banner615

banner614

banner701

PANİK DEĞİL TEDBİR ZAMANI

banner619

Düzce’de ilk koronavirüs vakasının kamuoyuna yansımasının ardından sayının daha fazla olduğu yönünde iddialar gündeme gelmeye başladı. Karantina alanları bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde toplam 6 pozitif vaka olduğu iddia edilirken, bunlardan ikisinin doktor olduğu ileri sürüldü.

Gündem 26.03.2020, 12:27 26.03.2020, 16:04
26820
banner682

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın koronavirüs vakalarının Türkiye’ye yayıldığı açıklamasının ardından Düzce’de beklenen gelişme yaşandı. Standard Profil Fabrikası’nın işçilerini bilgilendirdiği mesajla bir vatandaşın koronavirüse yakalandığı ve ailesi ile yakınındaki kişilerin karantina altında tutulduğu ortaya çıktı. Bu açıklamanın haber sitelerine düşmesi ile birlikte sayının daha fazla olduğu konuşulmaya başlandı. Vakalara ilişkin toplu açıklamanın her gece Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yapılması nedeniyle Düzce Valiliği resmi rakamlara ilişkin bilgi vermezken, Düzce’de toplam vaka sayısının 6 olduğu iddia edildi.

6 pozitif vaka iddiası

Sağlık kaynaklarından gelen iddialara göre karantina alanları bulunan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde toplam 6 pozitif vaka karantina altında tutuluyor. Bu kişilerin ailesi ve görüştüğü kişiler de tek tek hastaneye getirilerek test yapılıyor.

İki vakanın doktor olduğu ileri sürüldü

Ayrıca 6 vakadan ikisinin doktor olduğu ileri sürüldü. Karantina altındaki vatandaşlara müdahale sırasında iki doktorun virüs kaptığı iddia edildi.

Bu uyarılara dikkat!

Düzce’ye geç de olsa ulaşan koronavirüsün paniğe neden olmaması gerektiği üzerinde duran uzmanlar, tedbirleri elden bırakmadan bakanlığın açıkladığı 14 kurala uyulmasını istedi. Özellikle mecbur kalınmadıkça genç-yaşlı kimsenin sokağa çıkmaması gerektiği vurgulandı.

banner710
Yorumlar (37)
K 2 ay önce
Pozitif çıkan vakaların elimde ekran görüntüleri mevcut. Doktor olan diş hekime bayan ablamızın da pozitif. 6 değil, 6’dan fazla. Kesin testler bitmediği için açıklanmıyor. Dikkatli olalım. İyi günler
Gözde 2 ay önce
Herkes kendi ohalini oluştursun diyorlar. Oh ne güzel memleket. Bedavadan OHAL. Peki bu millet kirasını nasıl ödeyecek, hergün evde yiyip içiliyor, elektrik su 2 katı tüketiliyor, durumu olmayan bunları nasıl karşılıyıcak.
Eğer devlet acil OHAL kararı almazsa, evinden dışarı çıkmayan, kuralara uymaya çalışan bunca insanın ahına, kinine ve nefretine maruz kalacaklar. Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Vuhanda korona bittiyse bunun nedeni OHAL dir.
Yazacak çok sey var ama yazsak da sesimizi duyan yok. Duyurmaya çalışanlarda ortalığı karıştırıyor diye göz altına alınıyor. Sistem güzel kurulmuş sizin anliyacağınız. Allah sonumuzu hayretsin.
Kadir 2 ay önce
Biz 4 nüfuslu bir aileyiz evden çıkmıyoruz ama eşim tekstil fabrikasında çalışıyor günlük işe gidip geliyor evdekal diyorlar biz nasıl korunacaz valilikten ve kaynaşlı kaymakamlığından ilgi ve alaka bekliyoruz aksi halde izole olamayacaz korkuyoruz
Hasan S 2 ay önce
Her zaman olduğu gibi sayıyı düşük veriyorlar... İnsanlar meselenin ciddiyetini anlamış değiller hâlâ... İnşaAllah bir patlama olmaz... Ve inşaAllah bir sosyal patlamaya sebep olmaz. ..
Derya 2 ay önce
Fabrikalarda kapatılsın lütfen. mecbur işe gidiyoruz korka korka sokağa çıkma yasağı gelsin
Sokağa çıkma yasağı şartt 2 ay önce
Maaalesef ki zorunlu durum dışında çıkılsın denmesine rağmen herkes çarşı da geziyor gayet rahat bir şekilde durum çok ciddi insanlar bunun neden algılayamıyor
Randevuar 2 ay önce
Bugün araştırmaya dahavonce aldığımız randevuyubipral etmisler hayır kibkarantinada mi
Düzceli 2 ay önce
Nasıl çıkmayalım çalışıyoruz?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur