banner615

banner614

banner701

Metek Konutları’nda Arsa Bedeli Krizi!

banner619

Başından beri kamuoyunda tartışmalara neden olan Metek Köyü Konutları’nın yapıldığı alandaki arsalarını TOKİ’ye devreden vatandaşlar para peşinde

Gündem 17.01.2008, 16:47
191
Metek Konutları’nda Arsa Bedeli Krizi!
banner682

Metek Köyü Konutları’nın yapıldığı alandaki arsalarını TOKİ’ye devreden vatandaşlar arsalarının parasının peşine düştü.

Düzce Belediyesi’nin toplu konutların satışlarının kötü gitmesi nedeniyle vatandaşlara ödeyeceği arsa bedellerini TOKİ’den tahsil edemediği iddia ediliyor.

Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in para için sürekli belediyenin kapısını aşındıran arsa sahipleri ile geçtiğimiz hafta içinde bir toplantı yaptığı ve bu toplantıda arsa bedellerinin nasıl ödeneceğinin konuşulduğu öğrenildi.

Belediyenin arsa sahiplerine nakit ödemek yerine  daire vermeyi teklif ettiği, bu ödeme biçimine dairelerin büyük bölümünün satışını gerçekleştiremeyen Toplu Konut İdaresi’nin de sıcak baktığı öğrenildi.

Metek Köyü’nde bazıları 40 dönümü bulan arsaların sahiplerinin ise arsalarının karşılığı olarak daire almaya pek sıcak bakmadığı bildiriliyor.

Arsa sahiplerinin dört aydır para için belediyenin kapısını aşındırdığı, bazı arsa sahiplerinin  arsasını verdiği için pişmanlıklarını açık açık dile getirdiği ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
32°
açık