banner615

banner614

banner701

Serindağ “Yayla meselesi önemli değil!”

banner619

Bolu Valisi Ali Serindağ, Bolu ve düzce arasında tartışmalara neden olan yayla sınırları konusunun büyütülecek bir sorun olmadığını söyledi.

Gündem 02.01.2008, 16:46
199
Serindağ “Yayla meselesi önemli değil!”
banner682

Yakın bir çalışma arkadaşının annesinin vefat etmesi nedeniyle Düzce’ye gelen Bolu Valisi Ali Serindağ, 1999 yılında Bolu’dan ayrılan ilimizin  Valisi Ercan Topaca ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Serindağ ve Topaca yemek sırasında iki ilin sorunları ve geldiği nokta hakkında sohbet ettiler.

Serindağ ziyaret sırasında basın mensuplarının iki il arasında zaman zaman tartışmalara, yaylalara yakın köylerin arasında kavgalara bile neden olan yayla sorunu hakkındaki sorularına bu durumun fazla büyütülecek bir konu olmadığını ifade etti.

     

Düzce iline sık sık geldiğini her iki ilde de ilerlemeler ve değişiklikler olduğunu belirten Serindağ, iki il arasındaki yayla sorununun fazla büyütülecek bir şey olmadığını, komşular arasında böyle şeylerin olabileceğini, bu sorunların yine iki komşunun arasındaki iyi ilişkiler çerçevesinde çözülmesinin mümkün olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
31°
açık