banner615

banner614

banner701

MAHALLELERE 'KONAKLAR' GELİYOR

banner619

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü seçim manifestosunda yer alan projelerinden ikisini daha hayata geçirmek üzere düğmeye bastı. Kadınlar ve gençler başta olmak üzere tüm mahalle sakinleri için sosyal ve kültürel faaliyetlerin düzenleneceği 'Mahalle Konakları' ile Konuralp Mahallesi'ne kurulacak Kültür Sokağı için çalışmalara başladıklarını açıklayan Başkan Özlü, "Belediye hizmetlerini merkez binadaki sıkışık halinden kurtararak vatandaşımıza ulaştırdık. Bununla ilgili çok güzel geri dönüşler aldık, vatandaşımız memnun, biz memnun." dedi.

Gündem 16.12.2019, 14:51 16.12.2019, 18:45
2388
banner682

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Üst Yönetim Kurulu üyeleri ile haftalık toplantıda bir araya geldi. Kültür Merkezi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıdan önemli kararla çıkarken Başkan Özlü vaat ettiği projelerden ikisini daha gerçekleştirmek üzere harekete geçti.

Başkan Özlü, belediye hizmetlerinin vatandaşa yaklaştırılması ve kültürel faaliyetlerin geniş alanlara yayılarak ulaşılabilir hale getirilmesini sağlayacak 'Mahalle Konakları' projesi için yer tespiti çalışmalarının başladığını açıkladı.Toplantı sonrasında iki müjde veren Başkan Özlü "Düzceliler'e vaatlerimizi her geçen gün gerçekleştiriyoruz. Sosyal belediyecilik gereği üzerimize düşen neyse önce onu yapacağız dedik. Bu kapsamda ilimizin yöresel mimarisine uygun mahalle konakları inşa edeceğiz. Bu yapılar için önce yer tespitlerimizi yapmamız lazım. Bu konuda da talepleri, yine vatandaşımızı dinleyeceğiz. Peki bu mahalle konaklarında ne olacak? Kadınlarımız, gençlerimiz ve tüm mahalle sakinleri için sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenecek. Bunlar ne olabilir, aile iletişim için eğitimler, anne çocuk bakım eğitimleri, seminerler, gösteriler vatandaşımızın talebine göre her şey olabilir. Aynı zamanda biz hizmet ağımızı genişlettik, belediye hizmetlerini merkez binadaki sıkışık halinden kurtararak vatandaşımıza ulaştırdık. Bununla ilgili çok güzel geri dönüşler aldık, vatandaşımız memnun, biz memnun. Bu çalışma Mahalle Konaklarımızda uygun yerlere bazı belediye hizmet birimlerinin yerleştirilmesi ile perçinlenmiş olacak." şeklinde konuştu.Konuralp Kültür Sokağı yapılacak
Özlü ayrıca proje kitabında yer alan ve şehir merkezinin geneline yayılması hedeflenen 'Kültür Sokağı' projesinin ilkinin Konuralp'e yapılacağını belirterek, "İlk uygulamasını Batı Karadeniz'in en eski yaşam alanı, Antik Kentimiz Konuralp'e yapacağımızı proje kitabında belirtmiştik. Şimdi bu konuyla ilgili de girişimlerimiz başlıyor. Proje ofisimizde görev yapan arkadaşlarımızla konuştuk, bölgede yapılacak fizibilite çalışmaları için gerekli girişimler yapılacak. Burada amacımız ziyaretçilere ilimizin yöresel ve kültürel değerlerini sergilemek olacak. Gastronomi, Açık Hava Müzesi, El Sanatları, Hediyelik Eşya, Yöresel ve Doğal Ürünler, Yerel Kıyafetler, Kadın El Emeği Ürünlerinin üretimi ve satışı yapılabilecek. Aynı zamanda ilimizin kültürel zenginliği bu sokakta ziyaretçilere gösterilecek ve yaşatılacak. Eski Düzce şehir hayatını gelecek nesillere aktarabileceğimiz bir zaman tüneli görevi görecek." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (17)
YAZIK 8 ay önce
SEN YAP SENDEN SONRA GELEN YIKSIN PAZIL GİBİ SEN YIKTIN ONLAR YIKAR OLAN HALKA OLUR PAZARYERİNİDE YIK BELEDİYE BİNASINI HATDA KÜLTÜR BİNASINI DA HATRIMIZ KALIR YIKMASSAK HA BİRDE ŞANTİYEDE ALINAN MAKİNALARI HURDAYA VER
Belediyeden şikayetçi 8 ay önce
İlk önce bütün düzce merkezi kalıcı konutları ve mahalleleri sarmış sokak köpeklerini toplayın bu rezillikten kurtarın düzceyi sonra konak işlerine bakarsınız başkan beyyyy...
Düzcenin Damadı 8 ay önce
Fatih Mahallesindeki çöp kokusu ne zaman başkanım sen ondan haber ver. Düzcenin çöp problemi, kaldırım ve yollar ne zaman düzelecek başkanım. Öncelik başka yatırımlar olmalı.
Senai 8 ay önce
Personelin maaşlarını ödeyemiyor
Mahalle konakları yapacakmış
O parayla.maaslari öde
Vatandas 8 ay önce
Boş işler vatandaş aç önce evine ekmek iş gerek
Kasabalı 8 ay önce
bir ara bir çadır kurulmuştu, sonra söküldü yok oldu, ayrıca eski evler otel yapılacaktı, bu da onlar gibi fiyasko olacak .
Bos islere para savurmayi 8 ay önce
Su berbat yollari, alt yapıyı duzeltin yeter.Fuzuli kaynakları dağıtmayın.Yetkililer cukura düştükçe kulaklarınızı çınlatıyorum.
Ibrahim 8 ay önce
Sayın başkanım,
Mahalle konakları mahalle camilerine yakın ve ana yol güzergâhlarına yapılmasının
Isabetli bir karar olacağı kanaatindeyim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
açık