banner615

banner614

banner701

Martılar Plajlarda Gösterilerini Sürdürüyor

banner619

Yaz aylarında insanların akınına uğrayan Akcakoca sahilleri martılara kaldı. Sert rüzgar ve fırtınaya aldırmadan plajlarda özgürce uçuşan martılar insanlardan uzak olmanın tadını çıkartıyorlar.

Gündem 17.01.2010, 14:17
191
Martılar Plajlarda Gösterilerini Sürdürüyor
banner682

Yaz aylarında insanların akınına uğrayan Akcakoca sahilleri martılara kaldı. Sert rüzgar ve fırtınaya aldırmadan plajlarda özgürce uçuşan martılar insanlardan uzak olmanın tadını çıkartıyorlar. Yaz aylarında şehir nufusu 125-150 bine ulaşan akcakoca ilçemiz sahillerine kış geldiğinde büyük bir sessizlik hakim oluyor.
Kış sessizliğini bozanlar ise martılar sert esen rüzgarla birlikte kumsalları döven dalgaların arasında adeta sörf yapan yüzlerce martının sahillerde insanların plajları terk etmesini fırsat bilerek hem kışın hemde plajların tadını çıkartıyorlar.
Insanların saldırganlığından korkmalarına rağmen doğanın sert esen rüzgarı ve fırtınaya aldırmadan dalgaların arasında avlarını yakaladıkdan sonra toplu halde dinleniyorlar ve yine toplu halde insanlardan uzak alanlara doğru özgürce yolculuklarına devam ediyorlar.

Yorumlar (0)
19°
açık