banner615

banner614

banner620

RUKİYE YEŞİL BİLDİRDİ

banner619

Kurban Bayramı dolayısıyla Togo’daki Müslümanlara yardım etmek amaçlı Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı’nda yürütülen kurban dağıtım ve kesim organizasyonu için Togo’ya giden Rukiye Yeşil, bölgeden izlenimlerini aktardı.

Gündem 15.08.2019, 18:18 16.08.2019, 18:10
1210
banner621

Kurban Bayramı’nda kurban dağıtım ve organizasyonu için Togo’ya giden Rukiye Yeşil, buradaki son durumu anlatarak, Düzce ve Öncü RTV’nin bayramlarını kutladı.
Togo’da kadınların da bayram namazına gittiğini söyleyen Yeşil, şöyle konuştu:
“Togo’da bayram namazındayız. Burada kadınlar da namaza gidiyor. Biz de bayram namazına geldik. Stadyumda kılınıyor büyük bir alan. Yanımda arkadaşım var, onlarla bayramlaştık. İyi bayramlar Düzce, iyi bayramlar Öncü Radyo ve Televizyonu.”
 
Togo’nun yüzde 25’inin Müslüman olduğunu hatırlatan Rukiye Yeşil, şu ifadelerde bulundu:

“Bugün Togo’dayız ve burası Türkiye’den 5 bin km uzakta. 3 saat zaman farkıyla, %25’i Müslüman olan Togo’dayız. Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ortaklığında müşterek olarak düzenlenen kurban dağıtım ve kesim organizasyonu için geldik.”

HABER: M.KADAŞ

banner626
Yorumlar (8)
saygılı 7 ay önce
rukiye kız cesurdur...her zaman iyilik meleğidir kıskananlar kadınlar ve erkek isimleri ve başka rumuzlarla sadece kadına sataşmak için yorum yazıyorlar o bu konuda Togo-takdir edilecek takdir görecek harika bir öğretmen-yazar-siyasetçi-annedir...
ülkemi seviyorum 7 ay önce
Bir kez daha anladım mustafa kemalden ALLAH razı olsun o olmasaydı bizede bunlar gibi kimbilir kimler acııyıp yardım ederdi.
bursalı ayhan saygıner 7 ay önce
aslan gibi reisimiz var merak etmeyin aç kalmayız esir düşmeyiz.Türkler esir olmazlar...
okuyucu 7 ay önce
Ne güzel kadınlara değer verilmesi...Kadınlarında bayram namazına gitmesi çok hoş..keşke TÜRKİYE'mizde de bu başlatılsa..Öncü haber gibi öncü olsanız Rukiye Yeşil hanım "HAYDE AKÇAKOCAYA" gibi"HAYDİ HANIMLAR BAYRAM NAMAZINA"
ilk örnek olarak DÜZCE'de CAMİLERDE SİZLER BAŞLATINIZ...
Vatandaş 7 ay önce
Müslümanlıkta varmı madin erkek aynı yerde namaz Rukiye yeşil,bırak bu isleri
El cewap 7 ay önce
Togo çok önemli.
YAVUZ 0881 7 ay önce
Oh mis haberi bile okumadım şova devam yeşil yeşil
Kemal 7 ay önce
Memleketin yarısı kurban kesememiş, et’in kilosu 60 tl’yi geçmiş bu hanımefendi Togo’ya yardıma gitmiş. Allah Akıl versin, insanların aklıyla dalga geçiyorlar artık.
hafif kar yağışlı