banner615

banner614

banner701

RUKİYE YEŞİL KALEME ALDI

banner619

Gündem 14.08.2019, 12:51 14.08.2019, 12:58
1235
RUKİYE YEŞİL KALEME ALDI
banner682

Türkiye’den kilometrelerce ötede, farklı bir kıtada , farklı bir coğrafya batı Afrika ülkesi TOGO.

Bizden 5 bin km uzaklıkta ve 3 saat  ileri zaman farkı yaşanıyor.TÜRKİYE DİYANET VAKFI nın, (Kurbanını paylaş ,kardeşinle yakınlaş.)şiarıyla yola çıktık.Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tükiye Diyanet Vakfı ortak çalışmasıyla yürütülen,vekaleten Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu 2019 yılında  TOGO’ da devam etti.Yedi kıtada,149 ülkede vekaleten Kurban kesim ve dağıtım  organızasyonu yapan Türkiye Diyanet Vakfı,2015 yılındanberiTOGO’da faaliyetini devam ettirmektedir.Bu yıl Togo’da  2bin 100  büyükbaş hayvan,14 bin 700 hisse kurban bağışı olmuştur. Vekaleten isimleri tek tek okunarak   bağış yapan  vatandaşlarımızın kurbanları burada tüm kurallara uygun bir şekilde kesilmektedir. Yeryüzü mazlumlarının sahibi olan Ttürkiye, büyük Cihan Devletimiz her alanda varlığını hissettirmeyi sürdürüyor. Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın asaletli duruşuyla kardeşlik akdimiz ezelden ebede sürüyor.

Mahsub olmayın, ittihad-İslam düşüncemiz kardeşliğimizdir, bunu  Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a  borçluyuz. Burada TOGO’ da sizlerle vakti ebed  anlayışını taşımaktan onur duyuyoruz.Cuhmurbaşkanımızın  Kurban  bağışları bu Kurban Bayramın da TOGO’da vekaleten kesildi.Rabbim tüm Müslüman kardeşlerimizin ve Cumhurbaşkanımızın bağışlarını katında kabul etsin inşALLAH.  Afrika ‘da  togo ‘KURBAN BAYRAMI dolayısıyla bağışlanan vekalet kurbanları bir emanetçi şuuruyla Togo’lu mazlumlara ulaştırmanın sorumluluğunu taşıyor ve mutluluğunu yaşıyoruz.Ayrıca  Türkiye Diyanet Vakfı’nın (‘Bir damla hayat’ projesi) kapsamında  başlatılan  Afrika ülkelerinde su kuyusu açma faaliyetleri, yine bağış yapan bağışçılarımız sayesinde devam etmektedir.Togo ‘nun başkenti Lume’ye 300 km uzaklık ta  BADU  köyünde su kuyusu yapılmış ,tamamı Müslüman olan 10 bin nüfuslu yerel halka hediye edilmiştir.Yokluğun ve yoksulluğun en deriniyle yaşandığı bu ülkelerde onlara edilecek en makbul hediyedir.

Vesile olanlardan RABBİM razı olsun.Ayrıca Vatanı için minik yüreğini feda eden , yüreği kocaman olan güzel yavrumuz Şehidimiz Eren BÜLBÜL   için de   TOGO’da Türkiye Diyanet Vakfı bir kurban bağışladı.Kabul olunan dualar arasın da  en kıymetlisi mazlumun duasıdır. Bu yüzden  Millet olarak yaptığımız yardımlar dolayısıyla onların yaptığı dualar ,bizim en değerli hazinemiz olmuştur. (Türk vefalıdır, beklenedir).(Kurbanını paylaş ,kardeşinle yakınlaş).sözlerinin kuşatıcılığıyla onların yaşadığı büyük mağduriyet ve yokluğu bir nebze olsa hafifletmek için bütün bağışlar büyük bir sorumluluk ve heyecanla yerlerine, mazlum halka ulaştırıldı.
Her daim sizlerleyiz;

Selam ve dostluk,selam  kardeşlik, selam ve beraberlik herşeyin üstündedir.  Kurban Bayramınız Mübarek olsun.          

Rukiye Yeşil

banner710
Yorumlar (17)
aydınhız fırfırın 12 ay önce
Togo'lu müslümanlara sevgi yayan bu kardeşimiz hayal denizini gerçeğe dönüştürdü ayhanali
b.aygün fırfırın 12 ay önce
müslüman olmayan TOGO'lu afrikalılara et verilmiyor diyanet sadece müslümanlara et veriyor ötekiler demek ki aç kalıyor.dünya dinlerle ne kadar bölünmüş insanlık 4 dinle 4 parça olmuş..onlar kardeş değil...sonsuza kadar ayıorım var dinlerle...ayhanali
gösterişli fırfırın 12 ay önce
Diyanet İşleri rarafından "Türk Cumhuriyetlerle Din Alanında Kardeş Şehir Projesi" kapsamında Düzce, Rusya Federasyonu'nun Nalçik şehri ile kardeş şehir olacağına Togo Cumhuriyeti'nin başkenti Lomé şehri ile olsaydı!
ayhanali 12 ay önce
baktom olmayacak sizi destek yorum yazılarla korudum. o şehirde size hakaret ölçüsünde sözle saldırıyorlar yorumlara cevap ta yazmıyorsun çünkü ...okuyucu-bursalı ayhan saygıner...sen anladın...!
okuyucu 12 ay önce
..kısacası ben bu konuda Rukiye hanımı dört dörtlük mükemmel buldum..kıskananlar çatlasın....SANIRIM ONUN HAKKINDA BU ters YAZILARI ONUN BAŞARILARINI KISKANAN...KADINLAR....yazıyordur
okuyucu 12 ay önce
..... ve TÜRK kadınını yardımseverliğini en iyi temsil etti.. Belki aceleyle yazı hataları olursa da bir an önce yayınlanmasın istediğinden bazı küçük sehven hatalar olmuştur.bu yazarlığın cilvesidir...
Zyn 12 ay önce
Kardeşlerimizle kucaklaşmayı en güzel şekilde yazı be resimlerle aktardığı için Rukiye öğretmenimize çok teşekkür ederiz ..
Yuri 12 ay önce
Bizimki de Kenya da kesilmiş Allah kabul etsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık