banner615

banner614

banner701

SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

banner619

Bolu’da, yurt dışından gelerek öğrenci yurdunda karantina altında tutulan 2 öğrencinin sosyal medya canlı yayınında Türkiye Cumhuriyeti’ne küfür etmesine vatandaşlar tepki gösterirdi. Yaşanan olayların ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Gündem 28.03.2020, 12:27 29.03.2020, 12:30
10653
SORUŞTURMA BAŞLATILDI!
banner682

Yurt dışından uçakla İstanbul'a gelen ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Bolu'da Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirilen bazı kişilerin sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniye soruşturma başlatıldığı bildirildi.Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, yaptığı yazılı açıklamada, Bolu'da yurtta karantina altına alınan öğrencilerin sosyal medya paylaşımları nedeniyle soruşturma başlatıldığını, karantina sonrası gözaltına alınmaları talimatı verildiğini kaydetti.Sosyal medyada yayınlanan videoda, normalde tek kişi kalmaları gereken odada 3 kişinin bir araya geldiği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne hakaret ve küfürler etmelerinin yer aldığı belirtildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, yurt dışından getirilen yolcular, önceden boşaltılan Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Abant İzzet Baysal Üniversitesinin Gölköy Yerleşkesi'ndeki Hayreddin Tokadi yurduna yerleştirilmişti.Yurda, Yunanistan'dan 69, Kolombiya'dan 10, İsveç'ten 23, Fransa'dan 138, Kazakistan'dan 174, Ukrayna'dan 101, Moldova'dan 40, Hong Kong’dan 2 ve Bulgaristan'dan 42 kişi getirilmişti.

Karantina altındaki yurdun önüne giderek tepki gösterdiler

Edinilen bilgiye göre, korona virüs salgını sonrasında yurt dışından Bolu'ya gelen yaklaşık 500 kişi, 14 gün boyunca karantina altında tutulacakları Hayreddin Tokadi Kız Yurdu'na yerleştirildi. Yurt dışından gelen Furkan isimli bir kişi, dün gece saatlerinde sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı sırada daha önce yurtta kalan kız öğrencilerin eşyalarını karıştırdı. Gelen tepkiler üzerine Furkan isimli gencin canlı yayınını kapatması üzerine başka bir öğrenci arkadaşlarıyla birlikte yeni bir canlı yayın başlattı. Açılan canlı yayında, yurdun erkek yada kız yurdu olup olmadığını bilmediklerini, eşyaların da yanlışlıkla karıştırıldığını söyleyen öğrencilerden Mehmet Nuri B. isimli bir genç Türkiye Cumhuriyeti'ne küfür etti. Nuri B.'nin Türkiye Cumhuriyeti'ne ağır küfürler içeren konuşmasının sosyal medyada bir anda yayılması üzerine Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, beraberindeki bir grupla karantina altındaki yurdun önüne giderek tepki gösterdi.

"Gönül ister ki kardeşçe yaşayalım”

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, “Bu süreçte ilimizdeki bu yurda da vatandaşlarımız yerleştirildi. Sosyal medyada bu yurtta kalmakta olan 2 tane namussuzun Türkiye Cumhuriyeti devletine sinkaflı söz söyleyerek hakarette bulunduğu tespit ettik. Biz de Türkiye Cumhuriyeti'nin vatansever gençleri olarak demokratik hakkımız olan protesto eylemini gerçekleştirdik. Gönül ister ki kucaklaşarak kardeşçe yaşayalım. Ama bu ahlaksızca davranışın sebebini de çözebilmiş değiliz. Devlet sana sıcak yurtta sıcak aşını vermiş. Doktorunu, polisini 7/24 hizmetine vermiş. Sen hangi akla hizmetle ekmeğini yediğin toprağa hakaret etme hakkına sahip oluyorsun.” dedi.

banner710
Yorumlar (7)
Had bildiren 2 ay önce
Rahat batması dedikleri bu olsa gerek. .!
CEMİL 2 ay önce
BU BAYRAK BU VATAN BU TOPRAKLAR BİZİM BU TÜR ZİHNİYETTEKİ İNSANLARA DEVLETİMİZ GEREKEN CEZAYI VE CEVABI VERECEKTİR.BEĞENMEYENLER DEFOLUP GİTSİN.SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Özgür 2 ay önce
Bizde bunlara ekmek veriyoruz aklaksız vatan hainleri bunlar okusa ne olur bunlar mı yönetecek bizi bir gram hakkım varsa helal etmiyorum!!
Vatan hainlerine gereği y 2 ay önce
Gereği Savcılarımız tarafından yapılır inşAllah
Okuyucu 2 ay önce
Bırakacaksın kalsınlar ya ne getirdik biz bunları Türkiye'ye sadece turistik olarak gelmişler sanki karantina hizmet bunlara fazla ya fazla devlete milli servetimize yazık ya
Aksakallı 2 ay önce
O şerefsiz öğrencilerin ALLAH belasını versin şerefsiz adiler onları geldikleri yere geri gönderin bu ülkede yaşamaya hakkı yok onların
Düzcelim 2 ay önce
Geri yollayın ne işi var türkiye cumhuriyetindne küfür eden gitsin f olup git
17°
hafif yağmur