banner615

banner614

banner701

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. YASİN YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜLER…

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Aziziye Mahallesi’nde bulunan pazaryerindeki Köylü Pazarı alanında satış yapmalarına izin verilmeyen köylü üreticiler, bugün  2. kez Düzce Valiliği önüne giderek seslerini duyurmaya çalıştı. Valilik yetkilileri ve polis ekiplerinin uzun süren ikna çabaları sonuç vermeyince, köylü üreticilerin aralarından seçilen 3 temsilci, Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile görüştürüldü.

Gündem 28.05.2020, 12:45 28.05.2020, 14:32
2391
banner682

Tüm Dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak ilan edilen Yeni Tip Covid – 19 tehdidi devam ediyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Düzce’de de tedbirler en üst seviyede tutulurken, salgına karşı alınan önlemler kapsamında Aziziye Mahallesi’nde kurulan Pazaryerinin Köylü Pazarında tezgah açmalarına izin verilmeyen köylü üreticiler, bugün yine pazaryerindeki alana alınmadı. Bunun üzerine 2. kez Düzce Valiliği önünde toplanan köylü üreticiler, çözüm istedi.

“Biz Köylüyüz… Biz Bu Milletin Eefendisiyiz…”

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ile görüşmek isteyen köylülerin bu talebi geri çevrildi. Araya Düzce Valiliği yetkilileri ve polis ekiplerinin girmesine rağmen Vali Dağlı ile görüşmek isteyen köylüler, “Biz köylüyüz. Biz bu milletin efendisiyiz.” diyerek, duruma tepki gösterdi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile Görüştürüldüler

Polis ekiplerinin uzun süren ikna çabaları sonuç vermeyince,  yaşanan yoğun telefon trafiğinin ardından, köylü üreticilerin aralarından seçilen 3 temsilci, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile görüştürüldü.

“Ürünlerimiz Elimizde Kaldı… Bizim Zararımızı Kim Karşılayacak?

Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirinin sorularını yanıtlayan köylü üreticiler, “Hal’den gelen pazarcılara satış yapmaları için izin veriliyor, bize neden verilmiyor? Bu virüsü biz mi taşıyoruz? Ürettiğimiz ürünler elimizde kaldı. Birçoğu çürüdü. Bizim zararımızı kim karşılayacak? Biz köyümüzde ürettiğimiz ürünleri satmak istiyoruz. Biz, diğer pazarcılardan ucuza ürün satıyoruz. Hem halkımıza ucuz ürün satıyoruz, hem de ekmek paramızı kazanıyoruz. Bu mu battı gözlerine. Biz hakkımızın peşindeyiz.” dedi.

Toplantıdan Olumlu Sonuç Çıkacak mı?

Köylülerin İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ile yaptıkları görüşmenin ardından, konunun İl Hıfzıssıhha Meclisi Toplantısında masaya yatırılacağı bildirilirken, toplantıdan olumlu sonuç çıkması bekleniyor.

banner710
Yorumlar (11)
macht 2 ay önce
ben pazara gidersem bu tür satıcılardan almaya çalışıyorum,sonuçta arada komisyon alan olmuyor,dolayısıyla üreici birazda olsa emeğinin karşılıgını alıyor
Vatandaş 2 ay önce
Komedi gibi karşısındaki tüm dükkanlar açık satış yapıyor bunlara yasak böyle işmi olur.
Güncel 2 ay önce
Merak etmeyin ananı alda git derler valiliğin önünden ekonomi bitik zaten
Farm 2 ay önce
Köylü milletin efendisidir kısmı biteli çok oldu, artık Ananı da al git dönemi...
Düzceli.. 2 ay önce
Benzer bir haber Bolu gazetelerinde çıksa altına yüzlerce yorum, eleştiri yazılır ve gazeteler yayınlar dı..Bir vali Köylüsünün taleplerine kapısını niye kapatır..AVM lerin açık olduğu bir ülkede açık alanda ve sosyal mesafeyi korumanın daha kolay olduğu yerde üreticiye yasak niye..
Sebahttin 2 ay önce
Pazarcılar ile köylü arasında ne fark varki köylü pazar yerine sokulmuyor bunu birileri izah edebilir mi
köylüye düşünmeyen idarec 2 ay önce
halden alınan malların pahalı olduğunu esnaf bile söylerken, siz köylünün ürettiği ve direk tarladan tüketiciye sunduğu ürüne engel oluyorsunuz, demekki halcileri koruyorsunuz, yazıklar olsun.
Akif 2 ay önce
İdare edin herkesin sıkıntısı var.dükkanı kapatılan binlerce insan zarar gören milyonlarca insan var.sadece size özel bir durum yok.Size gösterilen saygı ve sevgiyi su istimal Etmeyin
ismail 2 ay önce
1 ay sonra toprakta mahsul kalmaz hepsi çürür gider işyeri olan açar yine para kazanır lakin bu köylü sezon bitince ne yiyecek boş boş konuşuyorsun
Vera 2 ay önce
Ortadaki durumu idrak edebildiğinizi sanmıyorum. Pazar kapalıyken kimse gidip de ben ürünümü satamadım diye sızlanmadı. Hal'den gelen ürünlerin satıldığı kısım açıkken sadece köylü pazarının kapalı kalmasının ne mantığı var? Bu durumun nesi idare edilecek? Hakkını aramak ne zamandan beri suistimal etmek oldu. İkisi de aynı işi yaparken birine müsade edilip diğerinin mağdur edilmesine karşılar sadece. Neyin saygı ve sevgisi gösterilen? Sizin bilip bizim bilmediğimiz ne var aydınlatsanıza bizi.
Köylü 2 ay önce
Yorum yapmışsında pazarda heryer açık, sadece köylü blokları kapalı. Diğer tüm semt pazarları açık köylü pazarları kapalı sıkıntı köylü olmak mı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı az bulutlu