banner615

banner614

banner701

KORKMAZ’DAN VAKIF MÜJDESİ

banner619

Düzceli Alim Muhammed Zahit El-Kevseri’yi anma programı Müftülük toplantı salonunda gerçekleştirildi. Anma programına katılan Milletvekili İbrahim Korkmaz Düzce’de çok kısa bir süre sonra Muhammed Zahit El-Kevseri Vakfı’nın faaliyete geçeceği müjdesini verdi.

Gündem 29.11.2014, 09:48
219
KORKMAZ’DAN VAKIF MÜJDESİ
banner682

Düzceli Alim Muhammed Zahit El-Kevseri’yi anma programı Şam Üniversitesi Yalova İlahiyat Fakültesi Tefsir Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doçent Doktor Abdülkadir Muhammed El Hüseyin ile Pakistan Uluslararası İslam Üniversitesi Tefsir Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Profesör Doktor Muhammed Kasım’ın yaptıkları söyleyişle gerçekleştirildi. Anma programı Bolu Ali Ericek İhtisas Akademisi öğrencisi Muhammed Ali Saltan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Zahit El-Kevseri’yi anma programında konuşan Milletvekili İbrahim Korkmaz Muhammed Zahit El-Kevseri Vakfı’nın Düzce’de 1-2 güne faaliyete geçeceğinin müjdesini verdi. Milletvekili Korkmaz, faaliyete geçecek olan Zahit El-Kevseri Vakfı’yla Düzce’de yeniden onun gibi alimlerin yetiştirmeyi arzuladıklarını söyledi. Korkmaz, vakfın Düzceli ortaöğretim ve yükseköğretim öğrencilerine katkı sağlayacağını öğrencilere destek olacaklarını belirtti.

Anma programında konuşan Üyesi Doçent Doktor Abdülkadir Muhammed El Hüseyin, Alim Zahit El-Kevseri’den dolayı Türk öğrencilere daha fazla değer verdiklerini belirterek sözlerine başladı. Hüseyin, kısa bir hikaye anlatarak Kevseri’nin kendi hayata ve ilme bakışında meydana getirdiği değişikliği vurgulayıp sözlerini tamamladı. Program ikramlarla son buldu.

Haber; Y. SEVER

Yorumlar (0)
29°
açık