banner615

banner614

banner701

KUBİLAY’I MİNNETLE ANIYORUZ

banner619

CHP İl Başkanı Müjgan Çakman Menemen Olaylarında şehit düşen Mustafa Fehmi Kubilay’ın ölümünün 84.yıl dönümü sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı. Çakman, açıklamasında “Cumhuriyetimiz her dönemde Kubilaylar yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam edecektir.” dedi.

Gündem 22.12.2014, 14:48
405
KUBİLAY’I MİNNETLE ANIYORUZ
banner682

CHP İl Başkanı Müjgan Çakman, Menemen Olaylarında şehit olan Mustafa Fehmi Kubilay’ın şehit edilişinin 84.yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Çakmak, açıklamasında Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun sadık askerlerinin cumhuriyetin ve onun kurumlarını, yasalarını hayata geçirmesi hiç kolay olmadığını bu yolda şehit edilen yedek subay Kubilay'ı, minnetle andıklarını belirtti.
Çakman açıklamasında şunları ifade etti. Menemen'de birkaç yobaz ve halk düşmanının ilçe halkını tehdit ederek, silahla bir isyan başlatma ve şeriat getirmek için zorla isyan çıkarma girişiminde bulunmuş, engel olmak için kendisine verilen görevi yerine getirirken önce yaralanan, sonrada hunharca katledilerek şehit olan Mustafa Fehmi KUBİLAY şehit düştüğü o günden beridir cumhuriyeti savunanların örnek aldığı, cumhuriyet uğruna can vermeyi görev edinmiş herkesin ışığı, ilhamı ve simgesidir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak şehit edilişlerinin 84. yılında, yedek subay Kubilay'ı, bekçiler Hasan ve Şevki'yi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyor, uğruna canlarını verdikleri cumhuriyeti canımız pahasına korumaya devam edeceğimize, onların aziz hatıraları önünde bir kez daha söz veriyoruz.

 

Haber:Y.SEVER

 

 

Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu