banner615

banner614

banner701

ÖZLÜ’NÜN EKİBİ HIZLI BAŞLADI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanları göreve hızlı başladı. Özlü’nün sağlık danışmanı Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Cengiz Tuncer, Düzce Belediyesi et kombinasında uzun yıllardır yaşanan skandal bir ihmali ortaya çıkardı. Bugün habersiz bir şekilde kombinaya giden Tuncer, kesilen hayvanların küpesiz olduğunu gördü. Konuyu araştırdığında hayvanların veteriner kontrolünden geçmeden küpeli-küpesiz fark etmeden kesildiği gerçeği ile karşılaşan Tuncer, sorumlular hakkında tutanak tutturdu.

Gündem 20.04.2019, 22:59 20.04.2019, 23:12
7717
ÖZLÜ’NÜN EKİBİ HIZLI BAŞLADI
banner682
Sağlık Danışmanı Tuncer ortaya çıkardı
Düzce’de yıllardır kayıt altında olmayan yani sağlıklı mı değil mi bilinmeyen hayvanların kesilmesine göz yumulduğu ortaya çıktı. Bu skandal niteliğindeki gerçeği ise Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanından biri olan Düzce Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Cengiz Tuncer gözler önüne serdi.
Et kombinasına ani baskın!
Henüz birkaç gün önce Özlü’nün danışmanlık görevine getirilen Tuncer, sorumluluğu olan sağlık alanındaki hizmetleri hızla mercek altına aldı. Bunlardan biri de her gün yüzlerce büyük ve küçükbaş hayvanın kesildiği Mergiç Esenköy mevkiinde bulunan Düzce Belediyesi'ne ait et kombinası oldu.
Kesilen hayvanlar küpesiz!

Bugün kimseye haber vermeden incelemelerde bulunmak üzere kombinaya eski adıyla mezbahaneye giden Tuncer, kesilen hayvanların küpesiz olduğunu fark etti.
Küpenin amacı sağlık yönünden kontrol!
En önemli amacın hayvanları sayı ve sağlık yönünden kontrol altına almak olan hayvanların küpelenmesi uygulamasının yapılmadığı takdirde cezai müeyyidesi olduğu bilinirken, aynı şekilde bu hayvanların nakli ve kesimi de yasak.
Veteriner yok: Hayvan hasta mı, sağlıklı mı belli değil
Sağlık açısından büyük önem teşkil eden küpelenme uygulamasının et kombinasında göz ardı edildiğini gören Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün sağlık danışmanı Dr. Cengiz Tuncer, diğer bir şoku ise hayvanlar kesilirken hazır bulunması gereken veterinerin kombinada sürekli durmadığını öğrenmesi ile yaşadı. Sağlık açısından kontrolden geçmeyen yüzlerce hayvanın kombinada kesilmesine nasıl izin verildiği bilinmezken, küpesiz hayvanların yıllardır kesiminin gerçekleştirildiği öğrenildi.
Sorumlular hakkında tutanak tutturdu
Bu büyük ihmal ve sorumsuzluğun cezasız kalmaması için hemen sorumlular hakkında tutanak tutturan  Tuncer, ayrıca veterinersiz ve küpesiz hayvan kesilmesini de yasakladı.
Danışmanlar Düzce’ye hizmete başladı
Öte yandan Tuncer’in et kombinasındaki küpe skandalını ortaya çıkarması, maaş ya da ücret almayan başkanın danışmanlarının görev bilincini kanıtladı. Ayrıca Özlü’nün alanında uzman ve Düzce’ye hizmet edecek isimleri seçtiğini de gösterdi.
HABER: C.ÜSTÜNER

 
banner710
Yorumlar (68)
VETERİNER Ferhat 1 yıl önce
2015 yılında mezbahada yapılan usulsüzlükleri BİMERe ve bakanlığa yazdım müfettişler gereksiz şikayette bulunmaktan tayinimi çıkarttı. 3 yıldır hergün düzceden sakaryaya gidip geliyorum.
vuslat 1 yıl önce
tek göz yumulan bunlar olsa daha neler cıkacek neler kimbilir geçmişte de gelecekte de bizim rızkımızdan haksız kazanç sağlayanlara haram zıkkım olsun
Tebrikler 1 yıl önce
Sayın başkanım şu bir onceki yüzde 10 cu müdürede bir el atsanız.
Harettin 1 yıl önce
Dr Cengiz beyi tebrik ediyorum yorumlarda yazdılar eski danışmanlarında bi hatırlamak lazım ne yapıyorlardı
Faruk 1 yıl önce
Çukurlara yama yqpın kanal olcak yakında şıralık mahallesi top sahasının orası
Halit 1 yıl önce
Balık baştan kokar devletin başındakiler hırsız yolsuz olunca alt kademelerdekileri neden sorguluyorsunuzki?
Düzceli 1 yıl önce
Hayrettin oranın çıban başı milletten rüşvetle küpesiz raporsuz hayvanları kestiler gözümüzle gördük rüşvet vermeyenede olabildiğince yokuş yapıldı canlı canlı gördük biz.
Ahmet Salih 1 yıl önce
İşin garibi kaçak kesim yapan da Çağlar Yıkınmış ümit Yılmaz hiç mi düzgün adamla çalışmayacaksın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
hafif yağmur