banner615

banner614

banner746

ÖZLÜ: HEDEFİMİZ DÜZCE'DE 15 BİN YENİ İSTİHDAM

banner751

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, katıldığı TÜGVA Düzce 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, gençlerin en büyük endişesi olan işsizlik sorununu Düzce'de kökünden kazımak için çalıştıklarını belirterek, "Hedefimiz Düzce'de 15 bin yeni istihdam sağlamak. Bu kapsamda yeni yılın ilk toplantısını Marmara bölgesinde yer alan OSB ve fabrika temsilcileri ile yapacağız. Hepsini Düzce'ye davet edeceğiz, sizler için yeni istihdam alanları oluşturacağız." dedi.

Gündem 03.01.2020, 11:58 03.01.2020, 17:51
1167
banner747
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, TÜGVA Düzce İl Temsilciliği 2. Olağan Kongresi'ne katıldı. Yeni il başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin belirlendiği toplantıya Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, vakıf üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 "Sivil toplum kuruluşları, bizler için bulunmaz bir iletişim köprüsüdür"
Toplantıda konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, STK'ların önemine değinerek gençlerin çok çalışması gerektiğine vurgu yaptı. Özlü, "Sivil toplum kuruluşları, bizler için bulunmaz bir iletişim köprüsüdür. Bu köprü, hedef kitlemize; gençlerimize, kadınlarımıza ve hatta çocuklarımıza ulaşmamızı, onların bizden beklentisini öğrenmemizi sağlar. TÜGVA da tüm Türkiye'de oturmuş teşkilat yapısı, kurulduğu günden bu yana değişmeyen misyon ve vizyonu ile ülkemizdeki sayılı sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Sevgili gençler; gün çalışma günüdür, okulunuzda, kütüphanede, sivil toplum kuruluşlarında, evinizde çalışacaksınız. Bitip, tükenmek bilmeyen bir azimle okuyacak, öğrenecek, düşünecek ve eyleme geçeceksiniz. Hedefleriniz olacak, hayalleriniz olacak. Hayallerinizi eyleme geçirmek, gerçekleştirmek için daha çok okuyacak daha çok çalışacaksınız. Sizler gerek Düzce'nin gerekse Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olanlarsınız. Biz de Düzce Belediyesi olarak gençlerimize, geleceğimize yani sizlere büyük bir önem veriyoruz. Bu kapsamda 2020 yılında hayata geçireceğimiz Millet Bahçesi projemiz içerisinde sizler için kütüphaneler, yaşam alanları ve sosyal mekanlar planladık."

"Marmara Bölgesi OSB'leri ile toplantı yapacağız"
Düzce'de gençlerin en büyük çekincelerinden birinin işsizlik sorunu olduğunu ifade eden Başkan Özlü, istihdam projelerinden bahsederek şunları söyledi: "Ülkemiz ve memleketimiz için düşünen, üreten ve kendisi ile birlikte geleceğimizi şekillendiren gençlerimizden beklentimiz büyük, Türk gencine güvenimiz tamdır. Gençlerin en büyük endişelerinden biri olan işsizlik sorununu, Düzce'de kökünden kazımak için çalışmalarımız devam ediyor. Proje kitapçığımızda da belirttiğimiz gibi hedefimiz Düzce'de 15 bin yeni istihdam sağlamak. Bunun için gerekli alt yapı çalışmalarına ilk gün başladık. Bu kapsamda yeni yılın ilk toplantısını Marmara bölgesinde yer alan OSB ve fabrika temsilcileri ile yapacağız. Hepsini Düzce'ye davet edeceğiz, sizler için yeni istihdam alanları oluşturacağız. 2019 tamir, bakım ve onarım yılı idi. 2020 yılı Düzce için değişim ve dönüşümün başlangıcı' çalışma yılı olacak. Kongrenin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Birlikte düşünerek, tartışarak, ortak akılla ve akıllı yönetim ile Düzce çok güzel olacak."

Toplantıda TÜGVA Düzce eski İl Temsilcisi İsa Yazıcı'nın, Gençlik ve Spor İl Müdürü olması dolayısıyla yeni temsilci ve yönetim kurulu üye seçimleri yapıldı. Seçimlerin sonucunda TÜGVA Düzce İl Temsilcisi Ersoy Mutlu olurken Başkan Özlü, yeni yönetime tebriklerini, İsa Yazıcı ve eski yönetim kurulu üyelerine de emekleri için teşekkürlerini iletti.
Yorumlar (26)
halk 8 ay önce
Başkan desteğine sen inandın mi koskoca bakanken duzceye faydan olmadı başkan ken mi faydan olacak herşeye tamam
Ağam eğlenimi? 8 ay önce
Hem Belediyede çalışanları işten at, işçinin maaşını zamanında ödeme... Sonrada istihdam yaratacağız de... Ben anlayamadım, ciddi mi yoksa ağam bizimle eğleniymi?
Teknisyen 8 ay önce
15 bin asgari ücretli daha mı yani..
Sayin bakanım pardon Nazı 8 ay önce
Bakan mı daha yetkilidir?belediye başkanımı sayın özlü
Düzcenin konumu hangi sehirde var istanbul ankaraya aynı mesafe
Neden wolswogen fabrikası Manisa'da kuruluyor?
Neden elektrikli araba neden bursa da kurulacak?
Neden Biz gurbetteyiz?
Hahaha 8 ay önce
Gülmekten öldümmmm
Duzceli 8 ay önce
İstistam diyonuz iş kur aracılığıyla iş imkanıdiyonuz sigorta pirim yapmıyonuz ne guzel ististam
yasar 8 ay önce
benim duzceyle ilgili gelecekte umudum kalmadı siz ne anlatırsınız anlatin
Düzceli 8 ay önce
Göreve geldiğiniz ilk günden beri işe gelmeyen var.Zabıtada özgür nöbet tutmaz elbise giymez mesai alır.Ulaştırmada günde bir saat işe gelen var.İtfaiyede mesai alan fakat görevi başka yerde yapan var.Riaset makamının performansını sorun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık