banner615

banner614

banner701

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI

banner619

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında arife günü ile Ramazan Bayramı'nda 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı gece 00:00 itibariyle başladı. Yasağın ilk anlarından itibaren Düzce sokaklarında sessizlik hakim olurken, kolluk kuvvetleri şehrin dört bir yanında denetim düğmesine bastı.

Gündem 23.05.2020, 00:00 24.05.2020, 11:02
4290
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞLADI
banner682

Koronovirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin değerlendirmesi ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda Türkiye'nin genelinde olduğu gibi Düzce’de de 23-24-25-26 Mayıs'ta uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 00:00’da başladı.

Yasakla birlikte Düzce sokaklarında sessizlik hakim oldu. Güvenlik güçleri yasağın başladığı ilk dakikalardan itibaren kent merkezinde ve yollarda denetimlere başladı. Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından çalışmalarına izin verilen iş yeri ve personelleri dışında sokağa çıkmanın yasak olduğu kentte kısıtlamanın günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla alınan tedbirler şu şekilde bildirildi:

"İhtiyaçların en çok temin edildiği işletmeler olan market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler 23 Mayıs Cumartesi günü 10.00-17.00 saatlerinde 20 yaş ve altında olanlar ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız hariç olmak üzere,  yani 20-65 yaş aralığında bulunan vatandaşlarımıza, araç kullanılmadan meskenlerine en yakın yerlerden alışveriş yapılmaları kaydıyla hizmet verebileceklerdir. Bu iş yerleri 24-25-26 Mayıs Pazar, Pazartesi, Salı günleri tamamen kapalı olacaktır."

Düzce İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarına yönelik açıklamada ekmek fırınları ve bayileri ile ilgili de şu detaylara yer verildi:

"23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri önceden belirlenmiş ekmek fırınları ve bayileri açık olacak, ancak üretilen ekmeklerin dağıtımı ilgililerce sağlanacaktır. Yine 23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı iş yerleri açık olacak, ancak tatlı satışı yapan bu iş yerleri sadece evlere servis şeklinde satış yapabileceklerdir."

banner710
Yorumlar (5)
Adige 1 hafta önce
Merhaba birde sancaklar mah ara sokakları kontrol etseniz araçlar geçip duruyor birkaç insan sokakta ve maske bile takmıyorlar
Ahmet 2 hafta önce
Terminal bolgesinin imar yolari neden acilmiyor terminal bolgesini neden cazibe merkezi projeler gelistirmiyorsunuz butun arabalar oradan kalkiyor disaridan gelenler cabasi oraya duzce port yakisir ordu antep uctu bizde bekliyoruz
Düzceli 2 hafta önce
Kısıtlama ile ilgili herşeyi anladım lakin bu tatlıcılara gösterilen müsaade ve ilgi alakayı bir türlü çözemedim.Tatlıcılara ayrı bir iltimas var gibi tatlı yiyelim tatlı konuşalım denmek isteniyor sanırım.
Öncü takipçisi 2 hafta önce
Öncü haber son zamanlarda üslubunuz çok güzel bu şekilde devam edin manşetleri biraz daha iyi bir dille ayrıca tarafsız olursanız biraz daha iyi olacak Ak partiyi savunmayı bırakın başarılar.
Bir ileri bir geri gidip 2 hafta önce
VAllaha burada sokaklarda araçlar, bisikletler cirit atıyor
18°
hafif yağmur