banner615

banner614

banner701

Havza Korumada Yeni dönem!

banner619

Çevre ve orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun Düzce ziyareti sırasında İstanbul Teknik Üniversitesi ekibine tanıdığı süre Pazar günü 16.59’da doluyor.

Gündem 19.01.2008, 18:48
195
Havza Korumada Yeni dönem!
banner682

İstanbul’un susuzluk problemini çözebilmek için hazırlanan Melen Projesi uygulamasında, Düzce için yeni bir dönem başlıyor.

Geçtiğimiz ay Düzce’ye bir günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun İstanbul Teknik Üniversitesi’nin hazırladığı Havza Koruma Projesi’nin tamamlanması için tanıdığı süre yarın akşam 16.59’da sona eriyor.

Eroğlu, projenin tamamlanmasının ardından projenin fizibilitesinin çıkarılması ve inşaat çalışmalarına başlanması için yapılacak olan projeye derhal başlanacağını söylemişti.

Proje kapsamında Kaynaşlı, Yığılca ve Cumayeri’nde üç büyük arıtma tesisi kurulacak ve Düzce Belediyesi’nin arıtma tesislerinin kapasitesi arttırılacak.

Bilindiği gibi Havza Koruma Projesi ile ilgili İTܒnün çalışmalarının sonuçlanması beklenmeden tarafların heyetleri arasındaki görüşmeler geçtiğimiz haftalarda başlamıştı.

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu