Öne Çıkanlar Düzce verem eğitimi düzcespor 15 Temmuz Amatör Süper Lig Öncü Haber

Bu haber kez okundu.

SİZİN İÇİN DERLEDİK…

Düzce 2013 yılını acısıyla tatlısıyla geride bıraktı. 1 yıl boyunca neler yaşandı, iyi kötü ne gelişmeler oldu. Neler gündemi meşgul etti, en çok neler konuşuldu. İşte 2013’de yaşananlar:

 

OCAK

 

1 OCAK 2013 - 3 yıldır atıl durumda olan Düzce Lisesi eski binası nihayet kaldırıldı. Madde bağımlılarının meskeni haline gelen binanın, askerlik şubesi ve çevre halkının şikayetleri doğrultusunda yıkılmasına karar verildi. Sökülen prefabrik yapı resmi bir kuruma tahsis edildi.

 

 

2 OCAK 2013 - Belediye Başkanı Muhsin Yavuz’un, “ yatırımcıları bekliyoruz” dediği Çilimli OSB için harekete geçildi. Vali ve Çilimli Kaymakamının asil üyeliğinde OSB Müteşebbis Heyeti kurularak bakanlığa başvurulacağı bildirildi.

3 OCAK 2013 - Prefabrik okullar için sıcak gelişme yaşandı. Milletvekili Osman Çakır, 13 prefabrik okulun tamamının kalkması için bakanlık tarafından keşif bedelinin yüzde 10’unun sağlandığını bildirdi.

8 OCAK 2013 - Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı Kalıcı Konutlar başta olmak üzere bir çok bölgede adeta beyaz esaret yaşatırken Düzce Belediyesi'nin karla mücadele çalışmalarında yetersiz kaldığı görüldü. Buna karşılık Düzce Belediyesi'nden karla mücadele çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada belediyenin kar seferberliğine girdiği belirtilerek, gerekli önlemlerin alındığı vurgulandı.

 

 

11 OCAK 2013 - Belediye Başkanı İsmail Bayram gergin bir basın açıklaması yaptı. Karla mücadele çalışmalarının ardından eleştirilere maruz kalan Bayram, faturayı basına kesti. Bayram, MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz’ın eleştirilerine de, “ Kendisine kılavuzluk yapanlar var, siyaset fukaralığı yapıyor” diyerek cevap verdi.

 

 

13 OCAK 2013 - Yıllar önce öngörülen tehlike göz göre göre geldi.Önce kar sonra yağmur derken bu olumsuz hava muhalefetinden etkilenenlerin arasına Metek TOKİ sakinleri de girdi. Metek TOKİ’de yaklaşık 15 blok’u su bastı halk ayağa kalktı.

 

 

14 OCAK 2013 - Tokuşlar’da bulunan bir Tekstil fabrikası çalışanları şokta. Pazartesi günü iş başı yapmaya gelen işçiler fabrikanın boşaltıldığını görünce şok yaşadılar. İddiaya göre, fabrika sahipleri işçilere haber vermeden tası tarağı toplayıp sırra kadem bastı.

14 OCAK 2013 - Düzceli Büyük İslam Alimi Muhammed Zahid Kevserî'nin ismi belediye meclisi kararı ile kalıcı konutlar bağlantı yoluna verildi.

20 OCAK 2013 - Hiçbir siyasinin katılmadığı Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu gergin anlara da sahne oldu. Kooperatifle ilgili tespit ettiği eksiklikleri dile getiren Eski Başkan Hikmet Keskin'e,Taşlı istediği cevapları tam olarak vermezken Keskin'e ikinci kez söz hakkı verilmedi. Daha önce “Tüm üyelerin sorunları ve talepleri dinlenecek” diyerek esnafı genel kurula çağıran Taşlı'nın bu söyleminin tam tersi ve oldukça gergin bir tutum içerisinde olduğu görüldü.

 

 

 

21 OCAK 2013 - Zaman zaman yaptığı açıklamalarla siyasilerin tepkisini çeken ve milletvekillerinin muhtarlarla ilgilenmediği yönünde iddialarda bulunan Muhtarlar Derneği Başkanı Osman Yaman yapılan toplantıda milletvekili İbrahim Korkmaz’ı adeta tahrik etti.

 

 

23 OCAK 2013 - Genel Müdürü Osman Murat Süslü’den geldi. Süslü, merkez için 1 milyon TL ödenek çıkarıldığını ve bu yıl içinde inşaatın bitirilerek merkezin açılacağını söyledi.

26 OCAK 2013 - Bir çok köyün içme suyu sorunu ile uğraştığı Düzce, 2012 yılı KÖYDES projelerini tamamlayamayan iller arasında yer aldı. 317 içme suyu projesinden 281’i tamamlanırken, 36 köyün içme suyu sorununu çözemeyen Düzce yol projelerinde başarılı oldu.

 

ŞUBAT

 

1 ŞUBAT 2013 - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün denetimli serbestlik yasasını onaylamasının ardından Düzce açık cezaevinde de hareketlilik başladı. Yasadan yararlanmak isteyen 95 hükümlüden 91’i tahliye oldu.

1 ŞUBAT 2013 - TÜİK’in göç araştırmasına göre Düzce’ye koşan da kaçan da çok oldu. 2011 yılında Düzce 11 bin 376 kişi göç alırken, 9 bin 556 kişi göç verdi.

2 ŞUBAT 2013 - 5084 sayılı teşvik yasanın sona ermesiyle birlikte yeni teşvik yasasıyla olumsuz bir tablo ortaya çıkacağı yönünde tedirginlik sürerken, Düzce Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Kudret Taş, yeni yasanın biraz karmaşık olduğunu söyleyerek istenmeyen kriterler olduğunu belirtti.

5 ŞUBAT 2013 - Düzce'nin ve Düzce Belediyesi'nin en önemli projeleri arasında yer alan, şehrin vizyonunda önemli bir kriter olan 'Terminal' için bir adım daha atıldı ve zemin etüdü çalışmalarına başlandı.

 

 

6 ŞUBAT 2013 - Düzce belediye başkanı İsmail Bayram Öncü Tv’de Manşet programının canlı yayın konuk oldu. Başkanlık makamından yapılan canlı yayında Bayram, Erol Tayhan’ın sorularını yanıtladı. Belediye Başkanlığına ikinci dönem için aday olduğunu yineleyen Bayram, yatırımların çoğunu 2. Dönem gerçekleştirileceğini söyledi.

11 ŞUBAT 2013 - Sabah saatlerinde İstanbul caddesi üzerinde karşılıklı bulunan iki ayrı kurumda zehirlenme olayı yaşandı. Bir banka ve alışveriş mağazasında aynı anda yaklaşık 24 kişi zehirlendi. Tedbir amaçlı olarak banka ve mağaza boşaltıldı.

 

 

14 ŞUBAT 2013 - Düzce’de en çok tartışılan konusu yeşil alanların yok oluşu. İnönü parkında yeşi alanda başlatılan muhtarlık binası inşaatı ile patlak veren tartışma sonrasında Şehir merkezinde bulunan iki park alanının da insanların bedava olarak ailesiyle vakit geçirebileceği yer halinden çıkarak ticarethanelere dönüşmesine siyasiler ve sivil toplum kuruluşlarından da tepkiler gelmeye başladı.

 

 

14 ŞUBAT 2013 - Mücavir alan dışına çıktıkları için otobüslere her seferinde 2 bin TL ceza yazılması şoförleri krize yol açtı...Soğancı kavşağından sonra mücavir alana çıktıkları gerekçesi ile sürekli ceza yiyen şoförler, bazı hatlarda yaşanan sıkıntılar nedeni ile çareyi Soğancı kavşağından geri dönmekte bulunca olan vatandaşa oldu.

15 ŞUBAT 2013 - Düzce Metek Toki sakinleri site yönetimini, sorumluluklarını yerine getirmeme ve hesaplarda fark olması iddiasıyla mahkemeye verdi.Metek TOKİ Yönetiminden iddialara yanıt geldi. Site sakinlerinden birinin hesaplarda farklılık gösteriliyor iddiası ile mahkemeye verdiği yönetimden yapılan açıklamada ise gelir ve gider hesaplarının sürekli denetim altında olduğu bildirildi.

16 ŞUBAT 2013 - Düzceli siyasilerin baskısı sonuç verdi. Başbakan 5084 sayılı teşvik yasasının uzatılması için ciddi anlamda adım attı. 5084 sayılı teşvik yasası Düzce’de 4 yıl daha geçerli olacağı bildirildi. AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu müjdeli haberi Düzcelilerle paylaştı.

18 ŞUBAT 2013 - Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gazeteci Erol Tayhan, TSO’nun bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından özellikle bazı medya kuruluşlarına kendi hakkında gerçeği yansıtmayan ifadeler içeren bir yazı servis edildiğini savunarak kamuoyunu bilgilendirmek için yaptığı açıklamada, “Yazan hayali, imza hayali ama karalanan ve çamur atılan belli…” ifadesini kullandı ve adalet önünde hakkını arayacağını vurguladı.

28 ŞUBAT 2013 - Sakarya’daki at eti skandalı Düzce’ye de sıçradı. Sakarya’da 2010 yılının Mayıs ayında meydana gelen kasap, pide salonu ve dönercilerde bulunan tek tırnaklı hayvan etlerinin Düzce ve Bolu illerinden getirildiği iddia edildi.

 

MART

 

8 MART 2013 - Eşekten düşerek öldüğü iddia edilen Fatma Toprak’ın 3 yıl sonra cinayete kurban gittiği anlaşıldı. Jandarmanın hazırladığı iki raporda farklı ölüm nedenleri belirtilirken, mezarı açılan genç kadının adli tıp tarafından yapılan incelemesinin ardından pompalı tüfekle öldürüldüğü ortaya çıktı. Katil zanlısı ise ulusal kanallara çıkarak ağlayan koca çıktı.

 

 

8 MART 2013 - Valilik konağı önünde bu sabah hareketli saatler yaşandı. Belediye otobüslerinin mücavir alana girmemesi nedeniyle mağdur olan Gürcüçiftlik köyü halkı, Valilik konağı önünde toplanarak Vali Adnan Yılmaz ile görüşmek istedi. sabah ayaklanarak valilik konağı önünde toplanan Gürcü Çiftlik köyü halkının istediği oldu. Vali Adnan Yılmaz ertesi gün köye giderek halkın derdini dinledi ve otobüslerin yeniden sefere başlayacağı sözünü verdi.

 

 

20 MART 2013 - Burhaniye Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde gece saat 02.15 sıralarında yol üzerinde kadın cesedi bulundu. Çevredeki işyerlerinin kameralarına yansıyan görüntülere göre kadın hızla giden bir aracın açılan sol arka kapısından yere düştü. Kadının düşme sonucu mu öldüğü yoksa daha önce öldürülüp mü araçtan atıldığı araştırılmaya başlayan emniyet ekipleri 2 gün içinde aAraç sürücüsüne ulaştı. şüpheli Rıdvan K. emniyetteki ilk sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.Rıdvan K.kasten adam öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

 

 

21 MART 2013 - 8 yıl sonra aydınlanan Yasemin Kahya olayında sanıkların cezası belli oldu. Ağır ceza mahkemesi S.T hakkında 24 yıl, diğer sanıklardan 2 si hakkında ağırlaştırılmış, biri hakkında ise müebbet hapis cezası kararı verdi.

22 MART 2013 - Kentsel Dönüşüm kapsamında olan Camikebir mahallesinde bir vatandaş, acil kamulaştırma alanındaki arsası için bir ilki gerçekleştirdi ve Başbakanlığı mahkemeye verdi. Danıştay vatandaşı haklı buldu, “ Arsa benim dokunmazsınız” diye vatandaş, arsanın üzerine satılık levhasını koyuverdi.

 

 

26 MART 2013 - Gürcüçiftlik köyü yine karıştı. vali ve belediye başkanının söz vermesine karşın otobüs seferleri bugün tekrar durdu.Gürcüçiftlik halkı toplu bir şekilde köyden valiliğe yürüyüş başlattı. Halk önce Belediye önüne geldi Başkan Bayram, sorun çözülene kadar köye ücretsiz otobüs tahsis edileceğini söyledi.

 

NİSAN

 

1 NİSAN 2013 - Düzce Belediye Meclisi tarafından onaylanan Düzce Kenti Revizyon ve İlave İmar Planının askı süresi sona erdi. İmar planlarına 2 bin 432 itiraz geldi.

7 NİSAN 2013 - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, çeşitli programlara katılmak üzere Düzce'ye geldi. İl Başkanlığı ziyaretinde akil insanlar konusuna değinen Kurtulmuş, “Biz hükümet olarak bu konuda herkesi dinleyeceğiz. Bu tek başına AK Parti'nin meselesi değildir. Bütün partilerin meselesidir” dedi.

 

 

7 NİSAN 2013 - AK Parti ile birleşerek kapanan partisinin Düzce'deki üyelerine AK Parti rozeti takan Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, törende partilileri hem uyardı hem de nasihatlerde bulundu. Yerel Seçimler'de Düzce'deki oy oranının yüzde 85'lere çıkması gerektiğini vurgulayan Kurtulmuş, “Millet hiçbir zaman onların istikametinden gitmedi” dediği CHP'nin iktidar yüzü göremeyeceğini savundu.

7 NİSAN 2013 - Düzce TSO tarafından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katıldığı bir konferans düzenlendi. Ancak işadamlarına davet sadece cep telefonundan mesajla yapılınca toplantıya yeterli ilgi gösterilmedi. TSo Başkan Vekili Selahattin Esen kalabalık olmadığı için , Kurtulmuş ve protokolden özür diledi.

8 NİSAN 2013 - Belediye Başkanı İsmail Bayram 29 Mart’ta dolan 4 yıllık görev süresinde yaptıklarını anlattı. Düzce’de altyapıdan ulaşıma, çevre düzenlemeden kültür hizmetlerine kadar birçok alanda önemli işlere ve ‘ilk’lere imza attıklarını savunan Bayram, Düzce'nin daha nitelikli bir kent olması adına katkı sağlayacak her türlü fikir, öneri ve projeye, kaynağı kim olursa olsun her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi.

12 NİSAN 2013 - Üçköprü köyünün kanayan yarası haline gelen kavşak sorunu ile ilgili olarak halk ve protokol bir araya geldi. Halk kavşak istediğinden geri adım atmadı, protokolde neden yapılamayacağını anlattı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıdan yine bir çözüm çıkmadı...

 

 

12 NİSAN 2013 - İstanbul caddesi büyük cami önünde bugün korkunç bir kaza meydana geldi. 3 tekerlekli ve kasalı bisikleti ile malzeme taşıyan bir adama belediye denetimli halk otobüsü çarptı. Otobüsün altında ezilen 50 yaşındaki adam olay yerinde feci şekilde can verdi.

 

 

15 NİSAN 2013 - Karadeniz Bölgesi akil insanlar heyeti, ilk toplantısı için Düzce’de. 9 Kişilik Karadeniz heyetinden 6'sı toplantıya katıldı.Düzcelilerin düşüncesini almak için düzenlenen toplantının ve esnaf ziyaretlerinin ardından duygularını Öncü Televizyon aracılığı ile aktaran Akil İnsanlar, geniş bir mozaiğe sahip Düzce’yi bilerek seçtiklerini ve seviyeli şekilde geçen toplantıdan memnun kaldıklarını söylediler.

17 NİSAN 2013 - Gölyaka’da 7 muhtar, Kültür parkın bir bölümüne çiftlik kurulacak iddiası ile Sakarya Bölge İdare mahkemesine dava açtı. MHP Gölyaka İlçe Başkanı Murat Altundal, ilçe halkının, Bin dönümlük arazinin yağmalanmasını değil, turizme açılmasını beklediğini savundu.

19 NİSAN 2013 - Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik, MHP Gölyaka İlçe Başkanı Murat Altundal’ın Kültür Park ile ilgili iddialarına cevap verdi. Çelik, Kültür Park’ın belediye sınırları içinde kalmasına rağmen kiralanması veya satılmasının belediye yetkisinde olmadığını söyleyerek, park alanında 1 metrekare yerin dahi satılmadığını, iddiaların yalan olduğunu savundu.

24 NİSAN 2013 - Gölyaka Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, ilçedeki meraların kiraya verildiği ve satıldığı şeklinde iddialara kaymakamlığın resmi internet sitesinden cevap verdi. Özkan, Kültür park’ın kiralama, satış ve yatırımlara kapalı olduğunu söyledi. Özkan, sadace Golf alanı olarak ilan edilen alan turizm amaçlı yatırımlara tahsis edilebileceğini bildirdi.

28 NİSAN 2013 - Kadına şiddetin son adresi Düzce oldu. Çay mahallesi'de bir adam tartıştığı eşini boğazından keserek öldürdü.

29 NİSAN 2013 - Düzce’den geçmesi mümkün değil denilen hızlı tren projesi için sürpriz adım atıldı. Hızlı trenin geçeceği güzergahın belirlendiği ilk proje yeniden uygulamaya konulunca, bakanlık güzergah üzerinde bulunan Gölyaka Saçmalıpınar köyünde sondaj ve ön etüt çalışması yapılmasını istedi.

30 NİSAN 2013 - Melen Projesi darboğazda“ Bu tespit, DSİ 14. Bölge Müdür Yardımcısı Erdinç Erbil’e ait. Erbil, İSKi ile mutakabata hala varılamadığını, bu nedenle projede gecikme yaşandığını söyledi.

30 NİSAN 2013 - Konuralp Beçiyörükler mevkiinde meydana gelen kazada 1’i ağır 6 kişi yaralandı. Freni patlayan minibüs direksiyon hakimiyetini kaybederek üniversite yolunda devrildi.

 

 

MAYIS

 

1 MAYIS 2013 - 30 Nisan'da Konuralp Yerleşkesi'nde meydana gelen trafik kazası Düzce Kent Konseyi Gençlik Meclisi'ni ayağa kaldırdı. Uzun süredir üniversite öğrencilerinin ulaşım sorunlarına çözüm bulunmaması nedeniyle idareci ve siyasileri eleştiren Gençlik Meclisi Başkanı Furkan Yiğit, “Görüyoruz ki sağlıklı bir ulaşım için daha çok canların yanması gerekecek” ifadesini kullandı.

1 MAYIS 2013 - 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de coşkuyla kutlandı. İşçiler, emekçiler, sendikalar, siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri Anıtpark’ta halaylar çekti, şarkılar söyledi.

 

 

1 MAYIS 2013 - 5393 sayılı belediye kanunu, İsmail Bayram’ın başına iş açtı. Bir dönem temizlik işini yaptırdığı Erçak temizlik şirketine borcu olmasına rağmen şimdi başka bir temizlik şirketine para ödediği için icralık olan Bayram’a belediye kanununa muhalefetten soruşturma yolu gözüktü.

1 MAYIS 2013 - İl Genel Meclisi‘nin Mayıs ayı toplantılarının ilk birleşimi tartışmalı başladı. D-100 imar plancısı ile sözleşmenin 7 aydır imzalanmamış olması tansiyonu yükseltirken, İGM Başkanı Muzaffer Bülbül, detaylı bilgi almak istediği imar müdürünün toplantıda olmadığını öğrenince sinirlendi ve „ o müdür buraya gelecek“ dedi.

1 MAYIS 2013 - İl Özel İdaresi ile İl Genel Meclisi arasında ipler gerildi. 2 gündür imar müdürünün toplantılara katılmaması ile uzun süredir kurumlar arasında süren gerginlik gün yüzüne çıktı. Aynı bina içerisinde hizmet veren İl Özel İdaresi ile İl Genel Meclisi'nin başındaki isimlerın çekişmesi yüzünden D-100 İmar Planı konusunda bilgi alışverişi artık resmi prosedüre göre işleyecek. 7 aydır beklemede olan plan bu gidişle daha çok beklemede kalacağı endişesine neden oldu.

1 MAYIS 2013 - İl Genel meclisinin mayıs ayı son birleşimi yine hararetli konuşmalar sahne oldu. Zaman zaman tartışmaların yaşandığı toplantıya Başkan Muzaffer Bülbül’ün valilik ile ilgili sözleri damga vurdu. Bülbül, valilikten geri gelen kararlar olduğunu söyleyerek, „ Bizi sabote ediyorlar“ dedi.

1 MAYIS 2013 - Belediye Meclisi, 3 kat sınırlamasını kaldırdı. 4 katlı binalara izin verilmesi kararlaştırıldı. Ancak tek şart, 4 katlı binanın özel nitelik arz eden resmi kurum ile özel siteler olması ve 10 bin metrekare alanda inşa edilmesi.

1 MAYIS 2013 - Vali Adnan Yılmaz’ın başkanlık ettiği, Düzce siyasileri ve STK temsilcilerinin katıldığı 4 günlük Kuveyt gezisi düzenlendi.Vali Adnan Yılmaz, 4 günlük Kuveyt gezisinin Düzce’nin tanıtımı açısından yararlı olduğunu söyledi. Yılmaz, Düzce’nin Dünyaya açılması, turizm potansiyellerinin değerlendirilmesi, yabancı yatırımcıların Düzce’ye çekilmesi için gezinin amacına ulaşacağına inandığını belirtti.

15 MAYIS 2013 - Düzce il özel İdare genel Sekreterliğinde sürpriz gelişme yaşandı. Genel Sekreter Kenan Üstünel 2 aylık izne çıkarken, vali tarafından yerine Gölyaka Kaymakamı Mehmet Ali Özkan atandı.İl özel İdaresi genel Sekreterliği ile ilgili olarak sabah yaşanan gelişmeler sonrası Düzce’de faaliyet gösteren 3 muhtarlar derneği Valiliğe çıktı. Dernek başkanları, il Genel Sekreteri vekili olarak iki sekreter yardımcısından birinin atanmasını istedi, ancak Gölyaka Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ı atayan Vali Yılmaz geri adım atmadı ve muhtarları ikna etti.

17 MAYIS 2013 - Sonunda sokak köpekleri bunu da yaptı. Yeni Taşköprü köyünde köpek barınağının hemen yanında vatandaşın ineğine saldıran köpekler, köylülerin gözü önünde ineği parçaladı.

 

 

17 MAYIS 2013 - Samandere ile Abant arasında ulaşımı sağlayacak yol için ilk adım bugün atıldı. Yolun en kısa sürede tamamlanmasını isteyen Vali Yılmaz, gerekirse şantiye alanında karargah kuracaklarını söyledi.

17 MAYIS 2013 - Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ve AK parti teşkilatı, Konuralp’te bir dizi ziyaretlerde bulundu. Korkmaz halkla buluştuğu toplantıda, 20 gün önce gündeme gelen Konuralp’in mahalle olması konusunu Ankara’da araştıracağını söyledi.

21 MAYIS 2013 - 15 yıl yıl atıl durumda kaldıktan sonra 2011 yılında Düzce’nin en büyük yatırımı olarak hizmete giren Krem park AVM’de sorunlar başgösterdi.30’a yakın dükkanın tapusunu hala belediyeden alamayan Krem inşaat belediyeye dava açtı. Belediyenin icra borçları nedeniyle dükkanların kira gelirine de el koyulduğu öğrenildi.

22 MAYIS 2013 - 2012 yılından bu yana CHP Düzce merkez İlçe Başkanlığını yürüten İlknur Başak Tütüncü görevinden istifa etti.

24 MAYIS 2013 - Aydınpınar mevkiinde fındık üreticilerine şok... etkili olan fırtına fındık bahçelerini yerle bir etti. „Dalda fındık kalmadı“ diyen üreticiler şimdi yüzde 50 zararı nasıl karşılayacaklarını kara kara düşünmeye başladı.

27 MAYIS 2013 - Düzce savunma sanayinin devlerini ağırladı. Savunma Sanayi işbirliği günü dolayısıyla Düzce’ye gelen Savunma Sanayi yetkilileri Vali Adnan Yılmaz’ı ziyaret etti. ziyaretin ardından Savunma sanayi işbirliği günü Akçakoca’da başladı. Savunma Sanayi müsteşarı Murat Bayar, müsteşar yardımcısı Faruk Özlü, daire başkanları ve savunma sanayiinde faaliyet gösteren firmaların genel müdürleri Düzceli bürokrat, siyasi ve sanayicilerle bir araya geldi.

31 MAYIS 2013 - Geçtiğimiz günlerde Düzce Heyetinin ziyaret ettiği Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan bugün Düzce'ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Kaymakcan, Vali Adnan Yılmaz ile Avni Akyol Öğrenci yurdunu ziyaret ederek eksikleri yerinde gördü.

 

HAZİRAN

 

1 HAZİRAN 2013 - İstanbul Taksim Gezi Parkı’na yapılacak olan kışla için parkın yıkılma çalışmalarını protesto etmek amacıyla Düzce’de de sivil toplum kuruluşları bir araya geldi.Taksim gezi parkına destek amacıyla düzenlenen protesto eylemine katılan gruplar Anıtparktaki gösterilerin ardından spor sokaktan Gaziantep caddesine yürüyüş gerçekleştirdiler.Yürüyüş sırasında polis durdurmak amacıyla barikatlar kurdu.eylem yaklaşık 4 saat sürdü.

1 HAZİRAN 2013 - Düzce’de 1 ayda 2 kadın koca kurbanı oldu. Çay mahallesindeki kadın cinayetinden yaklaşık bir ay sonra Kızılay meydanında bir otel odasında iddiaya göre bir kadın boşanmak üzere olduğu kocası tarafından yaklaşık 27 bıçak darbesi ile öldürüldü… Cinayet zanlısı koca jandarmaya giderek teslim oldu.

 

 

2 HAZİRAN 2013 - Düzce’de akşam saatlerinde aniden bastıran dolu yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Özellikle ilçe ve köylerde etkisini hissettiren ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı, sokakta bulunan araçlara ve tarlalardaki mahsule büyük zarar verdi.

5 HAZİRAN 2013 - 11. Türkçe Olimpiyatları kapsamında 30 ülkeden gelen 70 Türkçe sevdalısı öğrenci Düzcelilere muhteşem bir gece yaşattı. DÜSİAD’ın ev sahipliğinde yapılan gecede Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar okudukları şiir ve şarkılarla büyük alkış aldılar.

 

 

5 HAZİRAN 2013 -Türkiye’ye sığınma talebinde bulunan insanların yerleştirildiği illere emniyet „ uydu iller“ adını verdi. Aralarında Düzce’nin de bulunduğu 62 uydu il, emniyet ve asayiş açısından sorun yaşanmayan iller olduğu için sığınmacılar buralara yerleştirildi.

7 HAZİRAN 2013 - Düzce PTT Baş Müdürü Vedat Kandeğer’e 5 ay sonra 2. Saldırı. Daha önce elinde benzin şişesiyle Kandeğer’i rehin alan taşeron posta dağıtıcısı bugün yine baş müdürlük binasını karıştırdı. Posta dağıtıcısı iddiaya göre bu kez bıçakla kandeğer’in odasına kadar girerek tehdit etti.

7 HAZİRAN 2013 - Çilimli Belediyesi dev bir projeye imza atıyor. Düzce geneline hitap edecek büyük ve modern bir terminal binası için harekete geçildi. Projesi hazır olan terminal, Çilimli Sapağı’nda otoban girişine yapılacağı öğrenildi.

7 HAZİRAN 2013- Düzce Tanıtma ve Kalkınma Vakfı İktisadi İşletmesinin kapısına kilit vuruldu. Vali, Belediye Başkanı, Vakıf Yönetimi, üniversite tüm ilgililer elini eteğini çekti, üniversiteye ayda yaklaşık 25-30 bin TL gelir sağlayan kantin bugün valilik kararıyla boşaltıldı.

 

 

11 HAZİRAN 2013- CHP Merkez İlçe’nin yeni Başkanı Semih Cemşit getirildi. hızlı başlayan Cemşit, Düzce’nin CHP ile ayağa kalkacağını savunarak, Düzce’nin hak ettiği milletvekillerine sahip olması gerektiğini belirtti.

15 HAZİRAN 2013- Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni dönemde görev yapacak meclis üyeleri ve meslek komitesi üyelerinin belirlenmesi için seçime gitti.Bir çok iddialı isim gruplardan çıkamadı.
TSO seçimlerinin en dikkat çekici sonucu 9. Meslek grubunda yaşandı. Şemsi Durdu ve ekibi ile Ertan Taşlı ve ekibinin yarıştığı listede, Durdu’nun gurubu bir oyla seçimi kaybetti ancak, Taşlı’nın grubunda bulunan Mehmet İbrahimoğlu’nun 2 çizik yiyerek liste dışı kalması dengeleri değiştirdi.Şemsi Durdu ve Faruk Turgut Taşlı'nın listesine girdi.

18 HAZİRAN 2013- 22 Haziran Cumartesi günü yapılacak TSO yönetim kurulu ve meclis başkanlığı seçimi öncesinde isimler netleşti. 18 meclis üyesinin katılımı ile yapılan özel toplantıda, Fahri Çakır’ın TSO başkanı, Ertan Taşlı’nın ise meclis başkanı olması konusunda ittifaka varıldı.Ticaret ve Sanayi odası meclisi şimdiden ikiye bölündü. 17 üyenin yaptığı özel toplantıda yönetim kurulu ve meclis başkanı konusunda uzlaşmaya varması ile birlikte Ertan Taşlı ve ekibinin aldığı alelacele karar toplantıya çağırılmayan diğer üyeleri kızdırdı. 2. Seçim henüz yapılamadan mecliste çatlak oluşması nedeniyle Fahri Çakır ikna turları başladı.

22 HAZİRAN 2013 - Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda meclis üyeliği seçiminin ardından 31 yeni meclis üyesi 2. Kez sandık başına gitti. TSO Yönetim kurulu ve meclis başkanlığı için üyeler oy kullandı.seçimde Fahri Çakır TSo başkanlığına, Ertan Taşlı ise meclis başkanlığına seçildi.

24 HAZİRAN 2013- Roman vatandaşlar nihayet uzun süredir bekledikleri evlerine kavuştular. kapalı spor salonunda kuralar çekilirken Romanlar nefesini tutup bekledi.

 

 

27 HAZİRAN 2013- Kalıcı işyerleri, iki kurum arasında kaldı. Düzce Üniversitesine tahsis edildiği söylenen kalıcı işyerlerinin özel idare tarafından bir çağrı merkezine tahsisinden sonra, şimdi de bir özel vakıf üniversitesinin Düzce'de açacağı meslek yüksekokuluna tahsis edilmesi gündeme geldi.

29 HAZİRAN 2013- Son günlerde yaşanan grev ve eylemler sebebi ile gündemden düşmeyen Standart Profil'de iş çıkışı büyük bir eylem gerçekleşti.

30 HAZİRAN 2013- Aylardır ışıklı kavşak isteğini dile getirildiği ancak hiçbir önlemin alınmadığı Üçköprü'de korkulan oldu. Yolun karşısına geçerken otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti. Bugün meydana gelen kaza ise bardağı taşıran son damla oldu ve Üçköprüler yaklaşık 2 saat yolu trafiğe kapattı. Köy halkının eylemei sonuç verdi. Olay yerine gelen Kaynaşlı Kaymakmı Cengizhan Yılmaz 10 gün içerisinde yolu düzeltme sözü verdi.

 

 

TEMMUZ

 

1 TEMMUZ 2013 - Kalıcı işyerleri Valilik ve Üniversiteyi karşı karşıya getirdi. İşyerlerinin Türk Hava Kurumu Üniversitesine tahsisi için valilik kanalı ile il genel meclisine talepte bulunulunca aynı işyerlerine daha önce talip olan Düzce Üniversitesi harekete geçti. Rektör Şerifoğlu imzası ile tüm meclis üyelerine özel yazı gönderildi. Yazı, işyerlerinin THK'ya tahsisine ayrı bir hassasiyet gösteren Vali Yılmaz'a cevap niteliğindeydi. Ancak tüm çabalara rağmen kalıcı işyerleri Türk Hava Kurumu'na tahsis edildi.

 

 

4 TEMMUZ 2013 - AK Parti'nin son İl Divan Toplantısına gündem dışı konuşmalar damgasını vurdu. Toplantının basına kapalı bölümünde Düzce'yi sallayacak konular vardı. Çilimli'de 3 çocuk verilen koruyucu aile hakkındaki çarpıcı iddialarla ilgili konuşan bir partili ve Yığılca'dan gelen bir kadının yol hakkında şikayette bulununca sert tepki ile karşılaşması toplantıda şok etkisi yarattı.

8 TEMMUZ 2013 - Akçakoca teşkilatında istifa depremi yaşandı. Ak parti Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Ezer, ilçe teşkilatında yaşanan istifa depremi ile ilgili olarak suskunluğunu bozdu. Ezer bugün yaptığı basın toplantısı ile istifa nedenini açıkladı. İlçe yönetiminin düşmesine neden olan istifanın nedeni: Milletvekili Osman çakır ile yaşanan ritim bozukluğu.

 

 

18 TEMMUZ 2013 - 2 ayda 2 cana mal olan Üçköprü'de sabırlar taştı. üçköprü halkı lastik yakarak yolu kapattı. Yapılan eylem gece geç vakitlere kadar sürdü. Düzce milletvekili İbrahim Korkmaz, Vali Adnan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Ali Gezer, İl Alay Komutanı Ramazan Akça olay yerine gelerek köy halkını sakinleştirmeye çalıştı. yaklaşık 4 saat yol kapatma eyleminden sonra yol tekrar trafiğe açıldı.

 

 

27 TEMMUZ 2013 - Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, partisinin iftarına katılmak üzere Düzce'ye geldi. Kılıç'ı Kaynaşlı gişelerinde AK Parti Teşkilatı tam kadro karşılarken iftar programında adeta gövde gösterisi yapıldı. Bakan Kılıç'ın Gençlik Merkezi inşaatını inceledi. AK Parti'nin tören alanı Anıtpark Meydanı'nda halka verdiği iftara geçen Bakan Kılıç, burada Düzce halkına adeta seçim konuşması yaptı.

 

 

31 TEMMUZ 2013 -Yimpaş'ın arkasında bulunan atıl vaziyetteki otel inşaatında 3 erkek cesedi bulundu. 10 metre yükseklikten düşerek öldükleri tahmin edilen gençlerin bir kaza sonucu mu yoksa cinayete mi kurban gittikleri araştırılıyor.

 

 

AĞUSTOS

 

1 AĞUSTOS 2013 - Önce grev kararı aldıklarını açıklayan Petrol-İş Sendikası'nın sabahın 5'inde fabrika yönetimi ile el sıkıştığı ortaya çıktı. Grev duyurusu beklerken uzlaşma sağlandığı haberini alan yaklaşık 200 işçi sendika binasını bastı. Kendilerinden habersiz şekilde yapılan gizli anlaşmaya öfkelenen sendikalı işçiler, şube başkanını da alarak fabrika binası önüne gitti. Olaylar burada daha da alevlendi...

 

 

4 AĞUSTOS 2013 - Düzce'ye vali dayanmadı. 14 yılda 8. vali de geldi. Daha görev süresinde 1 yılı doldurmayan Vali Adnan Yılmaz, saat 00.00'da yayımlanan resmi gazeteye göre Merkez Valiliğine atandı. Son 4 vali gibi İskenderun Kaymakamlığı'ndan atanan Ali İhsan Su da ilk valilik tecrübesini Düzce'de yaşadı.

 

 

17 AĞUSTOS 2013 - Akçakoca'da akıntı yine can aldı. Arkadaşının çocuklarını kurtarmak için girdiği denizde kendide boğuldu. 2 çocuk deniz akıntılara kapılıp kayboldu. Yaklaşık 3 gün boyunca aranan çocukların cansız bedenlerine ulaşıldı.

 

 

19 AĞUSTOS 2013 - Bir günde 3 cinayet. Akçakoca'da birlikte maç izlerken kavgaya tutuşan iki arkadaştan biri diğerini av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Diğeri ise Cumayeri Subaşı Köyü'nde bir abi 2 kardeşini arazi anlaşmazlığı yüzünden tüfekle vurarak öldürdü. Cumayeri’nde arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı iki kardeşini av tüfeğiyle vurduktan sonra kaçan ağabey, iki gün sonra jandarmaya teslim oldu.

 

 

 

20 AĞUSTOS 2013 - Milletvekili İbrahim Korkmaz, Düzce'ye girişte D-100 kenarında karşılaşılan manzarayı "Berbat" olarak nitelerken "Bir şekilde düzene girmeli" dedi. Milletvekili Osman Çakır ile kat arttırımı konusunda yaşadığı fikir ayrılığı için ise "Bu işleri Osman Bey'den daha iyi bilirim. Bu Osman Bey'in sahası değil" şeklinde konuştu.

21 AĞUSTOS 2013 - Milletvekili Fevai Arslan, kültür merkezi ve hastane dışında Düzce'de geç kalınan hiçbir hizmet olmadığını vurguladı, "Hatta diğer illerin önündeyiz" dedi. Manşet programına konuk olan Arslan, sık sık vali değişmesi nedeniyle Düzce'nin "Stajyer il" olarak anılması için ise "Kaderimiz böyleymiş" ifadesini kullandı.

23 AĞUSTOS 2013 - Yığılca'da 19 yaşındaki genç annesine kurşun yağdırdı... vücuduna isabet eden kurşunlarla yere yığılan kadın hastaneye kaldırılırken, oğlu gözaltına alındı.

25 AĞUSTOS 2013 - Aralarında husumet olduğu iddia edilen bir kişi eski eniştesine sokak ortasında kurşun yağdırdı. Eski enişte kullandığı aracın içerisinde hayatını kaybetti.

 

 

27 AĞUSTOS 2013 - Balık tutmaya diye baraja giden iki arkadaştan biri dengesini kaybederek suya düştü. 53 yaşındaki adamın cansız bedenine sabah saatlerinde ulaşılabildi.

 

 

28 AĞUSTOS 2013 - Kaynaşlı Muratbey Köyü muhtarı Muzaffer Çolakoğlu kendini tabanca ile vurarak yaşamına son verdi.

 

EYLÜL

 

5 EYLÜL 2013 - Son aylarda intihar, bıçaklama ve vurulma olaylarının tavan yaptığı Düzce'de bugün yine dehşet veren bir olay yaşandı. Bu kez bir anne sokak ortasında kızının sevgilisini bıçaklayarak yaraladı.

15 EYLÜL 2013 - Saadet Partisi İl Başkanı Selim Gökdemir hayatını kaybetti. gökdemir, T edavi gördüğü prostat kanserine yenik düşerek hayata gözlerini yumdu.

16 EYLÜL 2013 - Düzce'de bir eğitim-öğretim dönemi daha sorunlarla başladı. Sözde 2 yıldır tadilat çalışması yapılan ve Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın da zaman zaman incelemelerde bulunduğu Doğanlı Eşref Taşhan Okulu'nda eğitim kırık kapı-camlar ve eksik sıra-masalarla başladı. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bir çok eksiği bulunan bu okulun kapılarını nasıl eğitime açtığı sorgulanırken öğrenciler için yarattığı tehlike gözardı edildi. Okulda eğitime bir hafta ara verileceği bildirilen İl Müdürü Murat Yazıcı, “Şu andan itibaren konuyla yakından ilgileneceğim”dedi.

21 EYLÜL 2013 - 2 gün Düzce'de yerel seçim çalışmalarında bulunmak için gelen MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Düzce'deki ilk izlenimlerini paylaştı. Halk ve esnafla bir araya gelen Şandır, halkın kendisine ciddi sorunlar ilettiğini aktarırken "3 dönem ciddi destek veren halkı cezalandırmaya ne hakkınız var. "dedi. Şandır, Düzce'de Muhalefet milletvekili olsaydı iktidar partisinin bu kadar rahat hareket edemeyeceğini söyledi.

22 EYLÜL 2013 - Şıralık Mahallesi'nde 76 yaşındaki yaşlı adam evinde ölü bulundu. Cinayetin ardındaki sis perdesini aralamak için özel ekip kuruldu.

23 EYLÜL 2013 - Öğretmenevleri Düzce'de adeta ticarethane gibi hizmet verdiği öğenildi. Düzce ve Akçakoca için yıllık 3 milyon 321 bin TL'lik cirosu olan yemek hizmeti işinin Düzce'de ücra köşedeki okullar dışında Milli Eğitim tarafından ihaleye çıkarılmadan öğretmenevlerine paslandığı ortaya çıktı. Kamu İhale Kurumu'nun Mersin Anamur ve Van Çaldıran'da öğretmenevlerinin fonksiyonlarının dışına çıkıp bu tür işleri yapamayacağına yönelik kararlar verdiği öğrenilirken emsal kararlara karşın Düzce ve Akçakoca için neden iptal kararı verilmedi? Bu işin arkasında siyasi faktör var mı? Soruları gündeme geldi.


23 EYLÜL 2013 - Türk Hava Kurumuna kalıcı işyerlerinin tahsisi konusunda olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi jet bir karara imza attı. Kalıcı Konutlarda bulunan Kalıcı İş Yerlerini 25 yıllığına bedelsiz olarak Özel Üniversiteye tahsis edildi.

24 EYLÜL 2013 - TEM otoyolunda sabah saatlerinde Düzce geçişinde bir araç TIR'ın altına girdi. Meydana gelen kazada aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti. Kazada hayatını kaybedenlerin eski Vali Adnan Yılmaz’ın yakın akrabası olduğu öğrenildi.

 

EKİM

 

3 EKİM 2013 - Bolu Dağı Tüneli'ne 2 kilometre kala tuvalet kağıdı yüklü TIR'ın dorsesi aniden alev aldı. TEM Otoyolu Ankara istikameti ulaşıma kapanırken, yolda yaklaşık 8 kilometrelik araç konvoyu oluştu

5 EKİM 2013 - Haftaya Bakış programına konuk olan Milletvekili Osman Çakır, demokratikleşme paketi ile andımızın kaldırılmasına karşı çıkanlara “arzu eden 5 vakit okur” derken, Demokratikleşme Paketi'nin, pazarlıklar sonucu hazırlandığını söyleyenlere de “bizim pazarlığımız halkla olur” şeklinde cevap verdi. Düzce’de çok konuşulan Ak Partinin telefon anketinin ise genel merkezle alakası olmadığını vurgulayan Çakır, “Birileri kendini kare içine almak istiyor.” dedi.

11 EKİM 2013 - 300 yataklı devlet hastanesi inşaatı yine karıştı..1 aylık maaşlarını alamadıkları iddiası ile işçiler yine eylem yaptı...

13 EKİM 2013 - Şıralık mahallesinde işlenen cinayetin katil şüphelisi tatbikat için olay yerine getirildi. Geniş güvenlik önlemleri alan polis zanlıyı linç etmek isteyen vatandaşları kontrol edemeyince havaya ateş açmak zorunda kaldı.

17 EKİM 2013 - Kongre tarzında geçen AK Parti bayramlaşma töreninin yankıları uzun süre konuşuldu. Kaşıkoğlu'nun kullandığı ifadeler bayramlaşma programının önüne geçti. Kaşıkoğlu baramlaşma töreninde “ AK Parti beni aday gösterse de göstermese de adayım, kazanırım diyen kardeş lütfen AK Parti'den aday adayı olma ” sözleri ile Mehmet Keleş'i kastettiği iddia edildi.

18 EKİM 2013 - Tem otoyolunda bir yolcu otobüsü kontrolden çıkarak aydınlatma direğine çarptı. Kahramanmaraş’tan İstanbul’a giden yolcu otobüsünde görevli muavin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

19 EKİM 2013 - Geçtiğimiz yıl cipini çalan hırsızı silahla yaralayarak olay olan emekli emniyet müdürüne ceza… Kasten adam yaralamaktan 2 yıl 3 ay hapis cezası alan emniyet müdürünün cezası iyi halden 3 bin 300 TL para cezasına çevrilirken, cipi çalan hırsıza ceza verilmedi.

21 EKİM 2013 - D-100'ü kapatmak istediler, karayollarından uyarıcı levha gelmeyince işleri yarım kaldı. Bu ilginç olay İslahiye Köyü mevkiinde yaşandı. Yargıya taşınan kamulaştırma nedeniyle D-100 Karayolu'nun 3 metrelik kısmı mahkeme kararıyla kapatılmak istendi.

22 EKİM 2013 - AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, hakkında ortaya atılan iddialar ve adaylıklara ilişkin gündeme gelen haberlere yanıt vermek için bugün basının karşısına geçti. Kamuoyunda adayların belli olduğunu yönündeki haberleri yalanlayan ve “Kimseye verilmiş sözümüz yok” diyen Kaşıkoğlu, Eski Başkan Keleş ile arasında soğuk rüzgarlar estiği yorumlarına da “Hiçbir problemim yok. Genel merkez aday göstersin, sonuna kadar desteklerim.” dedi.

22 EKİM 2013 - Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, yerel seçim sürecinde kendini diğer aday adaylarından bir adım önde gördüğünü söyledi. Bayram 5 yıllık başkanlık dönemine ilişkin ise hiçbir dönem yapılmadığı kadar iş ürettik. . Belki yaptıklarımızın reklamını yapamadık.”dedi.

27 EKİM 2013 - Anıtpark'ta iddiaya göre drift yapan bir araç kalabalığın arasında daldı. 1 hamile olmak üzere 4 kişi yaralandı.

29 EKİM 2013 - Gümüşova Elmacık Köyünde 2 katlı ahşap ev akşam saatlerinde çıkan yangında kül oldu. Biranda evi saran alevlerden eşyaları ve evde bulunan fındık çuvallarını kurtarmak için vatandaşlar ve itfaiye ekipleri büyük çaba sarf etti.

31 EKİM 2013 - Düzce sokaklarında hareketli saatler yaşandı…Evini boyatmak için anlaştığı boyacı otomobilini çaldı. 17 yaşındaki gencin çaldığı aracı yakalamak için emniyet ekipleri alarma geçti. Uzun süreli kovalamaca sonucu kaçak sürücü ağa mahallesinde otomobili terk ederek yaya olarak kaçmaya devam etti. Emniyet ekipleri ortalığı birbirine katan sürücüyü kısa sürede gözaltına aldı...

 

KASIM

 

1 KASIM 2013 - AK Parti Düzce Belediye Başkanlığı için aday adayları peş peşe başvuruda bulundu.

3 KASIM 2013 - Düzce TSO Başkanı Fahri Çakır'dan Çoban Dal-Çık için "Çok gereksiz bir yatırımdı" çıkışı geldi! Dalçıkın amacına uygun şekilde trafik sorununa çözüm getirmediğini vurgulayan Çakır, "Soruna çözüm olmadığı gibi daha çok sıkıntı oluşturdu." dedi. Çakır ayrıca vatandaşlar tarafından kullanılmadığını vurguladığı üst geçitlerin de boşuna yapıldığını söyledi.

5 KASIM 2013 - Çavuşlar’da faaliyet gösteren ağaç fabrikasından çevreye yayılan toz bulutları halkın şikâyetine neden oldu. Mahalle halkının şikâyetleri üzerine fabrika yetkilileri vatandaşla görüştü. Olayın teknik bir hatadan kaynaklandığını dile getirdi.

6 KASIM 2013 - Fiziksel rahatsızlığından dolayı bunalıma giren bir kişi hastane bahçesinde arabasında ruhsatlı silahı ile intihar etti. Ağır yaralanan 57 yaşındaki adam kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

7 KASIM 2013 - PTT şubesinde hırsızlık olayı yaşandı.… PTT görevlisinin bir anlık dalgınlığından yararlanan şahıslar çekmeceden yaklaşık 19 bin TL çaldı. hırsızlıkla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

8 KASIM 2013 - Ak Parti Grubu adına yapılan basın bildirisinin altına imza atmayan İl genel meclisi Başkanı Muzaffer Bülbül, “Ben kimsenin yapıp yapmadığına bilmediğim bir şeye kefil olamam”dedi.

8 KASIM 2013 - Ülke gündeminde yankıları süren kız ve erkek üniversite öğrencilerinin aynı bina ya da kampüs içindeki ayrı binalarda kalmaları ve aynı pansiyon ya da apart daire şeklinde kiralanan evlerde kalmalarına ilişkin yasal düzenleme ile AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz'ın “Benim şahsi fikrimi sorarsanız kız çocuklarıyla erkek çocuklarının bile okullarının ayrılmasını isterim.”şeklindeki açıklamısı yeni bir gündem yarattı.

8 KASIM 2013 -  Düzce’nin çöp sorununu çözüme kavuşturacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi'nin temeli protokolün katılımı ile atıldı. Ormandan tahsis edilen tesis 309 bin metrekare alana yapılacak.

9 KASIM 2013 - Merkeze bağlı Üçyol'da bir kişi evinin banyosunda kendini iple asarak yaşamına son verdi. 85 yaşındaki kadın, banyoda asılı halde bulundu…

10 KASIM 2013 - AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ile Başkan İsmail Bayram arasında soğuk rüzgarlar estiği gün yüzüne çıktı. katı atık tesisinin temel atma töreninde görüldü. Başkan Bayram bir kez daha partisi tarafından yalnız bırakıldı. AK Parti teşkilatlarından kimse törene katılmadı.13 KASIM 2013 - AK Parti'de bir ilke imza atıldı. 9 aday adayına partisine ihanet etmeyeceğine dair yemin ettirildi. Hiçbir ilde eşine rastlanmayan ve sadece Düzce'de gerçekleşen partiye bağlılık yeminini İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu bizzat aday adaylarından istedi.

12 KASIM 2013 - Aday adaylarının teşkilatlara tanıtıldığı toplantıda partilere seslenen İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, “Gönlümde biri var” dedi ama 9 isim arasından kim olduğunu söylemedi. Milletvekilliğinden sonra il başkanı olan Kaşıkoğlu bu durumu ise “Benjamin Button gibiyim. Milletvekili olarak geldim Allah izin verirse mahalle temsilciliğinden emekli olacağım.” şeklinde yorumlayarak başkanlığa yeşil ışık yaktı.

14 KASIM 2013 - 2011 yılından bu yana Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevini yürüten Ömer Faruk Şiran, Gaziantep'e atandı. Yeni Müdür Feyzullah Dereci ise Ardahan'dan geliyor.

16 KASIM 2013 - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Akçakoca’da Günün içinden programı ile öncü ekranlarından canlı olarak Düzcelilere seslendi. Kılıçdaroğlu, “Sürekli aynı parti Düzce’nin hali ortada” diyerek Düzceliler’den Cumhuriyet Halk partisine bir şans vermelerini istedi.

17 KASIM 2013 - Kılıçdaroğlu’nun “CHP’li başkanlar çalışıyor kul hakkı yemiyor” söylemini değerlendiren Milletvekili Fevai Arslan, “Kimse yoğurdum kara demez. Biz onların zamanında neler yapıldığını gördük.” dedi.

18 KASIM 2013 - AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, kamuoyuna yansıyan Başkan Bayram ile aralarındaki soğukluğu bir kez daha basın önünde yalanladı ve “İsmail Bayram benim en kadim dostumdur.” dedi.

21 KASIM 2013 - Düzce’nin eğitim sorunlarını ve çözüm önerilerinin tartışılacağı “Düzce Eğitim Çalıştayı" düzenlendi.

22 KASIM 2013 - Orman İşletmesi bahçesinde bir süredir hazırlığı yapılan Kent Park hizmete girdi.

24 KASIM 2013 - AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, Facebook hesabından teşkilar üyelerine seslendi ve zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Kendisini görevden aldırmak isteyenlerin iftira ve şantaja başvurduğunu savunan Kaşıkoğlu, yönetimine "Kim olursa olsun, makamı mevkisi ne olursa olsun şantajcılara asla taviz vermeyin ve önlerinde eğilmeyin. Partiye sırtını dönenlerin de hesap vereceği zaman gelecek. İtler ürür, kervan yürür." ifadelerini kullandı.

25 KASIM 2013 - Kalıcı konutlardaki bir ortaokulda öğrenciler arasında çıkan kavga biranda ortalığı karıştırdı… iki öğrenci arasında çıkan kavgada çocuğunun darp edildiği haberini alan bir veli, okulda hem öğrenciyi hem de öğretmeni darp etmek istediği iddia edildi…

26 KASIM 2013 - MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz, facebook hesabı üzerinden ağır ithamlarda bulunan AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'nu şizofreni hastalarına benzetti. Kaşıkoğlu'nun siyasi hayatının bitme noktasına geldiğini savunan Danışmaz, "Artık dengesi tamamen bozulmuş" dedi. Danışmaz ayrıca adaylık konusunda "Genel merkez takdir ederse görevden kaçmayız" diye konuştu.

27 KASIM 2013 - AK Parti'nin Düzce Belediye Başkan Adayı Mehmet Keleş oldu. Keleş'in adaylığı Başbakan'ın kamuoyu anketlerini dikkate aldığını gösterdi.

 

ARALIK

 

1 ARALIK  2013- Gece saatlerinde Aydınpınar Caddesi’nde meydana gelen trafik kazasında motosiklet ile otomobil kafa kafaya çarpıştı. Kazada ağır yaralanan bir kişi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

1 ARALIK 2013 - Yığılca’da talihsiz ölüm… Kamyon lastiğini şişiren bir kişi, lastiğin patlaması sonucu hayatını kaybetti.

2 ARALIK  2013- Belediye Başkanı İsmail Bayram, sessizliğini ilk kez Öncü mikrofonlarına bozdu. Tekrar aday gösterilen Mehmet Keleş'i sonuna kadar destekleyeceğini vurgulayan Bayram, partisine küsmek gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığının altını çizdi. Bayram, “Partimizin adayı benim de adayımdır. Partiye küsmemi bekleyenler daha çok bekler” diyerek aday adayı tanıtım toplantısında ettirilen bağlılık yemininin arkasında olduğunu gösterdi.

2 ARALIK  2013- Bolu Dağı'nda faaliyet gösteren bir kurabiye fabrikasında yangın çıktı. Alacağı olan bir kişinin fabrikayı kundakladığı iddia edildi... Kahkecizade kurabiye fabrikasındaki yangınla ilgili açıklama yapan fabrika yetkileri “yapılmış olan eylem milli servetimize zarar vermektir”dedi.

3 ARALIK 2013 - Geçtiğimiz yıl Bolu Dağı’nda aracının içinde yanmış halde cesedi bulunan Hüseyin Ulusoy'un cinayete kurban gittiği öne sürüldü.

9 ARALIK 2013- AK Parti'nin Mehmet Keleş'i aday olarak açıklaması sonrası muhalefetten yükselen “Hakkındaki 33 dosyaya ne oldu?” sorusuna iktidar kanadından ilk açıklama geldi. Milletvekili Fevai Arslan, 33 dosyanın dedikodudan ibaret olduğunu söylerken, Keleş'in 2009 yılında aday gösterilmemesini teşkilatla yaşadığı sorunlara bağladı.

10 ARALIK 2013 - AK Parti Aday Adayı Selahattin Aydın, Mehmet Keleş hakkındaki 33 dosyayı sorgulama devam ediyor. İkinci bir basın toplantısı düzenleyen Aydın, 2009 yılında iddiaları ortaya atan İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu’nu istifaya davet etti.

12 ARALIK 2013- AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, 3 yılda ancak yüzde 15 seviyesine gelen 300 yataklı devlet hastanesinde incelemelerde bulundu ve bitiş tarihi verdi. Hastanenin 2015 yılının eylül ayında biteceğini söyleyen Kaşıkoğlu, "Daha erken de tamamlanabilir" dedi.

14 ARALIK  2013- Çınlar Sokakta esnaflar arasında kavga çıktı. Çıkan kavga sonucu bir kişi silahla yaranladı. Yaralı vatandaşlar tarafından hastaneye kaldırıldı.

15 ARALIK 2013- 2009 yılında Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu Gündem programı Düzce’nin gündeminde… Sosyal medyada tartışmalara neden olan program Düzce’de olay yarattı…

17 ARALIK 2013- - Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'ndan beklenen açıklama Ak parti Tanıtım ve Medya Başkanı Mine Met'ten geldi. Basının karşısına çıkan Met, 33 dosyayı kesin bir dille yalanladı ve Aydın’ın açıklamalarını talihsizlik olarak yorumladı..

19 ARALIK 2013- AK Parti Belediye Başkan aday adayı Selahattin Aydın 3. Kez basın toplantısı düzenledi. AK pati il başkanına “kartondan dev” çevresindeki yakın isimlere de “saz ekibi” benzetmesi yapan Aydın, başbakanın Düzce’de yaşananlardan haberi olmadığını kendisinin hazırladığı bir dosyayı Adapazarı ziyaretinde başbakana teslim edeceğini belirtti.

20 ARALIK 2013- Yığılca’da 3 yıl önce “eşekten düşerek” öldüğü iddia edilen ancak daha sonra eşi Mehmet Toprak tarafından öldürüldüğü ortaya çıkan Fatma Toprak cinayetinde hüküm verildi. Mehmet Toprak’a 20 yıl hapis cezası verildi.

20 ARALIK 2013- Konuralp’in mahalle olması tebliğ edildi. Konuralp Beldesinin mahalle olması ile birlikte 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin akabinde Konuralp Düzce Belediyesine bağlanmış olacağı bildirildi .Bu da demek oluyorki Düzce Belediye Başkan Adayları için oy kullanacak seçmen sayısı arttı.Konuralp Belediye başkan adaylığı ise yalan oldu.

21 ARALIK 2013-  İlçe olmayı beklerken mahalle olan Konuralp halkı, bugün toplanarak tepkilerini dile getirdi… karara itiraz edeceklerini ifade eden Konuralp halkı en güzel cevabı sandıkta vereceklerini dile getirdi…

22 ARALIK 2013- Azmimilli Mahallesi’nde baba tartıştığı oğlunu vurdu… Göğsünden aldığı tek kurşunla yaralanan genç Hastanede hayatını kaybederken, baba gözaltına alındı…

24 ARALIK 2013 - Sert çıkışlarıyla tanınan Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, AK Parti'nin motivasyon yemeğinde yine sert bir üslup kullandı. İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'nu istifaya davet eden partisinin aday adayı Selahattin Aydın'a destek verdiği ve yönlendirdiği iddialarına öfkelenen Korkmaz, "Teşkilat da bilir, söyleyecek bir şey olsa çıkıp basına değil, onlara açıklarım. Bu cesaretim, yüreğim var. Kimsenin babası değilim." dedi.

26 ARALIK 2013- Düzce Üniversite’nin kalıcı işyerlerinden talebi kabul edilmese de komşu il Sakarya atıl bir şekilde duran işyerlerinden birini Sakarya Üniversitesi’ne tahsis etti . Ak Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'nun Düzce Üniversitesi ve Düzce Belediyesine dahi kalıcı işyerlerinden yer verilmesine karşı çıktığı öğrenildi.

26 ARALIK  2013- Konuralp'in mahalle olma kararının ardından AK Parti'de oy kaygısı başladı. İlçe olmak isterken mahalle olan Konuralp'te 5 bin oyun muhalefete kaymasından endişelenen AK Partili siyasiler, Ankara yollarına düştü.

27 ARALIK 2013-  Emsal nitelikteki davalar içerisinde bir tek Konuralp açtığı davayı kaybetti. Öncü Ana Haber'e konuk olan Düzce Barosu Başkanı Ali Dilber, mahalle olması yönünde karar verilen 49 belde için açılan davalardan sadece Konuralp’in aleyhine karar çıktığını açıkladı. Dilber ayrıca itirazı eksik yaptığı ortaya çıkan Konuralp Belediye Başkanı Yusuf Ercan’a yürütmeyi durdurma kararı için dilekçe vermesi tavsiyesinde bulundu.

29 ARALIK 2013- Dershanelerin kapatılma süreci ile başlayan iktidar-cemaat kavgasının ikinci perdesi olarak yorumlanan 17 Aralık Operasyonu'na ilişkin konuşan Düzce Milletvekili Osman Çakır, “Bu ne ağa ne dershane meselesi, bu Türkiye’nin gidişatını değiştirme meselesidir.” dedi ve ekledi: “Kapı kapı dolaşarak ne yapmak istediklerini tek tek anlatacağız. Türk halkı buna gereken cevabı verecek.

30 ARALIK 2013- Yerel seçimler en çok AK Parti'ye yaradı. Aday adaylığı başvuruları dışında "partiye yardım" adı altında ise yüz binlerce lira kazanç elde eden AK Parti, kasasını doldurdu.

30 ARALIK 2013- Düzce Milletvekili Osman Çakır'dan sonra AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu da 17 Aralık operasyonu üzerinden cemaate yüklendi. Kaşıkoğlu, operasyonda "Bakan çocuklarının evine para sayma makinesinin getirildiğini ve orada bulunmuş gibi bir hava oluşturulduğunu" söyledi. Kaşıkoğlu ayrıca partisine oy isterken “Başı örtülü kızlarımızın terörist muamelesi görmesini istemiyorsanız, oyunuzu ona göre atın” ifadesini kullandı.Haber: S. KAŞKIR - G. KARDUZ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.