banner615

banner614

banner701

KONTROLLER SIKLAŞTI

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında mart ayında kapatılan ve hafta başında yeniden açılan berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.

Gündem 16.05.2020, 15:40 16.05.2020, 15:08
2247
KONTROLLER SIKLAŞTI
banner682

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yaklaşık 2 aydır kapalı olan berber, kuaför salonu ve güzellik merkezleri 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü yeniden faaliyete geçmişti.Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, il genelinde faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonları denetlendi.

İşletmelerin korona virüs tedbirleri kapsamında belirtilen genelgeye uygunluğu, maske ve eldiven kullanıp kullanmadıkları, salonların virüse karşı dezenfekte edilmesi, tek kullanımlık havlu kullanılması, randevuyla tıraş ve bakım yapılması, dükkan içinde birden fazla müşteri bulundurulmaması, el dezenfektanı bulundurulması gibi konularda iş yeri sahiplerine gerekli uyarılar yapıldı ve kontrolleri sağlandı. Denetimlerin salgın geçene kadar süreceği belirtildi.

banner710
Yorumlar (4)
BİLEMEDİM 2 hafta önce
İyide haberinizde bile tezatlik var arkada oturan elemanda maske yok üstelik içeride zabıta var
toprak 2 hafta önce
Zabıta ve polisler sivil kıyafetle denetlesinler bakalım neler olacak.Kimler uyuyor kimler uymuyor kurallara.
Doğrucu... 2 hafta önce
Geçen gün davul zurnayla haber verircesine yapılan kontrolde, bazı berberler mahsus o saatlerde dükkan açmadı. Bu konuyu bizzat takip ediyorum. Eğer bu kapalı berberler için 2.ye ve habersiz kontrole gidilmezse, o kontrol memurları hakkında işini savsaklamak, yalan belge hazırlamak, v.s. konularında şimdiden savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Bir sonraki adımım da CİMER!!!
Köylü 2 hafta önce
Hemen hemen her köyde bir berber var ve bunların da temizlik ve hijyen konusunda denetlenmesi gerekir yetkilileri duyurulur. Şu an kapalı iken tüm kahvehaler de dahil şimdiden gereken temizlikleri yapılması lazım
16°
hafif yağmur