banner615

banner614

banner701

KSS SEÇİMLİ GENEL KURULA GİDİYOR

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Olağan Mali Genel Kurulu'ndan "Seçimli Genel Kurul" kararı çıktı. Kooperatif Başkanı Mehmet Bakan, yönetim kurulunun denetim ve faaliyet raporlarının ibra edilmemesi nedeniyle kanun gereği seçimli genel kurul yapılacağını belirterek, yönetimin düşmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi. Ayrıca Seçimli Genel Kurul'un 30 Haziran tarihinde yapılacağını açıkladı.

Gündem 25.05.2019, 17:35 27.05.2019, 10:35
1892
banner682
Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yıllık Olağan Mali Genel Kurulu bugün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapıldı. Az katılımla gerçekleşen Genel Kurul Toplantısı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Toplam 515 üyesi olan kooperatifin genel kurulu ¼ çoğunlukla toplandı. Olağan Genel Kurulu yönetmek üzere divan başkanlığına Selahattin Esen seçildi. Kürsü konuşmalarının ardından Kooperatif Başkanı Mehmet Bakan ve yönetiminin denetim ve faaliyet raporları okundu. Okunan raporlar kongreye katılanlar tarafından kabul edilmedi. Bunun üzerine Divan Başkanı Selahattin Esen, denetim ve faaliyet raporlarının ibra edilmediğini belirterek, kanun gereği seçimli genel kurul yapılacağını açıkladı.

Küçük Sanayi Sitesi yeni yönetiminin belirleneceği seçimlerin 30 Haziran tarihinde saat 11.00’da yapılması oy birliği ile kararlaştırıldı.

Denetim ve faaliyet raporlarının ibra edilmemesi ile ilgili olarak haber merkezimize özel açıklamalarda bulunan Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bakan, yönetimin düşmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığının altını çizdi.

Başkan Bakan, mali genel kurul gündemi gereğince denetim, faaliyet ve gelir-gider bilançolarının üyelere açıklandığını anımsatarak, günler öncesinden duyurusunun yapılmasına karşılık katılımın istenilen düzeyde olmadığına dikkat çekti.

1999 yılından beri başkanlık görevini yürüten Bakan, kendisine ve yönetimine karşı olumsuz bir algı oluşturma girişimlerini sezdiğini de belirterek, "Biz Türkiye'nin parmakla gösterilen kooperatifleri arasındayız. Ödemelerimizi gününde yapıyoruz. İcraatlarımız ve devam çalışmalarımız da herkes tarafından biliniyor. Bu süreçte gruplaşmalar oldu, art niyetli yaklaşanlar oldu. Şimdi 1 ay gibi bir süre zarfında seçime gitme zorunluluğu var. Seçime hazırlanacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yeniden başkanlığa aday olup olmayacağı ile ilgili olarak ise Bakan yapacağı istişareler sonucunda kararını vereceğini söyledi.

HABER: C.ÜSTÜNER
banner710
Yorumlar (16)
Halk 1 yıl önce
Senelerin bitmeyen kooparatifi nasıl yönetim ve başkanı sorgu yok denetleme yok
esnaf 1 yıl önce
Allah Kss esnafına sabır versin...
Sanayi esnafı 1 yıl önce
Ömer Soyer in mal varlığı oradan gelir kan emen sülükler var ya aynı sistem de çalışırlar tok ticarete sattılar sefer Özen’ine sattılar bunun gibi daha var garip gurabanın hakkını yediler Murat geçici sende onlara uydun Mustafa kayıkçı var
Mesut 1 yıl önce
AHMET MUTLU VE MEHMET BAKAN DEPREM GÜÇLENDRMESİNİDE NAsıl yaptılar sanayinin onuda bi incelesinler Mehmet sağlamla beraber
Yazık 1 yıl önce
AHMET MUTLU VE EKİBİNİDE ÇIKARIN ORDAN SATMAKLA BİTİREMEDİLER
Yaveri 1 yıl önce
AYNI KUMPANYA AHMET. MUTLU YEMEKLE BİTİREMEDİ ORAYI YAZIK Bİ AN ÖNCE ONUDA ÇIKARMAK LAZIM ORDAN
Kss li 1 yıl önce
Yıllardır sürdürdüğü saltanatın batıyor diye bu çırpınman. Batmakla kalmayıp sende veremediğin hesapların altında ezileceksin. Onca kulun hakkı mazlumun ahı çıkacak aheste aheste.keyfi ihraçlar,gasp edilmiş haklar dükkanlar, bitmeyen borçla
Yeter 1 yıl önce
Artık yeni yüzler görelim gencler gelsin ... Yapamiyisunuz ha birde kim gelirse gelsin 100 lirayı unutsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
parçalı bulutlu