banner615

banner614

banner701

MİLLETVEKİLİ YILMAZ SAĞLIK BAKANI’NA SESLENDİ

banner619

Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenen MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, “130 civarında bir ilaç listesi var ve bu ilaçların SGK tarafından ödenmeyeceği söyleniyor. Bunların bir yıllık harcama içindeki kalemi 1 milyon tutmuyordur. Bunların ödenmesi noktasında sorumluluk gereği de desteğinizi bekliyoruz.”

Gündem 16.12.2019, 10:20 16.12.2019, 14:28
975
banner682

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bu kez kendisinin de mesleği olan eczacıların yaşadığı bir sıkıntıyı gündeme taşıdı. Meclis kürsüsünden ilgili bakanlıklara seslenen Milletvekili Yılmaz, Sosyal Güvenlik Kurum tarafından ödenmeyeceği dillendirilen ilaçlar konusunda çözüm istedi.

“130 civarında ilacın ödenmeyeceği söyleniyor”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya hitaben konuşan Yılmaz şunları kaydetti:
“Sayın Bakanım, tabii, Düzce'de yaşanan sağlık problemlerini, hekim eksikliklerini, bunları size ilettik, bu konuda değil bugünkü başvurum. Bir eczacı olarak kamuda çalışan eczacılarımızın sıkıntılarını sizde biliyorsunuz çok iyi. Ama bugün sizden eczacılar ve vatandaşlarımız adına bir istirhamım olacak. Şimdi, iki gün önce burada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız vardı, ben kendisine bu listeyi de ilettim. Burada 130 civarında bir ilaç listesi var ve bu ilaçların SGK tarafından ödenmeyeceği söyleniyor. Burada neler var? İşte, tedaviye yardımcı olduğu söylenen ağız gargaraları ve burada adı geçen "topikal preparatlar" dediğimiz merhemler var. Bunların ödenmeyeceği söyleniyor. Bunların ödenmesi ekonomiye çok büyük bir yük getirmiyordur. Biliyorum, 38 milyar civarında bir ilaç harcaması var ülkemizin ama inanın bunların bir yıllık harcama içindeki kalemi 1 milyon tutmuyordur. SPK'de görüşüleceği söylendi, o yüzden sizden Sağlık Bakanımız olarak rica ediyoruz. Bunların ödenmemesinin engellenmesi sizin üzerinize bir sorumluluk olarak görünmektedir. Bununla ilgileneceğinizi düşünüyorum. “

Yorumlar (5)
Cekin elinizi 8 ay önce
Saglik camiasinda sadece dr hemsire calismiyor.Genelnidare hizmetlerini yok sayan bakan istemiyoruz..
adam 8 ay önce
ilaç firmalerımı istedi bu açıklamayı yoksa kendi tiari sıkıntın mı ar...halkımı düşünüyon yoksa.anlayamadım
Vatansever 8 ay önce
Kendine yani
sorunu öğren 8 ay önce
bırak Allahın aşkına sorun bulmak çok kolay ama çözüm zordur çözüm bul çözüm.
Birbilen 8 ay önce
Para kazanacak kendiside eczacı oldugu için
21°
açık