banner615

banner614

banner701

RUKİYE YEŞİL KALEME ALDI

banner619

Gündem 13.07.2019, 15:05 14.07.2019, 18:53
2266
RUKİYE YEŞİL KALEME ALDI
banner682

“Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı Kerimi öğrenen ve başkalarına öğretendir.” Ey Nebî(yyi Zîşân)! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin hanımlarına söyle ki; (Evden çıkarlarken) vücutlarını iyice örten cilbablarından (dış elbiselerinden) üzerlerine sarkıtsınlar. Bu, onların tanınıp eziyet edilmemelerine en elverişli olandır.” Allah-u Teala bu Âyet-i kerimede mümin kadınlara, evlerinden çıkarken yabancı erkekler karşısında vücutlarını iyice örten cilbablarını, dış elbiselerini, üzerlerine örtünmelerini emretmiştir.

Günümüzde Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev yapan Kur'an kursu Öğretici arkadaşlarım... Zamanla beraber asimile olan Kur'an kursu Öğretici arkadaşlarımın kıyafetleri beni derinden üzmkle beraber temsil rollerini gitirmektedirler. Sorumlusu onlar mıdır yoksa bağlı bulundukları müftülükler midir bilmem ama acilen bir uslüp değişikliğine gitmek gerekir. Tabi hepsini aynı kefeye koyarsak haksızlık etmiş oluruz. Bulunduğum şehrin il müftülük binasına gittiğimizde üzülerek görüyorum.
 
Bayan öğretici arkadaşlarımı sormadan Kur'an kursu öğreticisimi olduğunu anlamak zor.. Oysa bi misyonu  temsil ediyorsunuz.. Kıyafetinz yaptığınz  görevin  bir bütünüdür. MAŞALLAH,  Hocalarımızn çoğunluğu  57'ten çorap ..ara boy trençkot yada tunikler, bedeni saran ceketler, badinin  yakasının işçine sıkıştırlmış  kople bir başörtüsü.. itina ile alınmış kaşlar ve   hasas çekilmiş göz kalemleri, tatlı bir parfüm kokusu. Ellerde  akıllı telefonlar ve kulaklarda kulaklıklar....evet abartmıyorum.... dediğim gibi yüzde 40'ı böyle.
 
Dinimiz İslam, toplumu oluşturan bireylerin söyledikleriyle yaptıklarının birbirine uymasını emretmektedir. Söylem ve eylem uygunluğu; sözlerin ve fiillerin birbirine tezat teşkil etmemesi, niyet, söz ve davranışların birbirini desteklemesidir.
 
Kıymetli Kur'an Kursu öğreticilerim..!
 

Biz müslümanların, Allah Rasulü’nün bu tavır ve hareketlerinden alacağımız çok dersler vardır. Evet, gönüllere girmenin, başkalarına tesir edip kalplere taht kurmanın tek şartı, Allah Rasulü’nün yaptığı gibi, söylenen her seyi önce söyleyenin kendisinin yasamiş olmasıdır.  
 
Kur’an öğrenmek, okulda matematik öğrenmek gibi değildir. Kur’an eğitimi aynı zamanda bir “yaşam tarzını” edinmeyi de beraberinde getirir.  “Müslümanlık nasıl bir şeydir?” sorusunun cevabını bulduğu ilk yerlerden biri Kur’an eğitimi verilen yerlerdir. Her yaş grubunun iştirak ettiği  kuran eğitim yerlerinde en önemli faktör eğitimcilerdir.. ‘Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; Sevdiriniz (müjdeleyiniz), nefret ettirmeyiniz.’ Hadisi şerif.

Ben bulunduğum şehirdeki bazı! Kur'an Kursu Öğreticileri görmeyi çok özledim. Vizyonu ve Misyonu olan. Bakıldığında evet bu kesinlikle Kur'an Eğitimsicidir, denilen Öğreticileri ÖZLEDİM.

Rukiye Yeşil
 

banner710
Yorumlar (29)
Akparti ye kaybettirenler 13 ay önce
Partiye çöreklenen menfaat şebekesinden kurtulmak gerek.
Bir Mümine 13 ay önce
Diyanet İşleri Başkanlığı Düzce Müftülüğü olarak yoğun bir çaba ile 301 HAFIZ'ın icazeti verildi ya hani sanırım hazmedemeyenler var ve bu yazı 4 yıl önce yayınlanan bir yazıydı tekrar ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar.
1.Acaba Rukiye Hanım'ın bu yazının tekrar yayınlandığından haberi var mı?
2.Rukiye Hanım'ın yazdıklarından kendi hissesine olan kısımdan haberi var mı?
Unutmayın Ayet-i Kerime'de "Mümin Kadınlar" ifadesi var Kurs hocaları yazmıyor ..
Selim 13 ay önce
Yazı var içerik yok. Yazalım boş kalmasın amaçlı yazı
Ahmet 8181 13 ay önce
Evet çok doğru ÖNCE ÖRNEK OLMAK GEREKİR. çocuklar ilk kimi görecek en yakın hocalarını kendilerine idol seçecektir. BİRDE ŞU GERÇEK HALKIN GÖZÜNÜN ÖNÜNDEKİ TANINMIŞ KİŞİLER ÖNCE O HOCALARA ÖRNEK OLACAK....
İsmi lazım değil 13 ay önce
Yazınızı okuyunca aklıma şu tekerleme geldi . '' Kel bana kel dedi. Ben ona ne diyeyim.''
A.Rıza ÖZÇELİK 13 ay önce
Okumasını değilde anlamını öğretseniz daha güzel olur bence. Okuyupta anlamamaktan iyidir.
Meral 13 ay önce
Söylediğininiz şeylerin hepsine katılıyorum. Fakat karacalı nın da dediği gibi sizi tanımasam neyse. Söylediklerinizin hangisi yok sizde bir araboy etekle görmedim. İnsan önce kendi nefsine vermeli bu nasihatleri ki teğsirli olsun
Fatma 13 ay önce
Hayır yani neresinden tutsam kaldırsam bilemedim yazıya ayet ile başlıyor ayetin tüm mümin kadınlara aynı şeyi emrettiği aşikar ortada ama bu tutmuş çekmiş kuran kursu öğreticisini cımbızlamış kendisi değil ten çorap bile giymiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu