banner615

banner614

banner701

KÖYLÜ BAHÇEYE GİRDİ

banner619

Akçakoca Ziraat Odası Başkanı ve Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, "Fındık fiyatları üreticinin beklediği seviyelerde olduğu zaman üreticilerimiz bahçelerine bakımı yapıyor." dedi.

Gündem 11.12.2019, 15:09 11.12.2019, 17:38
4401
banner682

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, üreticilerin fındık fiyatlarından memnun olduğu zaman bahçelerinde tüm bakımların yapıldığını belirtti.

Başaran, yaptığı açıklamada, üreticilerin fındık fiyatından memnun olduğunu söyledi.

"Hemen hemen her köyde üreticilerimizi bahçede görüyoruz"
Fındık da fiyat yüksek oldukça üreticilerin fındık bahçelerin de tüm bakımlarını yaptığını ifade eden Başaran, "Sevindirici olan fındık üreticilerinin bahçelerine ilgi gösteriyor olmaları. Bu da fındık için iyi diye düşünüyorum. Bunu sahada görüyoruz.


Fındık fiyatları ile doğru orantılı olarak bir şey. Fındık fiyatları üreticinin beklediği seviyelerde olduğu zaman üreticilerimiz bahçelerine bakım yapıyor. Bu yıl da bizim gözlememiz nereye gittiysek hemen hemen köylerde üreticilerimizi yani herkesi bahçede görüyoruz. Dolayısıyla sezon itibarıyla yapması gereken şeyleri üreticilerimiz yapıyor." dedi."Fındık üreticilerimizde bilinç oluşmuş"
Başaran, üreticilerin kış bakımlarını yaptığını vurgulayarak, "Fındık üreticilerimizde bilinç oluşmuş. Mesela dal kesim, gübreleme, kireçleme yapıyorlar. Ancak kireçlemede toprak tahlili yapılması gerektiğini söylüyoruz. Toprak tahlili neticesinde çiftçilerimizin bu dönemde yani bahara kadar dönemde toprak altı gübrenin, kireçlemenin dal kesimi işlerini bitirmeleri gerekiyor. Kış sezonunda yapılması gereken bunlar. " diye konuştu. (AA)
Yorumlar (2)
YAVUZ 0881 9 ay önce
Kim memnun yok aşkı memnu kim kime tecavüz etmiş gibi bir şey ne anlatıyorsun tarım denen bir şey kaldımı memlekette tabii tatil adalarında yaşarsınız ülkenin tarımından haberiniz olmaz
Düzceli Vatandaş 9 ay önce
Zamanında hep orman açma yerler şimdi zengin oldunuz
26°
kapalı