banner615

banner614

banner701

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE KÖMÜR YARDIMI

banner619

Düzce merkezde ihtiyaç sahibi ailelere kış döneminde yapılan yakacak yardımı ile ilgili bilgilendirmede bulunan valilik, 2019 kış döneminde 770 aileye toplam 596,750 ton kömür yardımı yapıldığını bildirdi. Diğer taraftan hava kirliliğinin en başlı nedeni olarak gösterilen ısınma amaçlı kömür kullanımının asgariye indirilmesi için Vali Zülkif Dağlı koordinesinde çalışmaların devam ettiği ve dar gelirli vatandaşların doğalgaza teşvik edildiği vurgulandı.

Gündem 12.12.2019, 15:04 12.12.2019, 17:35
1256
banner682

Düzce Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın soğuk günlerde yaptığı yakacak yardımı ile aileleri ısıtmaya devam ettiğini bildirdi.
Yakacak yardımlarına ilişkin yapılan yazılı bilgilendirmede, her kış Düzce'de yaşayan vatandaşların sağlığını tehdit eden hava kirliliğine karşı kömür kullanımının kısıtlandığı ve doğalgaz kullanımının teşvik edildiği vurgulandı.
2017-2018 kış sezonunda Düzce'de insan sağlığını tehdit edecek seviyelere yükselen hava kirliliği ile mücadele kapsamında merkez ilçede doğalgaz alt yapısının ulaştığı yerlerde kömür kullanımının asgariye düşürüldüğü bildirilen açıklama şöyle devam etti:"Doğalgaz kullanımını teşvik edilmesi yönünde Valimiz Sayın Dr. Zülkif Dağlı koordinesinde çalışmalar başlatılmış, doğalgaza geçişi kabul eden ailelerin tesisat ve gaz açımı işlemleri tamamlanmıştır. Bu doğrultuda mahallelerde ayni yakacak yardımı yerine nakdi yardım yapılmasına karar verilmiştir.
Düzce merkez ilçe mahallelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere kış döneminde yakacak ihtiyaçlarını gidermek üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla nakdi yakacak yardımı yapılmaktadır.
Bugüne kadar 598 aileye toplam 239 bin 300 TL yardım yapılmıştır, kış döneminde yardımlar devam edecektir.2003 yılından itibaren Bakanlar Kurulu'nun "Fakir Ailelere Kömür Yardımı Yapılmasına İlişkin Kararı" doğrultusunda; İlimizde de ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca kömür yardımı yapılmaktadır.Düzce merkez ilçeye bağlı köylerde ayni yakacak yardımları devam etmektedir. 2019 kış döneminde bugüne kadar 770 aileye toplam 596,750 ton kömür yardımı dağıtımı gerçekleştirilmiştir."

Yorumlar (13)
Halil KAŞIK 9 ay önce
Ben insanları doğal gaza teşvik edilmeli doğalgaz fiyatları düşürülmeli kombisi peteği vesaire bunlar daha uygun fiyatlardan satılmalıki herkes faydalansın böylelikle hem çevreyi hem insanları memnun etmiş oluruz.ama nerde insanı ve çevreyi düşünen kim .bence tüm türkiyede bu teşvik sağlanmalı
Vatandaş 9 ay önce
Kömür yardımı yerine dogal gaz olmayan koylere dogalgazi getirtin.
Günaydın 9 ay önce
Doğal gaz yardımı yapın doğal gaz teşvik ettirin milli eğitim me bağlı okullar hep kömürle ısınma yapılıyor gaz depolamalar mevcut
Serdar Gürler 9 ay önce
Birazda makarna dağıtsaydınız düzcede bol miktarda var hak eden
Düzcelee 9 ay önce
Asıl ihtiyaç sahipleri alamazken her akşam içen 20 ton fındık toplayan iki tane maaşı olan herkes bu yardımı alıyor neden araştırma yapılmadan bu yardım yapılıyor eksik burda sonra zehir soluyoruz
Yazık 9 ay önce
Yeşil düzce bu kadar hava kirli olamaz.Bu yardım kömürleri dağıtılmmalı.Düzce yüzde 70 doğalgaz ile ısınırken bu hava kirliliği neden .
Seyirci 9 ay önce
Bazı okullara da bu kömür veriliyor çevrenin anasını ağlatıyor
koray 9 ay önce
bu kömürler çogu satılıyor yıllardan beri takip edilmesi lazım yazık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
az bulutlu