banner615

banner614

banner701

ŞİKAYETLER BİTMİYOR!

banner619

Düzce’nin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi’nde devam eden sil baştan değişim nedeniyle şikayetler bitmiyor. Bisiklet yolu yüzünden daralan yolun sağ şeridinde parklanmaya devam edilmesi yüzünden Düzce Belediyesi’ni eleştiren vatandaşlar, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün bisiklet yolu düşüncesini yerinde bulduklarını ancak tır yolu kadar geniş yer ayrılmasına anlam veremediklerini söyledi.

Gündem 29.10.2019, 17:37 29.10.2019, 20:39
4396
ŞİKAYETLER BİTMİYOR!
banner682

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla hazırlanan İstanbul Caddesi Projesi kapsamında sol şeritte bisiklet ve elektrikli bisikletlerin kullanımı için demir korkuluklarla geniş bir alan ayrıldı. Ana caddenin daralmasına yol açan bu çalışmanın ardından bir de araç parkına izin verilmesi trafik keşmekeşini de beraberinde getirdi. Bisikletlilere ayrılan bölümü ağırlıklı olarak yayalar kullanırken, sağ şeritteki parklanma nedeniyle tek şeride düşen yolda dur-ilerle şeklinde gitmek zorunda kalan sürücüler, tepkilerini yüksek sesle dile getirir oldu.

İstanbul Caddesi’nde hem yayalar hem de sürücüler, geniş bisiklet yoluna karşılık Düzce Belediyesi’nin paralı parka devam etmesini sert dille eleştirdi. Sürücüler, yolda yaşanan sıkışıklık yüzünden parklanmaya son verilmesi gerektiğini vurgularken,Bisiklet yolunun bu kadar geniş olmasına ne gerek vardı?” dedi.
“Araç kuyrukları oluşuyor”
Akşam saatlerinde trafiğin yoğunlaştığını söyleyen bir vatandaş ise şöyle konuştu: “Düzce’nin merkezinde kaç tane bisiklet var ki tır geçebilecek kadar yolu bisiklete ayırdılar. Sabah ve akşam saatlerinde yoğun trafik oluyor burada araç kuyrukları oluşuyor. Bu yol için bu kadar genişliğe ne gerek var, bisiklet yoluna bu kadar masrafa gerek var mıydı? Buraya araç park edilmemesi lazım. Burası bisiklet yolu değil tır yolu olmuş. Bir vatandaş olarak bu çalışmayı kesinlikle onaylamıyorum.” 

banner710
Yorumlar (75)
HalaOğlu 4 ay önce
Düzcenin göbeğine katlı otopark yaptırdınız ne güzel istanbul caddesindeki ücretli parkı kaldırın zaten millet en sonunda katlı otoparkınıza gitcek merak etmeyin
ali yavuz 9 ay önce
sn belediye baş, pardon bakanımız ne yaptıgını bılmlyor ,birde bilseydi halimiz ne olurdu,
Kalıcıkonutlar 9 ay önce
Düzce merkezi resmi daireler kalıcı konutlara taşınsın sorun kalmaz
Sedat Süzen 9 ay önce
Belediyenin uygulamasını destekliyorum. Düzce bisikletle ulaşım denince akla gelen bir şehir olabilir. Marka değerine katkısı bakımından milyonlarca liralık değer katacak ince bir dokunuştur. Halka iyi anlatılmalı
SÇAVUŞ 9 ay önce
AHA BURAYA YAZIYORUM. GÜN GELECEK KAMYON YOLU DA DİYECEKLER TİR YOLU DA DİYECEKLER.
Hakan 9 ay önce
Millet ile gidiyor Düzce geriye. Trafiğe kapalıyken yayalar rahat ulaşım sağlıyordu . Tranvay hem nostaljikti hem yaşlılar için kolaylıktı sök onu bisiklet yolu yap işmi bu biz modernleşemeyiz. Asfat yaması parke taşından ufka bak bakandaki.
........... 9 ay önce
düzcenin zaten altı üstü iki küçük caddesi var onuda kullanamıyoruz. Belediyeye verin istimlak etsin buraları kökten çözüm..
Düzceli 9 ay önce
Yahu spor sokak ve gaziantep caddesindede haber yapsanız bisiklet ve kaldırım işgalınden dolayı yürüyemiyoruz çocuklu kadınlar yürüyemiyor belediye zabıta nerde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık