banner615

banner614

banner620

İSİMLERİ ORADA DA YAŞATILACAK

banner619

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün darbe girişimine direnerek şehit olan kahramanların isimlerini bakanlığa bağlı öğrenci yurtları ile gençlik merkezlerine veriyor.

Gündem 14.08.2016, 15:02
3053
İSİMLERİ ORADA DA YAŞATILACAK
banner650

Gençlik ve Spor Bakanlığı 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerinin ismini KYK’nın açacağı yeni yurtlarda ve mevcut gençlik merkezlerinde yaşatmak için harekete geçti. Bu kapsamda bazı gençlik merkezlerine şehitlerin ismi verildi. Düzce'de Kalıcı Konutlar bölgesindeki dönüşüm uygulanan işyerleri başta olmak üzere yeni açılacak yurtlara da şehitlerimizin adının verilmesi bekleniyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "15 Temmuz'da ülkemizin bütünlüğüne, demokrasimize, Cumhuriyetimize FETÖ'cü teröristlerce yapılan hain darbe girişimine karşı tanklara ve mermilere göğsünü siper eden ve şehit düşen kardeşlerimizin isimlerini Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu’nun (KYK) açacağı yeni Öğrenci Yurtları ile Türkiye genelinde faaliyette bulunan gençlik merkezlerimize vereceğiz. Bu kararımızı hemen uygulamaya koyduk ve iki gençlik merkezimizin ismini değiştirdik. 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin anılarına sahip çıkmak bir vefa borcudur. Demokrasi şehitlerinin isimlerinin yer alacağı yurtlarda kalacak öğrencilerimiz ve gençlik merkezlerinde faaliyetlerde bulunacak gençlerimiz bu milli şuurla yetişecek.”

Haber; C. ÜSÜTNER 

banner626
Yorumlar (1)
Düzceli 4 yıl önce
Bu yurtlara isim verildi .Erkek Yurdunun adı Hafız Hasan Şen. Kız Yurdunun ise Mahpeyker Sultan Yurdu.
kapalı