banner615

banner614

banner701

İMTEKS VE İTO KİLİT'TEN SONRA VENÜS GİYİM

banner619

Düzce sanayisinin üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor. 2006 yılından bu yana Beyköy'de bulunan 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Venüs Giyim fabrikasının kapısına kilit vurduğu iddia edildi.

Gündem 13.12.2019, 17:20 15.12.2019, 11:24
14721
banner682
Düzce'de ekonominin can damarı olan ve halka istihdam sağlayan sanayi kuruluşlarının bir bir yatırımlarını durdurma kararı alması tedirginliğe neden oluyor. İTO Kilit ve İmteks gibi büyük firmaların kapıya kilit vurmasının ardından Beyköy 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan Venüs Giyim fabrikasının da faaliyetine son verdiği iddia edildi.

"Sendika örgütlenmek istiyor, işveren istemiyor, olan işçiye oluyor"
Bir vatandaş tarafından Öncü Whatsapp İhbar Hattı'na gönderilen mesajda şunlar kaydedildi:
"Düzce'de bir firma daha kapandı. Düzce'de gün geçtikçe firmalar birer birer gidiyor. Yıllardır Düzce'de faaliyet gösteren bir ara bin kişi çalıştıran Venüs Giyim kapandı. İmteks'ten sonra İTO Kilit, peşinden Venüs Giyim gitti. Yetkililer bunun farkında değil mi? Sendikayı gören kaçıyor. Yazık Düzce'me. OSB yönetimi, Ticaret ve Sanayi Odası ve vekiller görmüyor mu? Sendika örgütlenmek istiyor, işveren istemiyor. Olan işçiye oluyor, orta bir nokta bulan yok. Birilerinin dikkatini çekmeliyiz. Büyük firmalar teker teker gidiyor."

Kapanış yok, telefonlara cevap veren de yok
Öte yandan Venüs Giyim'in şirket kapanışı yapmadığı öğrenilirken, firmanın internet sitesindeki telefonları aradığımızda cevap veren olmadı.

13 yıldır Düzce'de faaliyet gösteriyor
2006 yılında Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 26 bin m2'lik açık alan, 40 bin m2'lik kapalı alan olmak üzere toplam 66 bin m2 alanda üretim fabrikasını kuran Venüs Giyim üretim fabrikası yuvarlak örme, kesimhane, dikimhane, ütü-paket ve kalite kontrol gibi bölümlerle faaliyet gösteriyor. Gelecek hedefini ülkemizin en çok ihracat yapan ilk 500 şirketi arasında daimi olarak yer almak ve kalitesiyle tüm dünyanın aranan üreticisi konumu korumak olarak açıklayan Venüs Giyim’in Düzce'de faaliyetine son verip vermediği konusunda şimdi gözler fabrika ve ilgili makamlarda...
Yorumlar (55)
İşçi 10 ay önce
Günah keçisi sendika. Emek hırsızlarına karşı emekçi yi savunan bir sendika düşmanı tarafından yanlı ve yönlendirici bir şekilde kaleme alınmış bir haber. Araştırın bakalım neden kapanıyor bu fabrikalar.üretmenin cezalandırıldığı bu ülkede
Tatar 10 ay önce
Dört kişilik ailenin açlık sınırı 4500 lira yoksulluk sınırı 6890 asgari ücret 2000 küsür azıcık çoğalsın diye mesai yap yine aç haftasonu çalış yine aç 200 üçyüz çoğalsın diye sendikaya imza at herkesin fındığı fıstığı yok..
Düzceli 10 ay önce
Yazık gerçekten çok yazık sendikanın girdiği yer kapanıyor şımdı başka yerlerde almıyor. sendikalı diye yapmayın inanmayın sendikalara herkes çıkarının peşinde. simdi bulsun iş sendika size ama nerdeee ????
çalışan 10 ay önce
bu daha başlaangıç buyuk fırmalarda ne kadar sendıkacı varsa zengin firmalar tazmınatı verır işine bakar ve işssiz kalır ınsanlar yazıktır sendıkacı karın doyurmaz
kamu spotu 10 ay önce
bu daha başlangıç Allah sonumuzu hayr etsin hiç iyiye gitmiyoruz...
serkan 10 ay önce
evet bende duydum tecno macceferi kapatacakmış, kapısının önünde biyerlerini yırtanlar kapatmayın diyede yırtınacaklarmı merak ediyorum
garip düzceli 10 ay önce
Sendika Ağaları Eserleri ile övünüyordur. Kimse koca fabrikaların kapanmasını istemez hem işçiye yazık hem milyonlarca para harcayan işverene yazık. Hak istemenin sınırı yok neye göre ,kime göre Sendikalar fabrikaların kaldıramayacağı yükü sırtına verince böyle oluyor. Sendikanın girdiği yerde ot bitmiyor.
Erkan şen 10 ay önce
Evet sendika başkanları nerede şimdi doyursunlar iscilerimizi meden kimse yok bu kadar insan ne olacak yazık değil mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı