banner615

banner614

banner701

Metek konutlarında Arsa Sahipleri ile anlaşma sağlandı!

banner619

Metek Köyü’nde TOKİ'nin yaptığı konutlarda, arsa sahiplerinin parasını alamaması ile ilgili olarak çekilen sıkıntılar nihayet buldu.

Gündem 19.01.2008, 14:12
196
Metek konutlarında Arsa Sahipleri ile anlaşma sağlandı!
banner682

Metek Köyü’nde Toplu Konut İdaresi ve Belediye işbirliğiyle yapılan, daha proje aşamasındayken aynı anda pek çok tartışmanın odağında kalan konutlarda, binaların yükselmeye başlamasına rağmen arsa sahiplerinin parasını alamaması ile ilgili olarak çekilen sıkıntılar nihayet buldu.

Arsa sahiplerinin büyük bölümü alacakları karşılığında daire almayı kabul ederken, bir iki kişiye de alacaklarına mahsuben çekleri verildi.

Arsa sahipleri uzun süredir paralarını alamamaları nedeniyle şikayet ediyor, bazıları arsa bedellerini almadan arsalarını teslim ettikleri için pişmanlıklarını açıkça dile getiriyordu.

Arsa sahiplerinin tamamı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve belediye yetkililerinin katılımı ile düzenlenen, geçtiğimiz hafta yapılan toplantıda arsa sahiplerine daire verilmesi teklif edilmişti.

Bilindiği gibi Metek Köyü’nde yapılan 1776 konuttan alt gelir grubu için yapılan konutlara büyük ilgi olmasına rağmen, orta gelir grupları için yapılan büyük metrekareli dairelerin satışı iyi gitmiyordu.

Arsa bedeli olarak para yerine daire verilmesi, hem Toplu Konut İdaresi’nin konut arzındaki fazlalığı eritmesine yardım edecek, hem de belediyenin arsa sahipleri ile arasındaki sorunları çözmüş olacak.

Yorumlar (0)
15°
açık