banner615

banner614

banner701

HABERİMİZİN ARDINDAN VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

banner619

Öncü Haber’de yayınlanan “Üçyol Köyü’nde Kanal Krizi” başlıklı haberin ardından Düzce Valiliği harekete geçti. Haberin sonrası bölgeye giden Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, kanalın fosseptik değil, sulama kanalı olduğunu belirledi.

Gündem 06.06.2020, 15:30 06.06.2020, 15:31
1751
HABERİMİZİN ARDINDAN VALİLİK HAREKETE GEÇTİ
banner682

Üçyol Köyü’nde yaşanan kanal krizi, Düzce Valiliği’nin araya girmesi ile çözüldü. Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na bir vatandaş evinin önüne fosseptik kanalı açıldığı yönünde şikâyette bulunmuştu. Bunun üzerine Öncü Haber Merkezi ekibi Köy Muhtarı Nedim Yılmaz’dan konu ile ilgili bilgi almıştı.

Öncü Haber’in yaptığı haberin ardından harekete geçen Düzce Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerini bölgeye gönderdi. Ekiplerin yaptığı incelemede kanalın fosseptik kanalı değil, sulama kanalı olduğunu belirledi.

Konu ile ilgili Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, şu bilgiler verildi:

İlimiz yerel medya kuruluşlarında yer alan "Üçyol Köyü'nde Kanal Krizi" başlıklı haber ile ilgili olarak; Haberde bahsi geçen iddia ile ilgili olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün Üçyol Köyü'nde yapılan incelemelerde, kanalda akan suyun an itibariyle temiz ve berrak olduğu, kanalın kanalizasyon kanalı olmadığı, sulama kanalı olduğu, haber görsellerinde yer alan kanaldan akan bulanık suyun yağmur kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu kanal, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri tarafından pazartesi günü tekrar kontrol edilecektir.”

banner710
Yorumlar (4)
Enver Mıhçı 1 ay önce
Evimin dibinden 10 yıldır lağam suyu akmaktadır ben artık bu kokuya dayanamaz duruma geldim.Düzce Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından lağam suyunun akıtıldığı tespit edilmiştir.Benim ricam bu kanaldan bazı hanelerin lağam suyunun akmamasıdır.Çok iyi bir koku ise kendi bahçelerine akıtabilirler.Ben bu kokuya 10 yıl dayandım onlar kaç gün dayanabilirler.Lağamlarının kokusu yetmezmiş gibi ailece ağır hakaretlerine ve tehditlerine mağruz kaldık.İlahi adaletin yerini bulacağına inanıyorum.Bu yolda sesimizi duyurmamızı sağlayan Öncü TV'ye teşekkürlerimi sunarım.Başarılar dilerim.
Kemal 1 ay önce
İlk açıldığında şikayet olana kadar akıyormuştu demek ,evrağa bakılırsa o zaman muhtarın haberi yokmuymuş bu olaydan ,tüm muhtarlara valilik tarafından uyarı yapılması lazım ayrımcılık yapmaması hususunda
Samet 1 ay önce
Yapacak haber bulamıyorsunuz dimi işte böyle neyse bozmıcam ağzımı sizin gibi kendini medya sanan Düzce’nin yüz karası bi haber ajansı için. Yapıyorsun bi haber adını falan çizin. Daha muhtarın soyadını bile bilmeden yazmışınız oraya. Burdan o şikayeti edenede sesleneyim oda nasiplensin kına yak gider borusuyla
Mustafa 1 ay önce
Sayin valimizden ricamiz o bölgede 2.3 köyde ayni sorun yillardir devam ediyor yerleşim olan yerlere devlet su işlerinden alinacak 3.5 sulama kaneletiyle bu sorun cezilebilir su kanaletini akar suyun icine yerlesdirdinmi bu su ozaman koku yapmaz harici bu şikayetler yillar dir devam ediyor edecek
19°
hafif yağmur