banner615

banner614

banner701

PANELDE TARTIŞILDI

banner619

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından engelli bireylerin sorunlarını ele alan panel, gençlik merkezinde yapıldı.

Gündem 03.12.2014, 17:21
205
PANELDE TARTIŞILDI
banner682

3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün engeli bulunan çocuk, genç ve yaşlılara yönelik yaptığı hizmetler ile engellilerin sorunlarının konuşulduğu panel gençlik merkezinde önemli panelistlerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Panelin açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Vekili Zeki Yıldırım, engellilerin hayatını daha iyi anlamak adına bir araya geldiklerini belirterek panelin ardından engellilere daha doğru bir yaklaşımla davranılmasını ümit ettiğini söyledi.

Yıldırım sözlerine engelin ne olduğuyla ilgili çarpıcı sözler sarf ederek devam etti. “Engel kaldırımlarda araçların arasında yürüyemeyende midir? Yoksa o araçları kaldırıma bırakanlarda mıdır? Engelli kartıyla otobüse binende midir? Yoksa ben bu kartı tanımıyorum. Kusura bakma arkadaş seni bu otobüse alamam. Ücretsiz seyahat edemezsin, diye konuşanda mıdır engel?”

Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü ‘nün faaliyetleri hakkında bilgi verdi. “Huzurevlerinde 80 yaşlımız ikamet etmektedir. İhtiyacı olan vatandaşlarımızı diğer illerdeki özel bakım merkezlerine yönlendiriyoruz. Sosyal hayatları güvence altına alınmaktadır.”

Vali Ali İhsan Su panel öncesi yaptığı konuşmada engellilere devlet tarafından sağlanan kolaylıklardan ve engelli vatandaşlara karşı nasıl davranılması gerektiğinden bahsetti. Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı İsmail Kardüz konuşmasında engeli bulunan vatandaşlar olarak toplumdan ne gibi beklentilerinin olduğunu dile getirdi.


Gençlik Merkezi’ndeki etkinlik panelin gerçekleşmesiyle sona erdi.

 

Haber:Y.SEVER

 

 

Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu