banner615

banner614

banner701

Kent Merkezi Kar ile Tanıştı!

banner619

Düzce akşam saatlerinde başlayan kar ile kış manzaraları ile karşılaştı.

Gündem 03.01.2008, 18:48
191
Kent Merkezi Kar ile Tanıştı!
banner682

Düzce’ye  2007-2008 yılının ilk karı ile ekim  ayının 15’inde ilimizin en yüksek kesimi olan Kardüz’ün  beyaz bir örtü ile kaplanması ile tanıştı. Aralıklarla Bolu dağı ve Kabalak tepesine, hatta Yenikent’e bile yağan kar zaman zaman etkili oldu ama Düzce Merkez ve alçak kesimler ilk defa bugün akşam başlayan kar ile kış manzaraları ile karşılaştı.

Havaların uzun süredir mevsim normallerinin altında sıcaklıklarda seyretmesine rağmen sabah saatlerinde güneşli ve ılıman bir havanın hakim olduğu kent merkezi, akşama doğru toplanmaya başlayan bulutların gölgesi altında kaldı. Balkanlar üzerinden yurda giriş yapan, sabah saatlerinde İstanbul’da kar yağışı haberleri ile uyarısını veren ve akşam saatlerinde Düzce’ye ulaşan alçak basınç dalgası, beraberinde getirdiği kar yağışı ile birlikte Düzce’yi etkisi altına alırken kısa zamanda çatılar ve kaldırımlar beyaz bir örtünün altında kaldı.  Yenikent ise kar yağışının başlaması ile birlikte kısa sürede kar altında kaldı.

Kar yağışının gecenin ilerleyen saatlerinde trafiği de olumsuz etkilemesi beklenirken, Karayolları ve Belediye ekipleri kar temizleme hazırlıklarına başladılar. Trafik ekipleri zorunlu kalmadıkça araçları ile trafiğe çıkmamaları konusunda vatandaşları uyarırken, zincir takoz ve çekme halatı bulundurulması konusunda uyarılarda bulunuyorlar.

Yorumlar (0)
hafif yağmur