar var, ancak yasal prosedüre takılıyoruz. Yani köylere doğalgaz verilmemesi ile ilgili bir kanun var. Köylerde karşılaştığımız sorunlar doğalgaz ve altyapı.”

“İSKİ Krizi çözülürse, köylerde altyapı sorunu kalmayacak”
Köylerde karşılaştıkları bir diğer sorunun da altyapı olduğunu kaydeden Günal, konuşmasını şu şekilde tamamladı:

“Yani hiçbir köyümüzde düzenli bir altyapı yok. Düzce’nin altyapısını, köylerimizin altyapısını yapamıyoruz. Çünkü Özel İdare bütçesiyle çok zorlanırız. Milletvekillerimiz, Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve İl Başkanımızın İSKİ’nin bu altyapı olayını üstlenmesi ile ilgili çalışması var. Onunla ilgili de bildiğim kadarıyla artımalar yapılıyor. Arıtmalar sonrasında da inşallah tüm köylerin ve mahallelerin kanalizasyon sorunu çözülecek.”

Yorumlar (9)
Necmi Hoşver 2 ay önce
25 senedir iskiyi babam mı yönetiyordu? O zaman neden çözmediniz sorunu madem? Aklı evveller sizi...
ahmet telli 2 ay önce
istanbulu kaybedincemi aklınıza geldi duzcelıyi artık kandıramassınız
Aa 2 ay önce
Altın pınar köyü merkeze bağlıyız ama belediyeden hiç bir hizmet alamıyoruz. Ne otobüslerimiz düzenli nede kanalizasyonumuz var bu hizmette olsun bize öncelik verin bıktık artık
Ahmet Ölmez 2 ay önce
İlimizi ipotek altına alan İSKi değil? 15 Yıl önce de söyledim yine yazıyorum. İSKİ yönetmeliği kanunlara dayalı bir yaptırımı var, konu çok ta ilerilere gitmektedir. Sorunun kaynağı Merkezi Hükümet ve Bakanlıklardır yerelde bir şey yapma şansınız yok. Konuya vakıf geçmiş ve bugünkü siyasiler sorunu hep halının altın da bırakmaların dan kaynaklanmaktadır. Gerçekler le yüzleşmek istemiyenler Düzce mize iyilik yapmamaktadır. Önümüzdeki yıllar da daha vahim sonuçlarla karşılaşmamak ümidiyle.?
Leyla 2 ay önce
Hadi bakalım.. Gereksiz kaldırımlara, betonlaştırılan yeşil alanlara, özenti yapılara ayıracak bütçe bulunuyor nasıl oluyorsa.. Cennet memleket nasıl cehenneme çevrilir, canlı canlı şahit olmaya devam ediyoruz..
nsm 2 ay önce
25 yilda becerediginizi simdi 1 yillik cehape'ye mi yüklemeye calisiyorsunuz?
Had bildiren 2 ay önce
Kestirdiginiz binlerce
Karatavuklu 2 ay önce
Karatavuk kurukavak kırkharman yoları başkanım daha önemli lütfen arabalarımız mafoldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık