banner615

banner614

banner701

SEÇİMLERE KADAR O İSİM YÖNETECEK

banner619

YSK’nın İstanbul’da ki belediye başkanlığı seçimini iptal etmesi üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 23 Haziran'a Kadar İBB Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Gündem 07.05.2019, 16:17 08.05.2019, 18:03
2718
SEÇİMLERE KADAR O İSİM  YÖNETECEK
banner682

İçişleri Bakanlığı, 23 Haziran'a kadar İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini açıkladı.
YSK'nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının ardından 23 Haziran'a kadar İstanbul'u yönetecek isim belli oldu. İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucunda yeni belediye başkanı seçilinceye kadar İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiğini açıkladı.

Vali Ali Yerlikaya Vekalet Edecek

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle;

"Yüksek Seçim Kurulu'nun 06/05/2019 tarih ve 284488 sayılı kararı kapsamında yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonucunda yeni belediye başkanı seçilinceye kadar 5393 sayılı Belediye Kanun'un 46'ncı maddesi gereğince İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan Da Açıklama Yaptı

Partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan da "23 Haziran'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yürütecek, konu ile ilgili zaten açıklama yapıldı." ifadelerini kullandı. (sondakika.com)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner710
Yorumlar (7)
Tevfik 1 yıl önce
İstanbul Büyükşehir belediyesi için verilen iptal kararı bu ülkede Hukukun demokrasinin diz çöktüğünün resmidir . Yapılacak yeni seçimde ise verilecek oylar belediye başkanlığı için değil ya Demokrasi ya da Monarşi seçimidir umarım bu aptal millet artık bunun farkına varır
Bizi aptalmı sanıyorsunuz 1 yıl önce
Aynı sandık kurullarının görev yaptığı ve Akp'nin aldığı ilçe belediye seçimleri, belediye meclis seçimleri ve hatta muhtar seçimleri niye iptal olmuyor? Akp kazanınca herşey yasalmı?
hakkı 1 yıl önce
Ekrem İmamoğlu'na oy verdim AKP zihniyeti oyumu gasp etti.Ramazan günü oruçlu ağzımla söylüyorum hakkımı helal etmiyorum.Benim gibi 5 milyona yakın insanın hakkını yediler. Sahi kul hakkı yemek orucu bozar mı?
Güzel olacak 1 yıl önce
Bu ramazan günü Ekrem imamoglunun hakkını yediler nasil ödüycekler hakkini napti ettiler almaya caliştilar çok sevinmeyin yine kazanacak İmamoğlu
Bir kişinin kararı. 1 yıl önce
Ülkede seçim yapılmasına, iptal edilmesine, kimin haklı, kimin haksız olduğuna, ve hatta kaç çocuk yapılacağına bir kişi karar veriyorsa; meclise, vekile, hakime ne gerek var?
Adore81 1 yıl önce
Zaten bizler Valileri seçsek ya belediye başkanını da o seçsin nasılsa belediye kararları valinin olur'una sunulmadan uygulanamıyor.demokrasiyi beşiğe çevirdik kim sallarsa o uyutuyo ya vali seçelim biz vali.
Tubitak 1 yıl önce
T.C Yazılı Tabelayı niye yayınlamıyorsunuz????
20°
hafif yağmur