banner615

banner614

banner701

ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI

banner619

Teknorot fabrikasında çıkan büyük çaptaki yangının ardından Öncü Haber’in özel yayın ve haberleriyle parmak bastığı Düzce’ye ‘Su Köpük Kulesi’ aracı kazandırılması ile ilgili girişimler başladı. Organize Sanayi Bölgelerine gerekli donanımlara sahip ortak itfaiye birimi kurulması hakkında görüşmek üzere ilin idarecileri ve sanayiciler bir araya gelecek.

Gündem 03.12.2019, 13:51 03.12.2019, 19:00
1564
banner682

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’in talebiyle, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Organize Sanayi Bölgelerinin başkanları bir araya gelecek.Toplantıda geçtiğimiz günlerde Teknorot firmasında yaşanan yangında Düzce Belediyesi itfaiye biriminde bulunmayan teknik ekipmanlar dolayısıyla çevre illerden yardım istenmesi ve müdahalede gecikilmesi ile ortaya çıkan sanayi bölgelerine özel ekipmanlara sahip itfaiye biriminin kurulması gündeme alınacak.
Bölgede güçlenen sanayi kuruluşları ve artan ihtiyaca karşılık verebilecek ekipmanlar ile konusunda uzman personellerin istihdam edilmesi planlanan birimin ilgili bakanlıklar düzeyinde girişimlerin hızlıca yapılarak bir an önce Düzce sanayicisine kazandırılması hedefleniyor.
Bilindiği gibi Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan Düzce'de 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Teknorot fabrikasında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen büyük çaptaki yangın 4 saatlik çalışmayla kontrol altına alınabilmişti. Yaklaşık 2 bin Düzceli’ye istihdam sağlayan fabrikadaki yangının ardından Öncü TV’nin özel yayınına telefon bağlantısıyla katılan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve milletvekilleri başta olmak üzere il protokolü önemli açıklamalarda bulunurken, il ve ilçe itfaiyelerinin söndürmede yetersiz kalması üzerine çevre illerden destek istenen yangına ‘Su Köpük Kulesi’ ile müdahale edildiği ve bu aracın Düzce’de olmadığı ortaya çıkmıştı.
HABER:C.ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (7)
Merkez 8 ay önce
Olacağı oydu yumurta kapıya dayandı birilerinin canı yandı her zaman ki gibi hiç şaşırmadım artık komik geliyor
Vatandaş 8 ay önce
Belediyeler en gerekli itfaiye birimini tam teşkilatlı biçimde personeliyle araclatiyla yoneteniyorsa böyle bir kapasiteleri yoksa düşünelim vayy halimize diyelim..akıllı olalım.
Aa 8 ay önce
Bir de itfaiye personeli bilgili ve bilinçli olmalı. Nereye su sıkılır, neresi soğutulur.. Nereye su sıkılmaz veya soğutma yapılmaz, bilmeleri gerekiyor. Bir yangında milyon dolarlık fırına su sıkmaya teşebbüs eden personel bilgili olmalı ve bir daha etmemeli.
Bb 8 ay önce
Haklısın üfliyerek çözmeliydi.
MIGHTY 8 ay önce
Bu aracın alınması için illa kötü bir şeylerin olması mı lazım.
Laf 8 ay önce
hep yalan hep uc kagit
Yazık 8 ay önce
Ey gidi cehalet köpük su kulesi nedir ne işe yarar bilmeden derdine düştüler çok yazık çokk
21°
parçalı az bulutlu