banner615

banner614

banner701

SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ DEĞİŞTİ

banner619

Meteoroloji'den yapılan yüksek sıcaklık uyarıları sonrası 65 yaş üstünün sokağa çıkma izni saatleri değişti. Yapılan değişiklikle bu kapsamdakiler 17 Mayıs Pazar günü 12:00- 18:00 saatlerinde sokağa çıkabilecek. Diğer taraftan Düzce Valiliği, koronavirüs salgını sonrasında pazar günleri belirli saatlerde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olanlar sokağa çıkabildiğini hatırlatarak, diğer vatandaşların 6 saat gönüllü olarak sokağa çıkmamasını istedi.

Gündem 16.05.2020, 11:23
2924
SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
banner682

Meteorolojik verilere göre 17 Mayıs Pazar günü hava sıcaklıklarının yüksek seyredeceğinin değerlendirilmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma saatleri değişti. Buna göre bu kapsamdakiler pazar günü 12:00- 18:00 saatlerinde sokağa çıkabilecek.

Düzce Valiliği de koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları sınırlandırılan vatandaşların pazar günü sokağa çıkacak olmaları nedeniyle diğer vatandaşlara duyarlılık çağrısı yaptı.

Koronavirüs salgını sürecinde hem kendi hem de toplum sağlığını vatandaşların korumaları gerektiği belirtilen açıklamada, şunları kaydedildi: “Covid-19 salgını sürecinde hem kendi hem de toplum sağlığını korumak için bir süredir sokağa çıkamayan büyüklerimizin ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın dışarı çıkabileceği 4 saatlik zaman diliminde; diğer vatandaşlarımızın da dışarıda olması, onların sağlığını ciddi bir risk altına sokmakla birlikte virüs ile mücadelemize zarar verebilir. Değerli hemşehrilerim, büyüklerimizin sağlığını korumak, onlara sevgimizi, saygımızı ve minnettarlığımızı göstermek için 17 Mayıs 2020 Pazar günü 12.00-18.00 saatleri arası evlerimizden dışarı çıkmamaya özen gösterelim. 65 yaş ve üzeri büyüklerimizin, virüsün yayılımına fırsat vermemek için günlerdir evlerinden dışarı çıkmadıklarını unutmayalım, onlara vefa gösterelim ve belirlenen zaman diliminde mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayalım.”  

Vatandaşların evlerinden yürüme mesafesiyle sınırlı olmak üzere, sosyal mesafe kurallarına uymaları ve maske takmaları kaydıyla çıkışları serbest olacak.

Yorumlar (0)
27°
az bulutlu