banner615

banner614

banner701

SABAH ÇALIŞMALAR TEKRAR BAŞLADI

banner619

Düzce'de dereye devrilen iş makinesinin operatörü Muhammet Yılmaz (27)'ı arama çalışmaları 7. güne girdi. 4 Şubat Salı günü iş makinesiyle dereye devrildikten sonra kaybolan operatörü aramak için ekipler sabah saatlerinde yeniden harekete geçti.

Gündem 10.02.2020, 10:45 10.02.2020, 14:31
2025
banner682
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde dereye devrilen iş makinesinin operatörünü arama çalışmalarında altıncı günde de sonuç alınamadı.
Saçmalıpınar köyünün Balıklı mevkisinde 4 Şubat Salı günü iş makinesiyle dereye devrildikten sonra kaybolan operatör Muhammet Yılmaz'ı (27) arama çalışmaları sabah saatlerinde yeniden başladı.


Düzce itfaiyesi, Düzce Arama ve Kurtarma Derneği (DAKE), UMKE, Sakarya Arama ve Kurtarma Ekibi, Sakarya AFAD, Ulusal Keşif Arama Kurtarma Araştırma Derneği, Kocaeli Dalgıç Polis biriminden kurbağa adamlar ve rafting ekiplerinden oluşan 102 personel, Düzce AFAD ve Gölyaka Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen çalışmalara başlamadan önce toplantı gerçekleştirdi.
Hazırlıklarını tamamlayan ekipler, 4 gruba ayrılarak Asar Deresi, HES Barajı ve Melen Çayı ile Yılmaz'ın kaybolduğu 25 kilometrelik alandaki çalışmalara başladı.Yılmaz'ın montu ve tişörtünün bulunduğu bölgede yeniden arama yapılırken, iş makinesi operatörüne ait olduğu belirlenen iş eldivenlerine rastlandı.

Ekipler, arama çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı.Bölgede etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle arama çalışmaları güçlükle gerçekleştirildi.Ara verilen çalışmalara bu sabah kaldığı yerden devam edildi.
Yılmaz, 4 Şubat Salı günü, elektrik santraline giden yolda meydana gelen heyelanın ardından temizlik çalışması yaparken kullandığı iş makinesiyle dereye devrilerek kaybolmuştu.

 
Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu