banner615

banner614

banner701

"HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞI DURMALIYIZ"

banner619

Düzce İşçileri Dayanışma Derneği (DİDER) Başkanı Sedat Mıhçı yaptığı açıklamada, "Tüm işçi arkadaşlarımızdan ve insanlardan kadına yönelik fiziksel, sözel ya da cinsel her türlü şiddete karşı durmalarını istiyoruz." dedi.

Gündem 14.12.2019, 17:10 15.12.2019, 00:54
776
"HER TÜRLÜ ŞİDDETE KARŞI DURMALIYIZ"
banner682
Düzce İşçileri Dayanışma Derneği (DİDER), son dönemde gündemden düşmeyen kadına şiddet olaylarına karşı şiddete uğrayan kadınların yanında olduklarını vurguladı.

DİDER Başkanı Sedat Mıhçı yaptığı açıklamada son dönemde kadınların uğradığı şiddet haberlerini yakından takip ettiklerini ve durumun karşısında olmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, “DİDER olarak kadına yapılan her türlü şiddete karşı duruyoruz. Kadınların ne kadar güçlü olduklarını ve asla korkmadıklarını biliyoruz. Fakat yardım isteyecekleri en ufak bir konuda dahi yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyoruz. Önemli olanın şiddet olgusunun başlamadan bitirilmesi olduğunu bilerek, tüm işçi arkadaşlarımızdan ve insanlardan kadına yönelik fiziksel, sözel ya da cinsel her türlü şiddete karşı durmalarını istiyoruz. Yaşanan korkunç tablonun bir an önce son bulması için gereken tüm yasal düzenlemelere destek veriyoruz.” dedi.
Yorumlar (2)
üzeyir veli 10 ay önce
işçiler olarak dayanışmaya devam edin üç fabrika değil 13 fabrikayı kapa
ttırın bol bol okey oynarsınız kahvelerde.
Belediye ve Ulaştırma 10 ay önce
Ozaman şöför alırken adli sicilinede bakın
20°
kapalı