banner615

banner614

banner701

Serter’den Atatürkçülük Tanımı!

banner619

CHP İstanbul Milletvekili ve ADD Başkan Yardımcısı Profesör Doktor Nur Serter, yıllardır Atatürkçülüğün içinin boşaltıldığını söyledi.

Gündem 19.01.2008, 15:11
197
Serter’den Atatürkçülük Tanımı!

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi’nin düzenlediği bir toplantıya katılmak üzere Düzce’ye gelen CHP İstanbul Milletvekili ve ADD Başkan Yardımcısı Profesör Doktor Nur Serter, yıllardır Atatürkçülüğün içinin boşaltıldığını, Atatürkçülük tanımının dar kapsamlı bir hale getirildiğini, törensel tarafının ön plana çıkarılması ile birlikte şekli unsurlardan ibaret hale getirildiğini söyledi.

Serter, Demokrasi denilirken ülkenin kırmızı çizgilerinin tehdit edilir hale getirildiğini, özellikle beş altı yıldır laikliğin Avrupa Birliği ile uyum içinde altının oyulduğunu dile getirdi. Profesör doktor Nur Serter, demokrasınin kural tanımazlık olmadığını söyledi.

İkinci cumhuriyetçilerin demokrasinin kendi kendini yok etme hakkı bulunduğu gibi bir görüşü savunduklarını, cumhuriyetin tek tip insan yetiştirdiğini iddia ettiklerini belirten Serter, bu iddiaların laiklik karşıtlarının faydalandığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu