Öne Çıkanlar numan çabuk Düzce Öncü Haber kaza Fahri Çakır

Bu haber kez okundu.

KUTLAMA MESAJLARI
banner197

“Büyük Türk Milletinin şanlı ve onurlu mücadelesinin ürünü olan ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 92. yılını kutluyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” cümlesi ile mesajına başlayan Vali Ali Fidan, şöyle devam etti: “Cumhuriyet, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseridir. Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesidir. Egemenliğin, kayıtsız şartsız millet iradesine teslim edildiği Cumhuriyet; ülkenin her köşesinde eşitlik, özgürlük, barış ve kardeşlik demektir. Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir. Cumhuriyetimizin 92. gurur yılını kutlarken, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları olmak üzere, bu vatan için canlarını hiçe saymış şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; birlik ve beraberliğin en güzel şekilde yaşandığı Düzce’mizin ve siz Düzceliler başta olmak üzere bütün milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, yarınlarımızın çok daha mutlu ve müreffeh olmasını canı gönülden diliyorum.”

İstiklal Mücadelemizin kahramanlarını andı

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 92. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında "Birlik ve beraberliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı birlik ve beraberliğimizi yıkmaya tevessül eden her türlü girişime rağmen bundan 92 yıl önceki aynı birlik ve kardeşlik duygularıyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi, İstiklal mücadelemizin şanlı kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum." ifadelerine yer verdi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici'nin kutlama mesajı: “Cumhuriyetin emaneti omuzlarımızdadır. Bu emaneti canımızdan aziz bilip her şartta sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

İl Genel Meclisi Başkanı Şinasi Akbulut ise şunları kaydetti: “Ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olan cumhuriyet, Türk milletinin ve yurdunun bölünmez bütünlüğünün teminatı olmaya devam edecektir. Bu gururlu gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren tüm aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, Kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.”

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü'nün mesajı şöyle: “Büyük fedakârlıklarla ve destansı kahramanlıklarla kazanılan Cumhuriyetimizi korumanın ve gelecek nesillere ulaştırmanın hepimiz için en önemli görevlerden biri olduğunun bilincini milletçe taşıyarak, bu uğurda mücadele etmiş Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükran duygularıyla anar, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını yürekten kutlarız.”
 

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin’in mesajı şöyle: Cumhuriyetin 91. kuruluş yıl dönümünü ve Cumhuriyet Bayramını heyecanla, gururla, onurla, coşkuyla, umutla kutlarken, başta kurtuluş mücadelesinin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet ilanına karar veren TBMM’nin tüm üyelerinin, bütün şehitlerin, gazilerin, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan muasır medeniyetlerin ötesi idealine bugün her zamankinden daha yakınız. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Özellikle son 13 yılda AK Partinin izlediği ekonomik ve siyasi istikrar politikası, muasır medeniyet yolunda ilerlememizde en önemli payı oynamıştır.Birlik ve beraberliğimiz ile birlikte bütünlüğümüzü koruyarak Cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü siyasi tartışmanın üzerinde tutmayı sürdüreceğiz.Bu tarihi gün dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Harbi Kahramanlarımızın, ebediyete intikal eden devlet adamlarımızın, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan, vatanımızın ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü için can veren aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, milletimizin ve tüm Düzceli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, Cumhuriyet Bayramı Mesajında “Atatürk Cumhuriyetini Yeniden Kuracağız. Bu yıl Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünü kutlamaktayız. İktidarda ise Cumhuriyet yıkıcıları oturmaktadır. Atatürk Cumhuriyeti’nin yerini, karşı devrimle Mafya Gladyo Tarikat rejimi aldı.  Cumhuriyetle kazandığımız ekonomik ve siyasi bağımsızlığımızı kaybettik. Milletimiz tarih boyunca zulme boyun eğmemiş hür ve bağımsız yaşamıştır. Vatan Partisi olarak, söz veriyoruz. Milletimizin tarihten gelen büyük gücünü ayağa kaldırıp, bütün imkân ve kabiliyetlerini seferber ederek, Atatürk Cumhuriyeti’ni yeniden kuracağız.  Tam bağımsız ve başı dik Türkiye yeniden kurulacak.  Türk Milleti, Türküyle, Kürdüyle yeniden bir olacak.  Özgür yurttaşların yaşadığı, Tarlaları ekilen fabrikaları çalışan, Borçla değil, üreterek onur ve gururla yaşayan Türkiye için,  Tüm yurttaşlarımıza çağrımızdır. Atatürk Cumhuriyetini yeniden kurmak için , Atatürk gibi davranıp, mücadele etmeye, görev almaya davet  ediyoruz

DSP İl Başkanı Şükrü Kılıçoğlu’nun mesajı şöyle: Tüm ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının bize bıraktığı en önemli miras ve ulusal birliğimizi ve halkımızın bütünlüğünü sağlayan Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğundan bu yana olduğu gibi bundan sonra da ulusumuz tarafından büyük bir özenle korunacak ve gelecek nesillerimize bozulmadan teslim edilecektir.Son dönemde artan terör faaliyetlerine yine Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin azim ve kararlılığı ile karşı koyacağız. Bunun için birliğe, beraberliğe ve ortak akıla ihtiyacımız vardır."
 

SANSÜRSÜZ BİR TÜRKİYE

 

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Cumhuriyetin 92. Kuruluş yıldönümünde "Daha nice yıllarda huzur ve güven ortamında Cumhuriyet bayramları kutlamayı diliyerek"  başladığı açıklamasında "sansürsüz bayramlar" diliyerek tamamladı.Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan:"Hassas bir dönemden geçiyoruz. Halkımızın itidalli, meslektaşlarımızın da dikkatli olması gereken bir süreçten geçiyoruz.Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en büyük eseri, basın özgürlüğünün güvencesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en iyi dileklerimle kutluyor; daha iyi bir gelecek, "sansürsüz bir Türkiye" özlemiyle Cumhuriyet Bayramınızı gönülden kutluyorum." dedi.   Düzce Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Fatih Gülaçtı mesajında Türk Milleti’nin tarihsel sürecinde önemli bir yere sahip olan Cumhuriyet’in ilanının 92. Yılını idrak etmekteyiz. Cumhuriyetimiz; istiklali uğruna fedakârca çırpınan millet ruhunun görkemli bir mükâfatı, milli iradenin muhteşem bir eseridir. Türkiye Cumhuriyeti, zulme meydan okuyan, zalime rest çeken, batıl inanç ve hain hesaplara namus mücadelesinin rehberliğiyle karşı koyan kahraman bir neslin emanetidir.  1919 Samsun’undan 1923 Ankara’sına kadar adım adım büyüyen, emek emek yükselen bağımsız yaşama ve var olma azmi Cumhuriyet’in ilanıyla taçlanmıştır. Türk kültürü ve Türk kahramanlığı bir mucizeye, imkânsız gibi görünen kutlu bir zafere imza atarak esaret çemberini kırmıştır. Mandacı ve mütarekeci zihniyet 92 yıl önce mağlup edilmiş, teslimiyetçi ve tavizci emeller 92 yıl önce tarihin karanlığına savrulmuştur.  Tarih boyunca, devlet olmanın onuruna, millet olmanın haysiyetine sahip olmuş büyük Türk milleti, kaderinin ve kardeşliğinin önüne geçmeye, geleceğini ve geçmişini karartmaya teşebbüs eden tüm planları, tüm projeleri hezimete uğratmıştır. Cumhuriyet bağımlılığı reddeden asalet ve feraset yüklü aziz milletimizin yüreğiyle benimsediği ve üzerinde tam bir mutabakat sağladığı bir yönetim tarzı olarak belirmiştir.  Bu itibarla Cumhuriyet fikren, zihnen, kalben, vicdanen ve esasen millet kararının, millet iradesinin milliyetçi çağrısıdır. 92 yıllık Cumhuriyet çınarı etnik kökeni ve mezhebi ne olursa olsun, tüm Türk vatandaşlarının mirası, tüm Türk vatandaşlarının göz nuru, şehit ve gazilerimizin hediyesidir. Üzerinde yaşadığımız ve ecdat kanlarıyla tescil edilmiş son yurdumuz hepimizindir. Bu bayrak, bu devlet ve bu Cumhuriyet hepimizin şeref simgesi, varlık nişanesidir. Mensubu olmakla övündüğümüz Türk milleti kıvancımız, gücümüz ve güvencemizdir.”ifadelerini kullandı.

Eğitim İş Düzce Temsilcisi Hüseyin Arslan,"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk,“Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk milletinin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır” diyerek Cumhuriyet’e her koşulda sahip çıkılması ve Cumhuriyet’in yeni başarılarla geleceğe taşınması konusundaki sorumluluklarımızı anımsatmaktadır. İşte bu nedenle bugün, içeride, ülkemizin sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarında  karşı devrimi büyük oranda gerçekleştirmiş olan AKP’ye, dışarıda emperyalist güçlere karşı Cumhuriyet’in devrimci ve aydınlanmacı ruhunu ilk günkü coşkuyla sürdürmek zorundayız. Bu, Atatürk ve dava arkadaşlarına, bağımsızlık uğruna büyük bedeller ödeyen ulusumuza karşı borcumuzdur.Atatürk’ün ve onun kurduğu Cumhuriyetin eğitim çalışanları olarak biz her türlü tehlikenin farkındayız. Yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.Eğitim-İş olarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz."dedi. 
 

Haber;C.ÜSTÜNER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.