banner615

banner614

banner701

“ONLAR TARİHİMİZİN KAHRAMANLARI”

banner619

Sarıkamış Harekâtı'nın 105. yılında, Sarıkamış'ta şehit olan binlerce Mehmetçik, yurt genelinde anma törenleriyle yad ediliyor. Düzce Üniversitesi Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Bizlere özgür bir gelecek bırakabilme adına canı pahasına Sarıkamış Harekatı’nı gerçekleştirerek şehit düşen askerlerimiz, şanla şerefle dolu tarihimizin unutulmaması gereken bir başka kahramanlarındandır.” ifadesini kullandı.

Gündem 04.01.2020, 17:27
458
“ONLAR TARİHİMİZİN KAHRAMANLARI”
banner682
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 1'inci Dünya Savaşı'nda Osmanlı ordusunun Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı Sarıkamış Harekatı'nda şehit olan askerleri anmak için tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Aralık 1914-Ocak 1915'teki harekatta şehit olanları anmak için her yıl ocak ayının ilk haftası anma programları gerçekleştirilirken, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Sarıkamış Şehitleri anma mesajı yayımlandı.
Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Birinci Dünya Savaşı’nda, Kafkas Cephesinde başlatılan Sarıkamış Harekatı sırasında şehit düşen binlerce vatan evladımız, vatanımızı ve milletimizi esaret altına alarak, asırlardır dünya tarihine yön veren, gittiği her yere barış ve huzur getiren Türk milletine, diz çöktürmeye çalışan düşmanların karşısına her koşulda çıkma cesaretini göstermişlerdir. Bizlere özgür bir gelecek bırakabilme adına canı pahasına Sarıkamış Harekatı’nı gerçekleştirerek şehit düşen askerlerimiz, şanla şerefle dolu tarihimizin unutulmaması gereken bir başka kahramanlarındandır.
Kendilerinden daha fazla olanaklara sahip düşmanın karşısına, vatan sevgisi ve inançla çıkan kahraman askerlerimiz, zorlu iklim ve arazi koşullarında göstermiş oldukları özveri ve cesaret ile kendilerini vatanımıza siper etmiştir.
Düzce Üniversitesi olarak, Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümü vesilesiyle, vatan topraklarını savunmak uğruna şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

 
Yorumlar (2)
Büyük Huni Partisi 8 ay önce
ALPEREN kişisi; Enver paşa şehit değil vatan hainiydi bu kahramanlık dedikleri binlerce ölü de savaşmadan sırf bu enver kıva beyinlisinin sapık kararı sebebiyle donarak vefat etmişlerdir.insan telefi anması bu
ALPEREN 8 ay önce
Şehit Enver Paşa başta olmak üzere Kuvay-ı Milliye ruhunun Doğu'daki öncü cephesi olan Sarıkamış, Yarım kalmasına rağmen Türk-İslam ülküsünün karalılığı ve fedakarlığının temsili olarak bütün şuheda ve gaziler görevlerini yapmışlardır. Allah makamlarını ali eylesin
29°
açık