banner615

banner614

banner701

KIŞ TEDBİRLERİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

banner619

Türkiye'nin en önemli geçiş noktalarından olan Bolu Dağı için Düzce ve Bolu ili valileri bir araya geldi kış aylarında alınacak tedbirleri görüştü. Toplantıya Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu da katıldı.

Gündem 06.12.2019, 17:10
579
KIŞ TEDBİRLERİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER
banner682
Düzce AFAD merkezinde ‘2019-2020 Kış Tedbirleri Koordinasyon' toplantısı yapıldı.Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında yapılan toplantıda iki ilin kış boyunca koordineli bir şekilde çalışması, Bolu Dağı Tüneli ile D-100 karayolunun Bolu Dağı geçişinin kapanmaması için alınacak tedbirler görüşüldü. Toplantıya Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Düzce ve Bolu Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanları, İl Emniyet Müdürleri, karayolları ile diğer kurumların yetkilileri katıldı.
Toplantı öncesinde açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Her yıl olduğu üzere Bolu dağı Kış tedbirleri toplantısını ilimizde yapıyoruz. Önceki yıllardan belli bir tecrübemiz var. Burada yerleşmiş bir tecrübe var. Bolu dağında olağan üstü durumlarda neler yapılacağı ile ilgili konulara arkadaşlarımız genel olarak vakıf. Yeni tedbirler neler olabilir düşüncesi ile her yıl olduğu gibi bu toplantımızı bu yılda yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bolu Dağı ve bu güzergah tarih boyunca insanların geliş ve gidişlerinde yaz ve bahar aylarında çok güzel duygularla yaşanırken kış aylarında biraz tereddütte kalmış. Otoyollar yapıldı, karayolları genişletildi, tünel açıldı çok harika yollarımız var Allah'a şükürler olsun. Kış mevsiminde bu dağlardan geçenler mutlaka biraz tereddüt ederler. Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığımız tarafından Türkiye genelinde kış trafik tedbirleri alışmış vaziyette. Dolayısıyla her vilayet kendi sınırları içerisindeki tedbirleri almış durumda. Ama birden fazla illeri ilgilendiren konularda da ilgili vilayetlerle konsensüs sağlanarak koordineli bir şekilde hareket edilmektedir. Kış tedbirleri almak için bir araya geldik. Toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Biz hazırız”
Toplantıya katılan Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, hazır olduklarını belirterek “İki ili ilgilendiren konularda koordinasyon yapılmış olması bizimde sahada işimizi kolaylaştırıyor. Bu anlamda valilerimize teşekkür ediyoruz. Karayolları olarak almamız gereken tedbirleri aldık. Her iki ilimizin önemli geçiş noktası olan Bolu Dağı tek elden yönetilmesi adına biz bütün hazırlıklarımızı yaptık. Ekiplerimiz sahada gerek kendi elemanlarımız gerekse müteahhit elemanları sahada. Bir aksamaya sebebiyet vermeden İnşallah bu sezonu geçirmeyi umuyoruz. 1 Aralık itibariyle de kış lastiği uygulaması başladı. Bunu da hatırlatmakta fayda görüyorum. Biz hazırız, inşallah sizlerin katkı ve destekleri ile bu sezonu sağlıklı, selametli, kazasız önemli bir sıkıntı olmadan atlatmayı umuyoruz” ifadelerinde bulundu.
Açıklamaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. (İHA)
Yorumlar (9)
Mdre 10 ay önce
Vali bey sorsaydin mudure terminalden gelen yolu kervana baglayan yol sehiricinde olurmu diye..Ne mezunu bu mudur merak ettim.hic anlamayanlar bile senden daha iyi yapardi o yolu.
Mudure 10 ay önce
Karayollari müduru istifa et..Duzceyi kervana baglayan o kavsaklar ne..Viyaduk aklina gelmedimi.Bizim mahallenin delisinin bile aklina geldi.
halk 10 ay önce
Gölyaka'dan geliş Taraşlar köyü geçiş tünelini geçdikten sonra otoban bağlantısına çıkarken oluşan çukura geçen yağmurda biriken su ne dehşet. İnsan oraya çözüm bulmadan o yolu trafiğe açarmı o çukur yağmurda göl, kışın ise buz pisti. Siz nasıl insansınız. Yolu ölüm yoluna çevirdiniz.
Mustafa 10 ay önce
YOKSA SİZLER VE ÖNCEKİ YÖNETİMLER YÜZÜNDEN OY KAYBEDEN AK-PARTİ DAHA DA KAYBEDECEK VE KAZANAMIYACAK SAYIN VALİ OLACAK OLANLARI BIRAKINDA YARIM KALANLARI KONUŞUN BİR ZAHMET MİLLETDE SİZİ İŞ YAPIYOR GÖRSÜN
SAYIN ÖZLÜ BEY SİZDE ARTIK İCRAATA
Mustafa 10 ay önce
YA ALLAH AŞKINA KARAYOLLARI SANKİ DÜZCE DE BAŞLADIĞI İŞLERİ TAM YAPIŞ GİBİ İŞELER BİTTİ DE KAR LA MÜCADELE KALDI BIRAKIN BU AYAKLARI UARIM KALAN KAPATILAN KAVŞAKLARI YAPINDA ONLARI GÖRELİM ZATEN OLACAK SEYLERİ ANLATMAYIN İCRAAT YAPIN
Duzceli 10 ay önce
Sayın mudurbey karayollarında çalışan tasorendi işçilerin 3 aydır aylık alamadıklarını bilmiyo birisi hatırlarsın bay mudure
Şahin acar 10 ay önce
Örneğin çilimli sapağı. Sönmez çi
Çiçekçilik önü ağua park. Karşısı hamit şerifoğlu köprülü kavşağınıgeçtikten.hemen,sonra ve,cumhuriyet!mah camii karşısı arasında
Şahin acar 10 ay önce
Yağışlı.havalarda kara yollarındaki su,birikintilerini göz,ardı etmeyin lütfen yanlış eğimdekiler sağa dönüşlerde sola eğimler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı